Zaměstnankyně ve výpovědi nechce vrátit klíče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 11:16
Zaměstnance ve výpovědi nechce vrátit klíče

Jdu poprosit ještě o jednu radu. Dnes jsme dali zaměstnankyni výpověď. Nakonec jsem cukla a nedala jí hrubé porušení pracovní kázně, kradla, prokazatelně, máme na to svědky tři zaměstnance, dostala běžnou výpověď ve zkušební době. navíc jsem zjistila u předchozího zaměstnavatele, že ji propustil za totéž. A ona odmítá vrátit klíče od provozovny. Je tam celkem 5 bezpečnostních klíčů, jsou drahé, co s tím teď mám dělat? Že je donese v pondělí, až bude mít cestu okolo. Jenže jí nevěřím ani pozdrav, přeci jí nenchám klíče, aby si tam mohla jít abrat co hrdlo ráčí jak do sámošky. Ale měnit ty klíče vyjde na dost peněz. A to řádově hodně. Co s tím mám jako udělat? Co teď můžu udělat? Sebrala se, odešla, na telefon nereaguje a klíče nevrátila

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65127 příspěvků 02.10.14 11:21

A co bys chtěla dělat, nemůžeš dělat nic… buď vyměníš zámky nebo tam bude někdo hlídat, dokud z ní ty klíče nedostanete.

Apaji
Kelišová 5474 příspěvků 02.10.14 11:24

Zkusila bych zajet k ní domů (adresa je určitě ve smlouvě), možná otevře a pak už se bude těžko vymlouvat, že „až bude mít cestu“. POkud neotevře hlídat provozovnu, možná tam i přespat, pokud ji chytíte, zadržet a předat policii. Strhnout jí nové klíče z platu, pokud ještě má nějaký dostat :nevim:

medun
Závislačka 3276 příspěvků 02.10.14 11:24

Tak mě napadlo počkat až si udělá kopii, ale jsou bezpečnostní takže to asi nepůjde takže druhá možnost je počkat do pondělka až je vrátí a nebo si pro ně prostě dojet k ní.

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 02.10.14 11:27

To je pěkně blbá situace. :think: Pokusila bych se ji zastrašit, že pokud klíče nevrátí-tak na její náklady vyměním zámky :think: :think: :nevim: Třeba se lekne a klíče vrátí.
Fakt nevím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 11:29
No proto se ptám, i když my je přinese v pondělí, nikde nemám jistotu, že si nepřidělá klíče a nebude si tam chodit jak do sámošky. Jenže výměna všech bezpečnostních zámků vyjde na pár tisíc, proč to mám platit já? To je děs.
Je nějaká opora v zákoně, jak jí tu výměnu zámků mohu legálně sundat z posledního platu?
@j.a.n.i1 píše:
A co bys chtěla dělat, nemůžeš dělat nic… buď vyměníš zámky nebo tam bude někdo hlídat, dokud z ní ty klíče nedostanete.
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65127 příspěvků 02.10.14 11:30

Není, musela by s tím souhlasit… samozřejmě můžeš to udělat i nelegálně a počítat s tím, že se soudit nebude.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 11:30
Nelekla. Evidentně je ostřílenější, než jsme si myslela. pŘED CHVÍLÍ ZVEDLA TELEFON, ŘEKLA, že odjela mimo město na prodloužený víkend a bude až v pondělí :zed: pak je vrátí.
@WERISKA píše:
To je pěkně blbá situace. :think: Pokusila bych se ji zastrašit, že pokud klíče nevrátí-tak na její náklady vyměním zámky :think: :think: :nevim: Třeba se lekne a klíče vrátí.
Fakt nevím.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 11:32
Takže je něco, jak se můžu bránit? Sakra je to zabezpečený jak hrom, všude mříže, a zloděj si běhá po městě s klíčema od komplet zámků. :zed:
@j.a.n.i1 píše:
Není, musela by s tím souhlasit… samozřejmě můžeš to udělat i nelegálně a počítat s tím, že se soudit nebude.
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65127 příspěvků 02.10.14 11:32
@Anonymní píše:
No proto se ptám, i když my je přinese v pondělí, nikde nemám jistotu, že si nepřidělá klíče a nebude si tam chodit jak do sámošky.

A kde máš jistotu, že už kopii dávno nemá? Plus tedy, pokud jsou tak drahé a bezpečnostní, tak by měly mít kopii jen na kartu, ne?

medun
Závislačka 3276 příspěvků 02.10.14 11:33

Bezpečnostní jí nikdo nepřidělá, ale drzost je to teda šílená.

pikola
Generální žvanilka 20224 příspěvků 02.10.14 11:36

Ja bych pohrozila ze nedam vyplatu nebo zapoctak, pokud nevrati klice, strhnout z penez. Ma na to predavaci protokol?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 11:36
Ano, od mříží jdou jen na kartu, od vnitřních dveří nikoliv. Prostě mě štve ta bezmoc, hlásit to někam na policii nebo tak je hloupost, že? Když je nevrátí vůbec? Co udělám? Jakou mám možnost? Co vlastně můžu dělat?
@j.a.n.i1 píše:
A kde máš jistotu, že už kopii dávno nemá? Plus tedy, pokud jsou tak drahé a bezpečnostní, tak by měly mít kopii jen na kartu, ne?
Apaji
Kelišová 5474 příspěvků 02.10.14 11:37
@Anonymní píše:
Nelekla. Evidentně je ostřílenější, než jsme si myslela. pŘED CHVÍLÍ ZVEDLA TELEFON, ŘEKLA, že odjela mimo město na prodloužený víkend a bude až v pondělí :zed: pak je vrátí.

Takže bych ji zavolala znovu nebo poslala sms nebo mail, že pokud nevrátí klíče do toho a toho dne a hodiny, že vyměníš zámky na její náklady a předem ji na to upozorňuješ. Může se zkusit soudit, ale na to bych ji řekla, že mám podepsané svědecké výpovědi o jejich krádežích. A podáš na ni trestní oznámení, protože krádež nezakládá zaměstnavateli povinnost vyhodit pro hrubé porušení kázně, je to jen na jeho benevolenci, že použil zkušební dobu. Ale trestný čin spáchán byl a máš na to svědky. Tečka. A ať zvedne prd. l a dovalí klíče, pokud nechce problémy.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 02.10.14 11:38

No to je děs

Příspěvek upraven 02.10.14 v 11:39

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >