Zaměstnaná půlku měsíce, mzda

Anonymní
26.8.20 21:51

Zaměstnaná půlku měsíce, mzda

Zdravím,
mám dotaz, vrtá mi hlavou moje mzda. Nastoupila jsem po státnicích v 20.7, hrubou mzdu mám 25 500, Odpracovala jsem 80 hodin ze 160. Na účet mi přišlo 7 600. Vypočítávala jsem si čistou mzdu, ale vychází mi přes 9 400. Nevím, jestli ale není nějaký základ zdrav. či soc. pojištění, který se musí zaplatit a který je vyšší, než ta moje vypočítaná půlka z čisté mzdy, kdybych pracovala celý měsíc. Nevím, jestli píšu srozumitelně, moc těmto věcím nerozumím, ale 7 600 mi přijde dost málo. Za žádné školení či obědy jsem neplatila. ale poradí někdo, jak to je? Díky. 8)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4808
26.8.20 21:58

Koukni na výplatní pásku. Já si vypocitala takhle dovolenou, a dost mě překvapilo kolik jsem platila za daň z příjmu… :think: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73303
26.8.20 22:01

No a máš výplatní pásku? Začerni osobní údaje a hoď ji sem. Tipuju, že nemáš uplatněnou slevu na poplatníka, protože při nástupu v polovině měsíce ji dost často účetní neuplatní, neb nemá jistotu, žes ji neuplatnila jinde. Případně podepsala si už prohlášení poplatníka a případně nepodepisovala si to až v srpnu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
26.8.20 22:06

Tak hlavně nástup k 20. 7. ale není půlka měsíce, ale jen 10 pracovních dní. Tím pádem to nemůže být půlka výplaty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
26.8.20 22:08

@j.a.n.i1 Výplatnici dostáváme elektronicky, mám jí v programu v nemocničním počítači. Kdyžtak ji sem zítra hodím. Ale nejspíš máš pravdu, to vychází, nebude tam sleva poplatníka. Kdy mi potom ty peníze dostanu? Po podání daňového přiznání? Je to moje první zaměstnání na HPP a ráda bych se v těchto informacích trochu zorientovala. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
26.8.20 22:09

@kemeny13 Mám ve smlouvě 160 hodin a odpracovala jsem 80, takže by to měla být půlka nebo se pletu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5304
26.8.20 22:09

Zeptej se účetní. Ale taky bych to tipla, že tam nemáš slevu na poplatníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5304
26.8.20 22:12
@fyziowomen píše:
@j.a.n.i1 Výplatnici dostáváme elektronicky, mám jí v programu v nemocničním počítači. Kdyžtak ji sem zítra hodím. Ale nejspíš máš pravdu, to vychází, nebude tam sleva poplatníka. Kdy mi potom ty peníze dostanu? Po podání daňového přiznání? Je to moje první zaměstnání na HPP a ráda bych se v těchto informacích trochu zorientovala. :D

Buď si požádás o roční zúčtování u zamestnavatele a nebo si můžeš podat daňové přiznání. Možná budeš mít i povinnost si ho podat záleží co jsi měla do teď za příjmy a nebo ještě budeš mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
26.8.20 22:13
@fyziowomen píše:
@kemeny13 Mám ve smlouvě 160 hodin a odpracovala jsem 80, takže by to měla být půlka nebo se pletu?

Tak pokud zde platí plánovací kalendář, tak červenec měl více než 160 hodin. Počet pracovních dní x 8.5 h den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14251
27.8.20 08:24

@kemeny13 placených je jen 8 hodin. Ta půlhodina navíc je neplacená povinná přestávka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama