Reklama

Zaměstnání - jak to udělat ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 18:29
zaměstnání jak to udělat ?

Ahoj chtěla bych se Vás zeptat na jednu věc. Jsem ted v práci, kterou miluju a chtěla bych tam pracovat i po mateřské a to je ten kámen úrazu. Mě bude na konci roku už 28 a řekla bych že je čas už se snažit o miminko, chtěla bych to stihnout před 30 ale může se to povést hned. Sice jsem četla, že s tím teď má každý problém, ale v mé rodině a okolí celkové se to povedlo hned na první či druhý pokus. Mě teď o v červenci končí smlouva a vzhledem k tomu že jsem tam první rok tak mi ji můžou prodloužit zase jen na dobu určitou nebo když budou chtít i na dobu neurčitou a nebo taky vůbec(vzhledem k mému věku předpokládám spíše tu dobu určitou protože budou předpokládat že stejně v brzké době otěhotním) Jenže mě jde o tu dobu určitou, když ji budu mít zase na 1 rok tak budu fakt naštvaná, já se tam chci vrátit, ta práce je to co chci dělat klidně celý život i kvůli ni jsem opustila práci předtím kde jsem měla dobu neurčitou ale neuspokojovala mě. Chtěla jsem se zeptat jestli máte zkušenost že i když jste měli dobu určitou a pak Vám na mateřské vypověděli smlouvu respek. vám standardně skončila tak jste se zaměstnancem domluvili aby Vás vzal zpátky na to stejné místo nebo aspoň do té firmy. Nebo toto je blbost. Holky já vím že si říkáte že je to blbost a že být matkou je být na prvním místě ale chápejte, studujete učíte se a pak kooonečně máte to co jste chtěli celý život a mě ten rok co tam je vůbec nestačil já tam chci být déle a když otěhotním nechci aby se mě zbavili :/ a všechno tím tak ztratím, na čem jsem pracovala a šla si za tím celý život. Ale miminko chci taky, chtěla bych ho do 30ceti, to jsem tak plánovala taky život. Jenže jak toto skloubit :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 19.03.18 18:41

Trochu Tě uklidním, i kdyz některé mě tady jistě ukamenuji za živa. Ono nejde o to, zda být matkou je 1. nebo 10. místě. Myslím si, že každý, kdo vystudoval a dělá práci, která ho baví a živí hodně přemýšlí, zda a kdy z ní odejít případně jak ji zkloubit s mateřstvím. Ona žena není živa jen z toho, že je matka a některé pouze role matky nenaplnuje a není na tom nic špatného. Stejně jak není nic. spatneho být „jen“ matkou. Na Tvém místě bych se zkusila domluvit, aby Ti dali sml. na dobu neurčitou nic jiného asi dělat nemůžeš protože nikdy nebudeš mít 100% jistou, že tě po rodičovské vezmou zpět. Za 2-3 roky může být situace jiná. Nebo mě napadá pokud ti dají sml. na určito a ty otehotnis tak se zkusit domluvit na nějakém malém úvazku pri rodicaku…

jkra
Generální žvanilka 24129 příspěvků 19.03.18 18:41

Me v praci rekli, ze at reknu co chci a pracovala jsem i na matersky:). Zamestnavatel si to dle meho sam umi pohlidat.

ixule
Vesmírná mluvilka 34957 příspěvků 19.03.18 18:44

Není to blbost, taky jsem hodně řešila práci a nakonec, když jsem miminko chtěla, byl problém a trvalo to. Navíc, i když jsem měla smlouvu na dobu neurčitou, moje místo bylo zrušeno, takže se skončením rodičáku jsem dostala i výpověď. No a hned jsem nastoupila jinam a jsem spokojená jako želva, víc, než jsem byla před tím, vychází mi i vstříc, což je při malých dětech potřeba. Takže pokud chceš ty i partner miminko, jdi do toho a uvidíš, co se bude dít. Neříkej, že bys stejné místo znovu nesehnala.. a dá se vůbec ta práce dělat naplno i s dětmi? Já měla naprosto přesné představy, jak si to vše zařídím a jak to budu dělat a všechno je jinak, musím to přizpůsobit dětem a jejich potřebám.

rena621
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 19.03.18 18:54
@Anonymní píše:
Ahoj chtěla bych se Vás zeptat na jednu věc. Jsem ted v práci, kterou miluju a chtěla bych tam pracovat i po mateřské a to je ten kámen úrazu. Mě bude na konci roku už 28 a řekla bych že je čas už se snažit o miminko, chtěla bych to stihnout před 30 ale může se to povést hned. Sice jsem četla, že s tím teď má každý problém, ale v mé rodině a okolí celkové se to povedlo hned na první či druhý pokus. Mě teď o v červenci končí smlouva a vzhledem k tomu že jsem tam první rok tak mi ji můžou prodloužit zase jen na dobu určitou nebo když budou chtít i na dobu neurčitou a nebo taky vůbec(vzhledem k mému věku předpokládám spíše tu dobu určitou protože budou předpokládat že stejně v brzké době otěhotním) Jenže mě jde o tu dobu určitou, když ji budu mít zase na 1 rok tak budu fakt naštvaná, já se tam chci vrátit, ta práce je to co chci dělat klidně celý život i kvůli ni jsem opustila práci předtím kde jsem měla dobu neurčitou ale neuspokojovala mě. Chtěla jsem se zeptat jestli máte zkušenost že i když jste měli dobu určitou a pak Vám na mateřské vypověděli smlouvu respek. vám standardně skončila tak jste se zaměstnancem domluvili aby Vás vzal zpátky na to stejné místo nebo aspoň do té firmy. Nebo toto je blbost. Holky já vím že si říkáte že je to blbost a že být matkou je být na prvním místě ale chápejte, studujete učíte se a pak kooonečně máte to co jste chtěli celý život a mě ten rok co tam je vůbec nestačil já tam chci být déle a když otěhotním nechci aby se mě zbavili :/ a všechno tím tak ztratím, na čem jsem pracovala a šla si za tím celý život. Ale miminko chci taky, chtěla bych ho do 30ceti, to jsem tak plánovala taky život. Jenže jak toto skloubit :think:

Zivot je plny rozhodnuti. Muzeme Ti psat ale je to tve rozhodnuti. Byt matkou je krasne ale sakra narocne, proto Ti radim zustat v praci a az se projevi v Tobe matersky pud (u me to bylo tak ze vsude jsem videla miminka) zacnes se snazit byt matkou

Mari.G
Závislačka 4315 příspěvků 19.03.18 18:59

Já otěhotněla před koncem smlouvy a i když věděli, že za pár týdnů nastoupím na neschopenku, smlouvu mi prodloužili na neurčito. Díky tomu jsem další rok při RD mohla čerpat dovolenou atd. Hodně mi to pomohlo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 19:00
@Mari.G píše:
Já otěhotněla před koncem smlouvy a i když věděli, že za pár týdnů nastoupím na neschopenku, smlouvu mi prodloužili na neurčito. Díky tomu jsem další rok při RD mohla čerpat dovolenou atd. Hodně mi to pomohlo.

tak to máš super zaměstnavatele 8o

truelly
Závislačka 2643 příspěvků 19.03.18 19:04

Ha čekala na smlouvu na neurčito dva roky, teprve pak jsem si dovolila otěhotnět. Tim, ze jsem hned navázala druhým dítětem, jsem nebyla propuštěna pro nadbytečnost a po třech letech se pak situace změnila, tak jsem se mohla vrátit zpět na své místo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 19:08

No to mě taky napadlo že bych klidně pracovala i na RD s tím že třeba jen 4 hodky (3,45) s tím že máme pružnou pracovní dobu tak je jedno jeslti odpracuješ jeden den 1 h a druhý den 10 h jenže nikdo to tam nezavedl, ti co jsou tam na mateřské jsou plně na mateřské, bych bych první a já bych s tím problém neměla, naopak já bych to přivítala, ne kvůli penězům ty se samozřejmě hodí vždycky ale spíš kvůli tomu stereotypu a když jsem se ptala své nej kamarádky jestli by si uměla představit že by pracovala z domu na mateřské tak mi řekla že ne že musí uklizet, cvičit, chodit na procházky každý den, každý den vařit, dítě zlobí musí ho chovat, krmit, hrát si s ním atd. ale zas člověk nemusí uklizet každý den a vařit můžu na víc dnů a na procházky nemusí člověk chodit na 2-3 hodky ale co já vím že :D já si to beru teoreticky a možná prakticky to není tak lehké

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 19:13
@truelly píše:
Ha čekala na smlouvu na neurčito dva roky, teprve pak jsem si dovolila otěhotnět. Tim, ze jsem hned navázala druhým dítětem, jsem nebyla propuštěna pro nadbytečnost a po třech letech se pak situace změnila, tak jsem se mohla vrátit zpět na své místo.

to se jako dá že tě můžou propustit i když pro nadbytečnost v době mateřské? já právě myslela že je to chráněné nějak zákonem, že nemůžou, to bych pak logicky vyhodili takto každého :D no ale to naštve čekáš na to a pak to stejně málem nedopadlo :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 19:16
@Anonymní píše:
No to mě taky napadlo že bych klidně pracovala i na RD s tím že třeba jen 4 hodky (3,45) s tím že máme pružnou pracovní dobu tak je jedno jeslti odpracuješ jeden den 1 h a druhý den 10 h jenže nikdo to tam nezavedl, ti co jsou tam na mateřské jsou plně na mateřské, bych bych první a já bych s tím problém neměla, naopak já bych to přivítala, ne kvůli penězům ty se samozřejmě hodí vždycky ale spíš kvůli tomu stereotypu a když jsem se ptala své nej kamarádky jestli by si uměla představit že by pracovala z domu na mateřské tak mi řekla že ne že musí uklizet, cvičit, chodit na procházky každý den, každý den vařit, dítě zlobí musí ho chovat, krmit, hrát si s ním atd. ale zas člověk nemusí uklizet každý den a vařit můžu na víc dnů a na procházky nemusí člověk chodit na 2-3 hodky ale co já vím že :D já si to beru teoreticky a možná prakticky to není tak lehké

Také mě to čeká a přemýšlím úplně stejně jako ty. Záleží asi na hodně faktorech, zda při MD jde pracovat z domu - na dítěti, na typu práce, na celkovém životním rytmu rodiny případně zda máš možnost aspoň občasného hlídání. Mám kamarádky, které nepracovaly jen v sestinedeli ale to jsou holky s organizacnim talentem a na druhé straně mam par kamarádek, které jsou doma 5 let, ale to vždy byly takové ty „rodinné“ typy a když vidím jejich příspěvky na FB chce se mi za jejich děti plakat, ale každý ať si dělá jak uzná sám za vhodné.

truelly
Závislačka 2643 příspěvků 19.03.18 19:23

Ano, kdybych tenkrát nenavázala, tak mě propustili pro nadbytečnost. Stalo se to přímo několika kolegyni, co se měly vracet ve spatnou dobu. Dostaly tříměsíční odstupné.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 19:27
@truelly píše:
Ano, kdybych tenkrát nenavázala, tak mě propustili pro nadbytečnost. Stalo se to přímo několika kolegyni, co se měly vracet ve spatnou dobu. Dostaly tříměsíční odstupné.

tak to je hustý, takže vlastně mě napadá že vlastně i kdybych čekala na dobu neurčitou stejně to může vlastně dopadnou tak že mě vyrazí :nevim: takže vlastně takhle přemýšlet dopředu je na jednu stranu zbytečné

truelly
Závislačka 2643 příspěvků 19.03.18 19:31

Na druhou stranu jen díky smlouvě se mi podařilo dostat se zpět a správné načasování navazující mateřské a kupa štěstí

Mari.G
Závislačka 4315 příspěvků 19.03.18 19:36
@Anonymní píše:
tak to máš super zaměstnavatele 8o

V tomto ano, jinak jsem odtam odcházela fyzicky i psychicky totálně zničená. Za ty 3 roky 3× na operačním sále, 5 zubů venku, 1× potrat. Psychosomatika působí. Věděla jsem, že kdybych neotěhotněla, musím pryč, jinak se rozpadne i vztah. Takže to není černobílé. Ale šéfové jsem za tohle velmi vděčná. Nicméně myslím, že už toho „lituje“. Ne, že by o mě jako člověka nestála, pořád jí chybí lidi. Ale protože nečekala, že budu chtít proplatit dovolenou atd. (na což je normálně zákonný nárok a běžně s tím zaměstnavatelé počítají).

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama