Zaměstnání a 16-ti měsíní dcerka

Napsat příspěvek
Anonymní
25.3.17 06:21

Ja pracuji od 7M dvojcat na pul uvazku a mezitim se stara manzel. Vycitky nemam. Proc bych mela? Je to taky rodic.

A vlastni zkusenost z druhe strany. Ma mama se vratila do prace, kdyz mi bylo 6M. Hlidala me babicka. Nijak me to nepoznamenalo. Naopak mam skvely vztah s mamou i babickou. Ale bratr, s kterym byla doma 3 roky je dodnes mamanek..

• Nahlásit
  • Citovat
13207
25.3.17 06:29

Ja si myslim, ze je to uplne v pohode. Do prace bez bez vycitek. Prospeje to vsem. Osobne nemam rada tohle staveni deti na piedestal. Zivot neni vzdy jednoduchy a prizpusobit se musi vsichni. A v 15 mesicich uz dite neni male mimino, aby nezvladlo castecne odlouceni od mamy, kdyz bude dokonce s nekym jinym z rodiny. Zacnete pomalu trenovat a bude to v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
25.3.17 06:42

Diky vsem za nazory. On prave pritel praci ma, sice nasel na pul uvazku, kde je plat kolem 7000 kc ale aspon neco. Chodi denne na 5 hodin. A prave ze ani to nam na vydaje nestaci. Proto musim nastoupit i ja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60023
25.3.17 06:52

@Denyyy23 tady v Nemecku se chodi do skolek bezne od roku. Nejsem toho zastancem, davala jsem dceru v roce a pul a ja brecela 3 mesice v kuse (ona byla v klidu). Ale pokud mate tak malo penez a hlidajici babicku, asi bych to zkusila. Ale ty dlouhe smeny budou problem, dcera na Tobe pak bude viset mnohem vic bych rekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19156
25.3.17 07:22

@Denyyy23 Šla jsem pracovat od deti 7 a 10 mesicu, doma byli s tatínkem a fakt nestradaji. Chce si to jen srovnat v hlavě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19156
25.3.17 07:25
@blumen píše:
@Denyyy23 tady v Nemecku se chodi do skolek bezne od roku. Nejsem toho zastancem, davala jsem dceru v roce a pul a ja brecela 3 mesice v kuse (ona byla v klidu). Ale pokud mate tak malo penez a hlidajici babicku, asi bych to zkusila. Ale ty dlouhe smeny budou problem, dcera na Tobe pak bude viset mnohem vic bych rekla.

Ale nebude. Byla jsem tejden na sluzebce a deti v pohode. Jen se jim to nesmi predlozit jako katastrofa prvního stupně, ze maminka není za zadkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12031
25.3.17 07:50

Samozrejme bych sla do prace. Vcera jsem volala se znamou, ktera zije v Nemecku a prijde ji prirozene, ze v roce musi do prace. To jen u nas se z toho delaj kina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12031
25.3.17 07:52
@Svistice píše:
Ale nebude. Byla jsem tejden na sluzebce a deti v pohode. Jen se jim to nesmi predlozit jako katastrofa prvního stupně, ze maminka není za zadkem.

Souhlasim. Nasi bylo 13 mesicu a musela byt ode me 2 tydny a zvladla to perfektnd. Babicky a vsichni se ji hodne venovali. Nema z toho zadnou ujmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60023
25.3.17 08:00
@Svistice píše:

Ja jakmile nebyla vecer doma, tak na me pak visela a nechtela do skolky. Nepredkladala jsem nic, musela jsem zdrhat tak, aby me nevidela. Ted mam novou praci, vidi me katdy vecer a muzu ji i zamavat a jit pryc, ma jistotu, ze me uvidi vecer, tak je v klidu. Ale kazde dite je jine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19156
25.3.17 08:10

@blumen A tatínek se zapojuje jak? Pro moje děti nebyl od narození rozdil v tom, zda se o né stará máma nebo táta. Manžel akorát nekojil. Takže jim je provozne fakt vcelku jedno, kdo je doma. I kdyz na nektere cinnosti nebo v některých obdobích preferují jednoho ci druhého trochu víc, ale když není, tak prostě není A neresi to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3110
25.3.17 08:28

Přečtěfe si něco o separační úzkosti. Ne nějaký článek z časáku, ale studii. Pokud proběhne ve všech fázích a trvá dlouhodobě, může mít dítě celoživotní následky ve formě sníženého sebevědomí, chorobné žárlivosti apod. Z krátkodobého hlediska počůrávání, různé bolesti, noční děsy apod. Tím ale nechci říct, nechoďte do práce, ale postupně dítě zvykejte. Neodcházejte od nej na tak dlouho ze dne na den. A jinak dítěti jsou peníze v tomto věku opravdu úplně jedno, pokud má co jíst a má oblečení. Dokonce by se dětem nemělo kupovat vše, co chtějí. Neváží si pak nejen věcí, ale i mezilidských vztahů. A proč manžel nepracuje? Nezvládl by ani práci z domova?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
25.3.17 08:40

@sediza on pracuje ale ma jen pul uvazek a nizky plat, sotva pokryjeme mesicni naklady a praci sem si nasla par metru od domova a s celkem slusnym platem a v takhle malym mestecku uz se mi to pozdeji podarit nemusi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4068
25.3.17 08:55

@Denyyy23 presne jak pises pozdeji se to nemusi podarit. Ze stejneho duvodu nastupuju ted do prace na plny uvazek. Mala mela na konci prosince 2, uz neni prcek. Obden jesle ty dny mezitim pokryje dedecek. V jeslich uz se byla podivat a hrozne se ji libilo. Taky jsem to furt resila, ale - v lete mi stejne konci rodicak a pak nic takoveho uz nemusim najit, je trimesicni zkusebka - kdyz by to bylo hrozny tak se neda nic delat ovsem od zari by musela stejne ;-).. kdybych se nevratila ze zahranici jsem od jejiho roku zpatky v praci. A mas krom tech celodennich krasnou pracovni dobu. Urcite to bez zkusit.. nelekni se prvnich dni kdy to mozna bude tezsi.. mala si zvykne ze pro ni vzdycky prijdes :-) doma do pomalu 4 let deti se sedi jen v cr, hned si nejlip udelaji druhe takze klidne 6-8 let ale nikde jinde to tak neni.. zvladnes to! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4068
25.3.17 08:57

@Denyyy23 jinak maleho od segry jsem hlidala tyden az tri tydny v mesici ani nemel jeste rok az doted (budou mu 2) protoze nedokazala z prace uplne odejit.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17384
25.3.17 09:05

Nemyslim, ze je spatne odejit od ditete brzy do prace, pokud je s tim zena smirena a dite k tomu vede od zacatku. Ale je spatne nedat dite z ruky, podporovat jeho zavislost a pak odejit ho strcit na hlidani nekomu, na koho neni zvykle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama