Zaměstnání po rodičovské

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.12.21 11:30

Zaměstnání po rodičovské

Ahoj, v únoru mi končí rodičovská. Zatím vůbec nevím co budu dělat. Syna mi nevzali do MŠ. Nastoupí buď na jaře, pokud ho vezmou nebo až od září. Tzn.,že budu muset na UP. Nicméně, bych byla moc ráda za přivýdělek. Moc by mě zajímalo, kdo na tom byl podobně nebo stejně, kde zaměstnání či přivýdělek hledat? Hodně čtu o práci z domova, máte tip kde najít? Případně jiné tipy na zaměstnání při dětech?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19634
30.12.21 11:32

Tak většinou se vychází z toho co jsi dělala před tím, co jsi vystudovala a co bys chtěla dělat. :nevim:

Práce z domu třeba trasování covid pozitivních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7538
30.12.21 11:33

Tak zalezi na tvem vzdelani, praxi a kde bydlis. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12848
30.12.21 11:36
@Anonymní píše:
Ahoj, v únoru mi končí rodičovská. Zatím vůbec nevím co budu dělat. Syna mi nevzali do MŠ. Nastoupí buď na jaře, pokud ho vezmou nebo až od září. Tzn.,že budu muset na UP. Nicméně, bych byla moc ráda za přivýdělek. Moc by mě zajímalo, kdo na tom byl podobně nebo stejně, kde zaměstnání či přivýdělek hledat? Hodně čtu o práci z domova, máte tip kde najít? Případně jiné tipy na zaměstnání při dětech?

Pokud budeš na UP, tak jediná forma privydelku je DPČ do výše poloviny minimální mzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8605
30.12.21 11:41
@Anonymní píše:

A co jsi dělala před MD? Nemáš se kam vrátit? Vycházela bych z toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4505
30.12.21 11:42
@Cenarius píše:
Pokud budeš na UP, tak jediná forma privydelku je DPČ do výše poloviny minimální mzdy.

A je třeba počítat s tím, že i s DPČ bude pozastavena podpora v nezaměstnanosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.21 11:43

@janickaIII Nemám se kam vrátit, i kdybych mohla časově by to nešlo skloubit s péčí o děti.

Dělala jsem vše možné, administrativu, v marketu, ale i ve fabrice.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.21 11:44

@Azeretereza takze tedy ani přivýdělek není možný? Aha, to jsem netušila. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
1283
30.12.21 11:53

Ahoj :mavam: já se tu přidám, třeba mi některá poradíte. Končí mi RP, v původním zaměstnání budu muset dát výpověď, časově bych to nezvládala, do nového zaměstnání nastoupím až 4 měsíce po skončení RP, ty čtyři měsíce budu na ÚP, budu tam mít nějaký nárok na podporu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14862
30.12.21 12:05
@Nugetkka píše:
Ahoj :mavam: já se tu přidám, třeba mi některá poradíte. Končí mi RP, v původním zaměstnání budu muset dát výpověď, časově bych to nezvládala, do nového zaměstnání nastoupím až 4 měsíce po skončení RP, ty čtyři měsíce budu na ÚP, budu tam mít nějaký nárok na podporu?

Ano, ale je to nějakých cca 4-5tis a pak se to snižuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4505
30.12.21 12:12
@Anonymní píše:
@Azeretereza takze tedy ani přivýdělek není možný? Aha, to jsem netušila. Díky

Není právě. Respektive je, ale ne k podpoře. Buď přivýdělek, nebo podpora, musíš si sama spočítat, co se ti vyplatí. Rozhodně ale je výhodou, že i když nebudeš pobírat podporu, zaplatí ti ÚP zdravotní pojištění, na to mysli. Já to řešila před třemi lety, třeba je to teď jinak, ale nemyslím si. Poradí ti na úřadě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1715
30.12.21 12:19

Jobs.cz je tam více než 500 nabídek práce z domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12848
30.12.21 12:21
@Anonymní píše:
@Azeretereza takze tedy ani přivýdělek není možný? Aha, to jsem netušila. Díky

Je, dyt jsem ti to psal. DPČ, příští rok myslím do 8100,– hrubého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
30.12.21 12:54

@JancaS84 No, radost z toho nemám, ale nic a tím asi neudělám :roll: v novém zaměstnání mě dřív nevezmou. Je nějaký rozdíl, kdybych ve stávajícím zaměstnání nedala výpověď já ale dali jí oni mě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
30.12.21 14:41

@FraDeu Na Jobs.cz bych zrovna moc nespoléhala, ty nabídky nevypadají moc dobře, bývají uboze placené a většinou ti inzerenti ani neodpoví…

Spíš bych mrkla na startupjobs, nebo se šla zeptat přímo do firem v okolí. V dnešní době je homeoffice celkem běžný, možná ti někde vyjdou vstříc. Ale s malým dítětem bych šla max do půlúvazku, jinak se zblázníš, pokud tedy nemáš hlídání. :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat