Zaměstnanecké benefity v Česku. Opravdu jsou tak výhodné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bábrdl
Generální žvanilka 21727 příspěvků 05.09.18 08:29
Zaměstnanecké benefity v Česku. Opravdu jsou tak výhodné?

Potkala jsem se s kamarádkou, která teď přešla výhradně na OSVČ. V čistém má víc než jako zaměstnanec, ale říkala, že až teď si uvědomila, kolik jí dělaly „benefity“.

Tak jsem o tom začla přemýšlet a uvědomila si, že fakt nějakých pár tisícovek udělají i u mě. Mám stravenky, nějakou benefitní peněženku (tam je něco přes deset tisíc ročně, já z toho většinou chodím ke kadeřnici, na kosmetiku a podobně a v prosinci nakupuju dárky), firma mi platí neomezený mobil s internetem, i internet do ntb, který používám, když jsem mimo domov, mám k dispozici auto s kartou na benzín, auto by se mělo používat jen ke služebním účelům, ale u nás nelze jednoznačně říct, která schůzka byla „pracovní“ a která ne, takže pokud nejezdím každý týden do Ostravy a zpátku, nikdo to neřeší.

edit: ještě máme multisportku pro sebe + jednu osobu.

Kdybych si tohle všechno měla platit sama, bylo by to každý měsíc pět tisíc 8o To mě překvapilo.

Jaké benefity máte vy?

p. s. Uznávám, že stylizace názvu diskuze je clickbait. :mrgreen: Přiznejte se, kdo tu čekal Kaliopu? :lol:

Příspěvek upraven 05.09.18 v 08:38

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Vercsi148
Kecalka 253 příspěvků 05.09.18 08:34
@Bábrdl píše:
Potkala jsem se s kamarádkou, která teď přešla výhradně na OSVČ. V čistém má víc než jako zaměstnanec, ale říkala, že až teď si uvědomila, kolik jí dělaly „benefity“.

Tak jsem o tom začla přemýšlet a uvědomila si, že fakt nějakých pár tisícovek udělají i u mě. Mám stravenky, nějakou benefitní peněženku (tam je něco přes deset tisíc ročně, já z toho většinou chodím ke kadeřnici, na kosmetiku a podobně a v prosinci nakupuju dárky), firma mi platí neomezený mobil s internetem, i internet do ntb, který používám, když jsem mimo domov, mám k dispozici auto s kartou na benzín, auto by se mělo používat jen ke služebním účelům, ale u nás nelze jednoznačně říct, která schůzka byla „pracovní“ a která ne, takže pokud nejezdím každý týden do Ostravy a zpátku, nikdo to neřeší.

Kdybych si tohle všechno měla platit sama, bylo by to každý měsíc pět tisíc 8o To mě překvapilo.

Jaké benefity máte vy?

p. s. Uznávám, že stylizace názvu diskuze je clickbait. :mrgreen: Přiznejte se, kdo tu čekal Kaliopu? :lol:

Já jsem si myslela,že je to ona :mrgreen: :mrgreen:
A jinak,u nas ve firmě nemáme žadný benefit… :(

eva.pass
Stálice 67 příspěvků 05.09.18 08:35

Tohle můžu jedině závidět :) já měla v práci jen stravenky… i když jinak práce super, ale benefity žádné

jkra
Nadpozemská drbna 25161 příspěvků 05.09.18 08:36

Muj nejvetsi benefit je pro me prace z domu. Zrovna dnes, junior ma horecku.
k tomu neomezeny telefon, 1500 mesicne na jidlo, placene prescasy, nekolik tisic mi firma posila na penzijni pripojisteni.
K tomu mi na sluzebce zaplati hotel I treba 3-4 dny po skoleni, jsou celkem hodni v tomto.
Volna pracovni doba.

TeSudička
Kecalka 294 příspěvků 05.09.18 08:36

Taky nemame vubec nic, ale taaaaak strasne nooooooc bych ocebila multisportku 8)

Bábrdl
Generální žvanilka 21727 příspěvků 05.09.18 08:36
@Vercsi148 píše:
Já jsem si myslela,že je to ona :mrgreen: :mrgreen:

mission accomplished, muhehehee :mrgreen:

Bábrdl
Generální žvanilka 21727 příspěvků 05.09.18 08:37

@TeSudička Nojo, multisportka, jak jsem mohla zapomenout na můj nejoblíbenější :srdce:

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 05.09.18 08:38
@Bábrdl píše:

Jaké benefity máte vy?

p. s. Uznávám, že stylizace názvu diskuze je clickbait. :mrgreen: Přiznejte se, kdo tu čekal Kaliopu? :lol:

Jaaaaa :lol:

danyk
Generální žvanilka 23367 příspěvků 05.09.18 08:38

já využívám dotované obědy, ale vzhledem k tomu, že mám 5 denních do měsíce to není tak mnoho, na noční se musím o jídlo postarat sama. Příspěvky na tábor 1× za rok, můžeme penzijní, to mám momentálně tak malé, že se to na mě nevztahuje. A to je všechno. Kulturu a sport nevyužiju, protože k tomu není v balíčku hlídání dětí. ALe asi kdyby člověk pohledal, může toho využít víc. Rozhodně se u mě nejedná o tisíce měsíčně.

Bábrdl
Generální žvanilka 21727 příspěvků 05.09.18 08:39

@Nimie Tak teď buďme potichu a možná ji nalákáme. Jako gazelu k napajedlu :lol:

Bábrdl
Generální žvanilka 21727 příspěvků 05.09.18 08:42
@jkra píše:
Muj nejvetsi benefit je pro me prace z domu. Zrovna dnes, junior ma horecku.
k tomu neomezeny telefon, 1500 mesicne na jidlo, placene prescasy, nekolik tisic mi firma posila na penzijni pripojisteni.
K tomu mi na sluzebce zaplati hotel I treba 3-4 dny po skoleni, jsou celkem hodni v tomto.
Volna pracovni doba.

To zní dobře.
Zrovna mně teda práce z domova nevyhovuje, ale v takových případech se hodí.

Já můžu občas taky, ale mně se líp dělá v práci. Zvláštní, že. :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 21727 příspěvků 05.09.18 08:43
@danyk píše:
já využívám dotované obědy, ale vzhledem k tomu, že mám 5 denních do měsíce to není tak mnoho, na noční se musím o jídlo postarat sama. Příspěvky na tábor 1× za rok, můžeme penzijní, to mám momentálně tak malé, že se to na mě nevztahuje. A to je všechno. Kulturu a sport nevyužiju, protože k tomu není v balíčku hlídání dětí. ALe asi kdyby člověk pohledal, může toho využít víc. Rozhodně se u mě nejedná o tisíce měsíčně.

My jsme měli přes prázdniny (velké) zajištěné hlídání děti, ale část termínů zrušili, neb nebyl zájem 8o Nechápu… Tak velká firma.

sagina
Echt Kelišová 7649 příspěvků 05.09.18 08:43
@Bábrdl píše:

ano, překvapilas mě :mrgreen:

jinak taky benefity mám, ale pět tisíc měsíčně mi to rozhodně nehodí. ale je fakt, že nevyužívám všechny možnosti. využívám závodní stravování. nevím tedy přesně, kolik mi zaměstnavatel na jídlo přispívá, to bych musela kouknout do kolektivní smlouvy, ale už jen ta možnost, že se můžu v práci najíst, aniž bych si tahala krabičky je fajn. a jednou ročně využívám příspěvek na tábory pro děti, teď už je tedy kombinuji i s příspěvkem na rekreaci zaměstnance a členů rodiny, protože mi děti příspěvkům na tábor odrůstají.

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 05.09.18 08:45

@Bábrdl ale jinak jo, benefitů jde u nás získat vcelku dost. Nejvíc je to vidět ve zdejších diskuzích o nákladech rodiny… hodí se nějaké ultra nízké číslo a pak z dotyčné vypadne, že mají stravenky, manžel obědy za 30, hrazeny telefon, autoy internet a nevím co všechno. Ono i kdyby sis měla zaplatit benzín, tak spousta rodin má to firemní jako druhé rodinné, navíc tam bývá na něm někdy i připojištění. K tomu napočítej dovolené a někdo má hrazené i sickdays. Teď jak byl nedostatek lidi zltak se toho dalo získat docela dost :mrgreen:

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 05.09.18 08:46
@Bábrdl píše:
@Nimie Tak teď buďme potichu a možná ji nalákáme. Jako gazelu k napajedlu :lol:
:lol: :lol: :lol: přijde, neboj. Zrovna nedávno řešila platy vojáků…
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >