Reklama

Zaměstnaná na dohodu a vše, co se toho týká

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petulesana
Povídálka 31 příspěvků 03.01.17 17:51
Zaměstnaná na dohodu a vše co se toho týká

Ahoj, prosím info i radu k tomuto tématu..kdo s tím má zkušenost a či ví o tom cokoli.
Jsem zaměstnaná na "dohodu o pracovní činnosti "..a jsem tam maximálně spokojená. Každý měsíc dostávám minimální plat na účet jsem s tím spokojená. Zaměstnavatel za mě odvádí minimální sociální a zdravotní pojištění, nemám nárok na dovolenou, neschopnost, OČR. Pokud si vezmu volno, jsem doma zadarmo. S malým dítětem mi to takto vyhovuje protože si mohu pracovní dobu zkrátit nebo protáhnout či upravit tak jak potřebuji. Ale stále mám pochyby..Jak to bude v budoucnu s důchodem..

1. budu mít na něj vůbec nárok??
  2. započítává se ta doba do odpracovaných let?

3)na co si mám dát pozor? nikdy jsem takto zaměstnaná nebyla a nerada bych něco podcenila..je něco co by člověk měl vědět když je zaměstnán na dohodu?? 4)bude platit navýšení minimálního platu i pro mě když pracuji na dohodu? 5)je zaměstnavatel povinen mi odevzdávat papír " evidenční list o důchodovém pojištění? v předchozích zaměstnáních jsem ho normálně dostávala

Předem moc děkuji za rady a odpovedi, Péta :mavam:

Příspěvek upraven 03.01.17 v 19:01

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12333 příspěvků 03.01.17 17:53

Já myslím, že z dohody se sociální neodvádí, takže se to ani nepočítá na důchod - není papír o důchodovém.

Jolynka
Extra třída :D 13617 příspěvků 03.01.17 17:57

Z DPČ se odvádí zdravotní i sociální při výdělku nad 2500,–, takže ano počítá se to do důchodu, dokonce máš i nárok na nemocenskou.

blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 17:57

Já odpovím pouze na jeden bod a to, že musíš mít 66+ kč za hodinu

Petulesana
Povídálka 31 příspěvků 03.01.17 17:58

Právě že zaměstnanec sociální za mě odvádí každý měsíc..mám to i na výplatní pásce

Příspěvek upraven 03.01.17 v 22:16

Petulesana
Povídálka 31 příspěvků 03.01.17 17:59
:)

Příspěvek upraven 03.01.17 v 22:17

Petulesana
Povídálka 31 příspěvků 03.01.17 18:02

@Jolynka tak to jsem ráda, hlavně s tím důchodem. Ale na nemocenskou či dovolenou nárok nemám, je to tak??

Jolynka
Extra třída :D 13617 příspěvků 03.01.17 18:07
@Petulesana píše:
@Jolynka tak to jsem ráda, hlavně s tím důchodem. Ale na nemocenskou či dovolenou nárok nemám, je to tak??

Na dovolenou nárok nemáš, na nemocenskou ano, pokud si v měsíci kdy by si šla marodit měla vyděláno 2500,–, tak máš hrazenou nemocenskou. Problém je v tom, že nemocenská je hrazená až od 15. dne, do té doby jsi doma zdarma. U klasického pracovního poměru platí nemocenskou do té doby zaměstnavatel u DPČ ne.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27169 příspěvků 9 inzerátů 03.01.17 18:08
@Petulesana píše:
@Jolynka tak to jsem ráda, hlavně s tím důchodem. Ale na nemocenskou či dovolenou nárok nemám, je to tak??

na nemocenskou ano, pokud máš víc jak 2500 Kč, na dovolenou ne…

chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 03.01.17 18:18
@Petulesana píše:

Je to samozřejmě tvoje věc, ale.. Měla bys také myslet na budoucnost. Když by se něco stalo a potřebovala bys jít na pracák, na neschopenku, nebo i z důvodu důchodu ti peníze na ruku moc nepomůžou :think: Může se stát že v budoucnu můžeš mít pěkně zavařeno. Nikdy nevíš, třeba si zlomíš nohu, nebo se stane něco jiného a co potom? Nebo tě třeba zaměstnavatel vyhodí a co ti kdo potom kde dá za tyhle brigádičky? Chápu, že s 10.000 nebo kolik ti dává se dá vyžít, ale jak budeš vyžívat pak, když by se opravdu něco stalo? Znám hodně lidí kolem sebe, co nedělali na HPP a za pár let se jim to pěkně vrátilo ve zlém :think: Jo brát prachy na ruku je příjemné, ale nedá se to pořád :think:

Fazulina
Závislačka 3349 příspěvků 03.01.17 18:30
@chipsa píše:
Je to samozřejmě tvoje věc, ale.. Měla bys také myslet na budoucnost. Když by se něco stalo a potřebovala bys jít na pracák, na neschopenku, nebo i z důvodu důchodu ti peníze na ruku moc nepomůžou :think: Může se stát že v budoucnu můžeš mít pěkně zavařeno. Nikdy nevíš, třeba si zlomíš nohu, nebo se stane něco jiného a co potom? Nebo tě třeba zaměstnavatel vyhodí a co ti kdo potom kde dá za tyhle brigádičky? Chápu, že s 10.000 nebo kolik ti dává se dá vyžít, ale jak budeš vyžívat pak, když by se opravdu něco stalo? Znám hodně lidí kolem sebe, co nedělali na HPP a za pár let se jim to pěkně vrátilo ve zlém :think: Jo brát prachy na ruku je příjemné, ale nedá se to pořád :think:

Pokud dělá na DPČ, tak nebude mít s pracákem žádný problém, zaměstnavatel za ni normálně odvádí zdravotní a sociální, tedy je řádně zaměstnána a má normální základ pro výpočet podpory. Pokud nemůže sehnat práci na HPP, pak jí asi nic jiného nezbývá. Já už jedu rok na dohodách, protože nemůžu najít práci na HPP a nic jiného mi nezbývá. Nějak si vydělávat musím.

chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 03.01.17 18:34
@Fazulina píše:
Pokud dělá na DPČ, tak nebude mít s pracákem žádný problém, zaměstnavatel za ni normálně odvádí zdravotní a sociální, tedy je řádně zaměstnána a má normální základ pro výpočet podpory. Pokud nemůže sehnat práci na HPP, pak jí asi nic jiného nezbývá. Já už jedu rok na dohodách, protože nemůžu najít práci na HPP a nic jiného mi nezbývá. Nějak si vydělávat musím.

Já jsem se dohodám vyhýbala jak čert kříži a jedu jen na HPP. Je to byznys - šizunk.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 18:41

Mohu se přidat se svým dotazem? jsem zaměstnána na HPP. Z teto prace chci odejit. Zatím jsem na dlouhodobe pracovní neschopnosti. Našla jsem jinou práci, kde mne prozatím na první měsíce chtějí na 0,2 úvazku na DPČ, abysme se poznali. Mohu zůstat na pracovní neschopnost a zároveň byt na DPČ nebo to je scestna myšlenka? Děkuji.

Fazulina
Závislačka 3349 příspěvků 03.01.17 18:45
@chipsa píše:
Já jsem se dohodám vyhýbala jak čert kříži a jedu jen na HPP. Je to byznys - šizunk.

Z DPČ ti jde normálně důchodové pojištění a počítá se do důchodu. A pokud nemám jinou možnost, holt to nejde. Taky bych mohla být na pracáku a brát podporu, ale to bych zase byla vyžírka, co na ni musíte vy vydělávat:-). Já bych na HPP pracovala děsně ráda, ale holt nabídka pracovních míst v našem regionu je tristní. Takže budu raději dělat na DPČ nebo DPP to, v čem jsem dobrá a mám na to kvalifikaci…

Dohody dělám jako externista na VŠ, raději tohle, než doplňovat zboží v Albertu. Je to jen přivýdělek, na hlavní obživu to není, ale prostě práce pro mě na HPP se zatím nenašla. Co dělat.

chipsa
Extra třída :D 13140 příspěvků 03.01.17 18:48
@Fazulina píše:
Z DPČ ti jde normálně důchodové pojištění a počítá se do důchodu. A pokud nemám jinou možnost, holt to nejde. Taky bych mohla být na pracáku a brát podporu, ale to bych zase byla vyžírka, co na ni musíte vy vydělávat:-). Já bych na HPP pracovala děsně ráda, ale holt nabídka pracovních míst v našem regionu je tristní. Takže budu raději dělat na DPČ nebo DPP to, v čem jsem dobrá a mám na to kvalifikaci…Dohody dělám jako externista na VŠ, raději tohle, než doplňovat zboží v Albertu. Je to jen přivýdělek, na hlavní obživu to není, ale prostě práce pro mě na HPP se zatím nenašla. Co dělat.

Jasně chápu. Když není, tak není :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama