Zaměstnání bez stresu

Anonymní
16.5.20 17:37

Zaměstnání bez stresu

Zvažuji výhledově změnu zaměstnání z důvodu nezvládáni stresové zátěže a odpovědnosti v současném zaměstnání.

Je mi jedno, v jakém oboru, ale potřebovala bych něco, abych mohla chodit domů s čistou hlavou. Vzdělání mám sice VŠ, ale brala bych cokoliv jen abych nebyla ve stresu a nemyslela na práci v podstatě nonstop. A aby nešlo o obsluhu zákazníků (například v restauraci apod)

Projíždím namátkou inzeráty, ale vůbec nevím. Děkuji za inspiraci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3617
16.5.20 17:42

Lepička plakátů, lesní dělnice, uklizečka po zavíračce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
16.5.20 17:44

Pokud jsi neměla extrémní smůlu na špatné pracoviště nebo nevyhovující pozici, tak stresová zátěž je hodně o přístupu. Dva lidi jedna pozice, jeden se hroutí a druhý má pohodu… Co děláš momentálně za práci?

• Citovat
  • Nahlásit
9731
16.5.20 17:56

Hroutit se můžete vždycky a všude. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
16.5.20 17:58

Třeba prodavačka oděvů, obuvi, hudebniny a knihy moc stresu podle mne nemá. Trafika, knihovna, možná i květinářství. vrátný. to je co mne momentálně napadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
16.5.20 18:00

Pro VŠ třeba práce v archivu, ale už musíš mít vzdělání. Práce v laboratoři taky není moc stresující, ale zase musíš být přesná a metodická.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3617
16.5.20 18:01

@safina
Prodavačky všeho druhu neobsluhují zákazníky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
16.5.20 18:06

A co třeba asistent pedagoga?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15259
16.5.20 18:07
@safina píše:
Třeba prodavačka oděvů, obuvi, hudebniny a knihy moc stresu podle mne nemá. Trafika, knihovna, možná i květinářství. vrátný. to je co mne momentálně napadá.

Podle mě se to až tak jednoduše říct nedá. Někoho může stresovat třeba jen odpovědnost za kasu a aby mu lidi v obchodě nekradli. je to o psychické odolnosti jendotlivce.
Zakladatelka by měla napsat, jakou práci dělá nyní. A zkusit si sama rozklíčovat, co je spouštěčem stresu a zda to jde změnit vnitřním přístupem a nebo ji stres spouští něco, co neovlivní. Pak je potřeba tu práci změnit, pokud se nenaučí si stres kompenzovat jinak.
Já mám třeba také stresující práci. Někdo by řekl pohodička, protože pracuju v kanceláři. Ale děláme projekty, realizujeme veřejné zakázky, máme odpovědnost za veřejné peníze. S čistou hlavou domů fakt nechodím, ale naučila jsem se vypínat o víkendu a po osmé veřer (pokud něco nehoří). Na druhou stranu mě práce hodně baví a mám ráda ten „šrumec“. A taky máme super kolegy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26295
16.5.20 18:10

Tak asi by bylo dobré napsat, jakého směru je tvé vzdělání. Nestresová je uklízečka, ale tam předpokládám necílíš. Nevím, jak moc stresující je práce v pekárně. Z toho by mě asi nejvíc stresovala ta pracovní doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10082
16.5.20 18:14
@Malaga píše:
Nevím, jak moc stresující je práce v pekárně.

Velice, normy, pracovní doba…

Z mého pohledu nějaký archiv by možná byl vhodný. Pomocná administrativní práce-třídění a zakládání písemností a pošty(ne na poště).
Předpokládám, že na uklízečku necílíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
16.5.20 18:20
@Saffiraa píše:
A co třeba asistent pedagoga?

To je práce bez stresu? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52220
16.5.20 18:22
@Anonymní píše:
Zvažuji výhledově změnu zaměstnání z důvodu nezvládáni stresové zátěže a odpovědnosti v současném zaměstnání.

Je mi jedno, v jakém oboru, ale potřebovala bych něco, abych mohla chodit domů s čistou hlavou. Vzdělání mám sice VŠ, ale brala bych cokoliv jen abych nebyla ve stresu a nemyslela na práci v podstatě nonstop. A aby nešlo o obsluhu zákazníků (například v restauraci apod)

Projíždím namátkou inzeráty, ale vůbec nevím. Děkuji za inspiraci.

Zapracovat na sobe nejde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
16.5.20 18:28
@MrsNorris píše:
@safina
Prodavačky všeho druhu neobsluhují zákazníky?

Dnes už dost málo, lidi si většinou vybírají sami, nic náročného to není. Je to velký rozdíl oproti zmíněné servírce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19998
16.5.20 18:31
@safina píše:
Pro VŠ třeba práce v archivu, ale už musíš mít vzdělání. Práce v laboratoři taky není moc stresující, ale zase musíš být přesná a metodická.

To vzdy zalezi na aktualni situaci na pracovisti. Dnes muze byt stres vsude, je tlak na nejvyšší mozny vykon. V laborce ti staci, aby bylo vic zakazek, nez kolik se da optimalne zvladnout a uz to jede. Nebo myslis, ze ted v tech laborkach, kde se zjistuje covid, maji klidek a pohodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat