Zaměstnání a nejmenší děti

145
1.6.20 22:37

Zamestnani a nejmensi deti

Ahoj. Pokud nekomu nebude vadit, zeptam se. Jakou praci delate s malymi detmi? Mam 6 mesicniho syna. Skoncila mi materska a jsem nyni na RČ do 3 roku věku. To muze uz do skolky jak jsem se doslechla, ale mozna si necham jeste upravit, protoze jsem to vyrizovala v tyhle dobe jen pres schranky uradu nikoli osobne. Kazdopadne porad myslim co bude az budu hledat praci, teda spis si nedovedu predstavit jakou :? protoze manzel jezdi kamionem a je doma v tydnu hodne malo. Pred materskou jsem delala na MÚ (skoncila mi smlouva) vracet se tez nechci a taky ty hodiny pro mamku s malymi detmi nic moc. Nedokazu si predstavit jak to bude fungovat. Neznám praci, kde by skolka navazovala na zacatek a primereny konec zamestnani, kdyz pominu fabriku, kam se mi fakt nechce a hlavne vetsina byva smenny provoz. Me snad jen napada jit na par hodin nekam uklizet nebo roznaset letaky, vubec si to nedovedu predstavit a rada by jsem, kdyby jste mi to priblizili realne pokud nevadi, ze je to soukromé. :kytka:
Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2997
1.6.20 22:41

Napadá mě udělat si kurz na asistentku ve škole nebo školce. Začínají před osmou a často mají kratší úvazek, takže krásně stihneš školku. Plus máš prázdniny. U nás obstarává školku chlap, protože já jezdila do práce před šestou a vracela se ve 4. A to jsem učitelka :-) Když je chlap ale pořád pryč, je to komplikace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
1.6.20 22:43

Ještě mě napadl rozvoz menicek přes oběd nebo rozvoz jídla do školek. Většinou je to zkrácený úvazek, ale zase práce jen dopoledne. U nás je jedna kuchyně pro všechny školky, pak to ráno kolem osmé rozvazi do všech poboček. Nebo pomoc někde v restauraci přes obědy. Ale asi z toho moc peněz nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.20 22:47

To naprosto chápu, já na MÚ měla nejvíc přesčasových hodin. I když jsem dělala v novinách s denní uzávěrkou, jsem měla víc volného času než tam.
a můj manžel také - práce od rána do večera i o víkendech často, školka 15:30 :-D Fakt nevím, co bude…

• Nahlásit
  • Citovat
145
1.6.20 22:49

@ProfZav Deti mam rada, ale nevim, jestli by jsem vydrzela kupu cizích :D
Nejde ani tak o penize, ale doma je proste nuda. Nerikam, ze by jsem jednou nechtela poradnou praci, ale ze zacatku, nez bude dite samostatne to jiste nepujde snadno neb si to nedovedu predstavit. Ale ten rozvoz obedu neni spatny napad, to me nenapadlo. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49237
1.6.20 22:59

Mam tri male deti a manzel pracuje pravidelne v zahranici. Turnus miva 14 dni tam + cesta a 14 dni je doma, kdy ma volno. Delam AP a vychovatelku ve skole. Ale mam hotove vzdelani v ped. a dalsi si dodelavam, abych mela komplet a prehoupla se. Skolu mame pres cestu nebo dalsi budovu 5 minut chuze. Do prace jsem nastoupila ve 2r. nejmladsiho. Napred jsem byla ve skolce, pak jsem presla vedle do skoly. Vystridala jsem ruzne varianty uvazku (1/2, 3/4 a nejvic mi osobne vyhovuje a motivuje cely).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1760
1.6.20 23:09

My máme ve střídavce partnerovo mrně. Teda, dneska už není takové mrně :mrgreen:, ale když byl, bylo to tak, že partner (v té době ještě dělal ve firmě), odcházel ráno na osmou a vracel se ve tři. Já měla kratší úvazek v ZUŠ, takže jsem v ty tři odcházela do hudebky a vracela se po šesté - 3× týdně. K tomu jsem měl kratší úvazek ve filharmonii, takže týdny, kdy byl malý u maminky, jsem byla tam. Když se náhodou stalo, že nám něco kolidovalo, byla slečna na hlídání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49237
1.6.20 23:23

Jeste musim dodat, ze nemivame nachcipane deti. To dela hodne. Jsou celkem drzaci a imunni proti bacilum. Detska nas vidi 1× rocne max, kdyz ma nektere dite preventivku. Tak beru vsechny, at je po delsi dobe vidi. Obcas jdeme na kontrolu na ocni nebo na rovnatka a to se da domluvit odpoledne. Nebo domlouvame termin, kdyz je tatka doma. Nikdy jsme nemuseli resit osetrovacku. Kdyz nastal moribundus, tak to vyslo, kdyz byl zrovna muz doma a mel volno.
Syn chodi od 4r. na fotbalovou pripravku. Nekdy je to drsne, ze od brezna do prosince jsou venku (ani mrholeni, vitr atd. treneri neresi). Ale nema ani rymu. Starsi maji gymnastiku a jine pohybove krouzky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3565
2.6.20 07:22

Zustala jsem v oboru ve zdravotnictvi na kratsi uvazek, delala jsem vetsinou 2 dny v tydnu i o vikendu kdy se o deti postaral manzel a na sluzby ve vsedni dny jsem mela chuvu-studentku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 07:48

Zase si to moc nemaluj, jak budeš třeba někde rozvážet obědy atd.. Plno prací na ty kratší úvazky jsou přes známost. A to je prostě fakt. Myslím hlavně i ty dobře ohodnocené. Je dobře, že to řešíš teď. Moc se tím ale nestresuj, je to ještě dlouhá doba. Každopádně být tebou, prodloužila bych si rodičák do 4 let, myslím, že budeš ráda. Ve třech jsem dala dítě do školky a první rok jakoby tam ani nebyl. Pořád doma s nějakou rýmičkou, kašlem. Mě hodně pomohlo, že jsem chodila od cca 2 let na brigádu. Přišla jsem mezi lidi a získala známosti. Nezdá se to, ale zakrníš. Popřípadě udělej si nějakou školu, doplň vzdělání, jazyk. Máš teď jedinečnou příležitost. Sice to bude náročné, ale pořád lepší, než ještě k tomu chodit do práce a obstarávat domácnost. Já se vrátila do svého oboru a pracuji jako servírka. Chodím přes obědy od 8.30- 15.00. Ale mám 17.000 čistého a vše na pásce. Občas vezmu nějakou víkendovou akci a těch 20000 domů přinesu. Což si myslím, že je na ženskou slušný, nejsme z Prahy

• Nahlásit
  • Citovat
596
2.6.20 14:02

Ještě můžeš domluvit kamarádku (se stejně starým dítěte v stejně MŠ) nebo paní na hlídání, sousedku apod., která by ti dítě vyzvedávala, nebo ráno vodila. K nám tak v dětství chodila kamarádka že ZŠ cca v 6.30 ji dovedla maminka, v 7.15 jsme šly společně do školy. Jinak já dělám na původním místě na zkrácený úvazek, manžel mi v tomto taky úplně nemůže pomocí. A mají být podpořena sdílená místa, tak třeba za dva roky bude víc zkrácených úvazku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
2.6.20 20:00

Po dětech jsem na pohovorech žádala zkrácený úvazek, hned v druhé firmě mi vyhověli, mám úvazek na 7 hodin, tj. 7:30 - 15:00 když vede děti manžel a já vyzvedávám, když vedu já a vyzvedává muž tak 8:15 - 15:45.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama