Zaměstnaná a zároveň OSVČ, jak je to s PPM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lisa 20
Kecalka 148 příspěvků 10.09.18 09:46
Zaměstnaná a zároveň OSVČ jak je to s PPM?

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda náhodou nemá někdo zkušenost jak to chodí, když jsem zaměstnaná na hlavní pracovní poměr (odvádím Sociální i zdravotní), ale zároveň jsem i OSVČ? Zaměstnaná jsem stále od roku 2011 a teď jsem nucena si založit IČO, máme chovatelskou stanici. Už jsem ale těhotná a v lednu 2019 mě čeká odchod na mateřskou dovolenou, nepřijdu náhodou o peněžitou pomoc v mateřství, když si to IČO založím? Všem moc děkuju za rady.

Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13631 příspěvků 10.09.18 10:12
@Lisa 20 píše:
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda náhodou nemá někdo zkušenost jak to chodí, když jsem zaměstnaná na hlavní pracovní poměr (odvádím Sociální i zdravotní), ale zároveň jsem i OSVČ? Zaměstnaná jsem stále od roku 2011 a teď jsem nucena si založit IČO, máme chovatelskou stanici. Už jsem ale těhotná a v lednu 2019 mě čeká odchod na mateřskou dovolenou, nepřijdu náhodou o peněžitou pomoc v mateřství, když si to IČO založím? Všem moc děkuju za rady.

Podmínkou vyplácení PPM je celodenní a řádná péče o dítě a počítá se z vyměřovacího základu té činnosti (těch činností), ve které (ve kterých došlo) došlo k výpadku příjmů, protože není vykonávána - tedy ze zaměstnání, ve kterém budeš mít mateřskou dovolenou.

Nebude-li vedení chovatelské stanice bránit v celodenní a řádné péči o dítě, nebude implikovat ani ztrátu nároku na PPM. Bude to vedlejší činnost.

https://finance.idnes.cz/…dnikani.aspx?…

Příspěvek upraven 10.09.18 v 10:15

Lisa 20
Kecalka 148 příspěvků 10.09.18 10:14

moc děkuju :)

eumedon
Extra třída :D 13631 příspěvků 10.09.18 10:15
@Lisa 20 píše:
moc děkuju :)

https://finance.idnes.cz/…dnikani.aspx?…

Je to úplně na konci toho článku, nad tabulkou:
Je-li mateřská vyplácena ze zaměstnání (přesně řečeno z nemocenského pojištění zaměstnanců), je možné vykonávat samostatnou výdělečnou činnost (podnikat). V případě čerpání PPM z titulu zaměstnance tedy není nutno přerušovat podnikání.
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >