Zaměstnání a 16-ti měsíní dcerka

117
24.3.17 22:54

Zamestnani a 16 mesicni dcerka

Ahoj holky. Jdu si pro radu. Jsem na rodicaku a prave me prijali do noveho zamestnani. Nejsme na tom financne dobre. Mam pouze rodicak 3800 kc a pritel castecny invalidni duchod. Tato situace me donutila jit na pohovor, jenze neni to moc brzy kdyz mam teprve 16 ti mesicni ditko? Dcera je na me zavisla, cely den za mnou beha a kdyz me chvili nevidi vola : mama! Mame na hlidani babicku ale bojim se ze za mnou bude hodne plakat, hlavne kdyz jednou nebo dvakrat do tydne budu mit celodenni smenu ( od 7 rana do pul 7 vecera).Co byste delaly na mem miste? Nebo ma nekdo podobnou zkusenost? Dekuji za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

6960
24.3.17 23:01

Já si v tomhle věku moc neumím představit. Ale pokud to je prostě finančně neunosný tak se nedá nic dělat. Zkusila bych to a pokud by to fakt nešlo, tak hold dát výpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
24.3.17 23:01

Nejsem ve složité finanční situaci jako ty, tak těžko radit, ale asi bych nejdřív zkusila nějakou brigádu na pár hodin denně, abych věděla, jak to dcerka zvládne. Je to fakt ještě malý dítě a pokud na tobě visí, tak to bude pro ni těžké. A nezládli byste to finančně kdybys nastoupila třeba o rok později?

Příspěvek upraven 24.03.17 v 23:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3871
24.3.17 23:02

Pokud ti jdeno finance tak jdi ale pokud nemusíš nechoď.
Rozhodnutí je jen na Tobě.
Malej 3.5r. je od září ve školce a ja v práci a neuvěřitelně me to štve, radši by byla doma… zlata materska. V práci průměr 10h denně a psychicky mě to drti že nejsem se synem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17211
24.3.17 23:03

Nastoupila jsem do prace v dcerinych 15 mesicich, tedy na castecny uvazek. Nemuzu si dovolit sedet doma tri roky, mohla bych se jit klouzat. Dite bylo samozrejme uplne v pohode, dokonce chodilo i na jeden v tydnu do jesli. Rekla bych, ze to bylo dokonce jednodussi, nez se starsi dcerou, u te podobna situace nastala ve dvou a ctvrt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
24.3.17 23:07

No jedna se prave o plat temer 20 tis korun a to by nam ted opravdu pomohlo. Stridaji se smeny ranni, odpoledni a celodenni. Ranni a odpoledni jsou jen na 5 a pul hodin ale ta celodenni me stve :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
24.3.17 23:10

Dítě to zvládne, pokud bude s tatínkem nebo babičkou a Ty budeš v pohodě a ne vystresovaná z toho, že nejsi s ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 23:12

@Denyyy23 Nešla bych od takhle malého dítěte do práce ani náhodou… Já se budu vracet do zaměstnání neplánovaně o 3měsíce dřív, protože mě zaměstnavatel potřebuje. Dceři bude 2 a 3/4 roku, bude s babičkou nebo s tatínkem, já budu končit v práci ve 14:30,ale stejně mě to štve, raději bych byla s ní :? Samozřejmě když nemáte peníze, jinak to nejde, ale je škoda si neužít ten nejhezčí věk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
24.3.17 23:18

Premyslim ze to zkusim aspon na 2-3 mesice, aby sme si alespon trochu polepsili a pak dam vypoved. Delam to taky hlavne pro dceru. Strasne me stve kdyz ji treba neco chci koupit ale nejsou na to penize. I kdyz pro ni je urcite dulezitejsi mit maminku u sebe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17211
24.3.17 23:25
@Denyyy23 píše:
Premyslim ze to zkusim aspon na 2-3 mesice, aby sme si alespon trochu polepsili a pak dam vypoved. Delam to taky hlavne pro dceru. Strasne me stve kdyz ji treba neco chci koupit ale nejsou na to penize. I kdyz pro ni je urcite dulezitejsi mit maminku u sebe…

A ona jiu sebe mit nebude? Budes chodit do jen prace, nestehujes se. A doma bude prece s tatinkem a babickou, proc by mela trpet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
24.3.17 23:35

Myslim, ze to urcite zvladnes :) Neni uz tak male mimino. A nenechavas s nekym cidzim..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.17 00:18

Ja se jdu vratit do prace na full uvazek a synovi budou presne 3 mesice, ale jedna se o vysokou pozici, kde jsem byla dost premlouvama, at se vratim. Na materskou jsem odchazela z post nizsi pozice a vlastne behem ni jsem pracovala, byt bez naroku na plat. Syna si budu brat sebou a strach z toho nemam, zamestnavatel zaplati chuvu v praci a primhouri obe oci nad dochazkou.
Od cervna na rodicak nastoupi muz.

• Nahlásit
  • Citovat
3000
25.3.17 00:32

Tvoje situace je z meho pohledu jeste pomerne luxusni… pracovni doba jeste ujde a dcera muze byt bud u babicky nebo s tatinkem??? - pokud je invalidnim duchodu, takze zadne drama. Ziju v zemi kde je rodicak na rok normalni… obe decka sla na roce do jesli a ja do prace… zvladly to v pohode - dokonce mozna snadneji nez co mi licily ceske kamosky o triletacich… vis co kdyz musis, tak musis :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
25.3.17 04:55

On při částečném duchodu nepracuje? To by mel, pojištění není odvadeno v plné výši. Nešla bych. Pořídit si dítě s chlapem, který nedokáže zabezpecit rodinu a dopustí situaci, aby matka tak malého dítěte musela na plný úvazek do práce, byla Tvoje volba. Vyřízení důchodu není jednoduchá a okamžitá zalezitost. Stav musí trvat minimálně rok. Nepředpokládám, že se něco stalo až po narození dcery. Takovou náhlou situaci by na čas vyřešila dobrá pojistka. Tak se s tím musíš poprat. Nastoupit do práce v době separacni uzkosti dítěte není dobré.
Já bych ale hnala chlapa, při částečném důchodu pracovat musí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
25.3.17 05:11

Znám více chlapů, co mají CID, práci na zkrácený nebo normální úvazek, takovou, jakou mohou dělat. Maji rodiny s více dětmi a uživí je. U nás je dokonce podnik, který zaměstnává výhradně tyto lidi. Jsme menší město na Moravě. Známé manžel přišel z Prahy a práci tu jako částečný důchodce našel hned. Tato známá má tři děti a po dobu RD studovala.
Práce se jim hledá často líp než zdravým, protože firmy mají povinnost tyto lidi zaměstnávat a mají na ně úlevy. Jde o administrativní pozice, rozvazeni soudnich obsílek, drobne uklidy, hlídací agentury. Hlídají tam, kde se nepředpokládá zásah. Dělají obchuzky, kdyby něco, volají zasahovou jednotku z agentury, což jsou zdraví lidé.
Já bych ho hnala :mrgreen: Žádné výmluvy. Aktivoval by svoje možnosti, že by se nestačil divit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama