Zaměstnání - z místa pro VŠ na nižší pozici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 20:56
Zaměstnání - z místa pro VŠ na nižší pozici

Změnili jste někdo zaměstnání v tom smyslu, že jste šli z vysokoškolske pozice na místo, kde stačí vyučení? Jsem z práce ve velkém stresu, ač není až tak náročná, je to práce ve vystudovanem oboru, baví mě, ale furt na na ni myslím.. Nejhorší je, když dojde na výtku od nadřízeného… Momentálně 2 dny skoro nemluvím a nemůžu spát, je mi to líto.. Tak si říkám, že by mi bylo líp někde doplňovat zboží apod., nebo V Lidlu. Tam bych si dokonce v finančně polepšila :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sue2008
Kecalka 126 příspěvků 11.10.18 21:16

Holka, jak ja ti rozumim, taky jsem o tom kolikrat uvazovala… Prave i z te financni stranky. Ale vazne, na blbce vedouciho narazis vsude a stres nevyplyva z narocnosti prace, ale z pristupu k ni. Proste jsem perfekcionista a jsem schopna mit stres i z rovnani marmelad :mrgreen: Spis zapracuj na relaxacnich aktivitach, at mas u ceho vypnout.

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 11.10.18 21:21

Velke zkusenosti v tom nemam, prijde mi, ze nadrizeneho budes mit tak jak tak, je to spis o stesti, jak si sednete. Moje zkusenost je 2*z dvou mesicni vypomoci v dobach dovolenych. Bylo to v socialnich sluzbach, poprve jsem tam byla ze zacatku uplne sama, mohla jsem si praci delat posvem a kdyz se moje nadrizena vratila, brala me jako partaka, bylo to bezva. O dva roky pozdeji na stejne pozici, opet na dva mesice, stejny lidi, stejna prace, k nadrizene pribyla jeste jedna kolegyne. De fakto pro me taky nadrizena, vzdycky tam jedna byla a te jsem delala pomocnici. Takze moje kompetence se dost snizili, a dost me to stvalo. A to presto, ze jsem si s obema temi nadrizenymi rozumnela a byly na me hodny a prace to byla fajn. Kazdy byl trochu jinej druh stresu, pro me byl ten stres pri te mene kvalifikovane praci horsi teda, protoze ho nevyvazovala ta radost z vlastnich uspechu. Ale moje zkusenost je takova kraticka, nevim jestli ti k necemu bude.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1584 příspěvků 11.10.18 21:22

U takové se dá dobře vyčistit hlava, můžeš si myslet na co chceš a máš minimální zodpovědnost. Jdi do toho,

Helca83
Kecalka 354 příspěvků 11.10.18 21:26

Ja souhlasim se @Sue2008. Nic proti Lidlu, myslim ze by sis tam kratkodobe krasne vycistila hlavu (muj kamarad si ted takto namisto banky “cisti hlavu” v recepci rodinneho fitcentra a zda se tam mooc spokojeny :) ) ale problem to asi neresi. Na druhou stranu, v novem miste mas jedinecnou moznost si vse nastavit odznova a uz nepadat do stejnych problemu… ale to si musis nejdriv uvedomit, cim to je, ze se vystresujes, a zapracovat na sobe. Good luck :palec:

zrcadlo
Kelišová 6964 příspěvků 11.10.18 21:32

Už máš děti? Děláš po-pá? V Lidlu je sice fajn možnost zkráceného úvazku, ale práci o víkendech, státních svátcích, večeřech apod. se asi úplně vyhnout nedá, nehledě na fyzickou náročnost. Polož si otázku, jestli je do budoucna lepší únik k menší zodpovědnosti teď, ale větší fyzická zátěž, větší riziko potkat blbce (kolegů a zákazníků bude spousta), nebo jestli není lepší naučit se vyrovnávat se stresem v současné práci a mít třeba zajištěnou práci po-pá, která je fyzicky nenáročná a zvládneš ji dělat i v šedesáti.

Hroznej puberťák
Kelišová 5411 příspěvků 11.10.18 21:40
@Anonymní píše:
Změnili jste někdo zaměstnání v tom smyslu, že jste šli z vysokoškolske pozice na místo, kde stačí vyučení? Jsem z práce ve velkém stresu, ač není až tak náročná, je to práce ve vystudovanem oboru, baví mě, ale furt na na ni myslím.. Nejhorší je, když dojde na výtku od nadřízeného… Momentálně 2 dny skoro nemluvím a nemůžu spát, je mi to líto.. Tak si říkám, že by mi bylo líp někde doplňovat zboží apod., nebo V Lidlu. Tam bych si dokonce v finančně polepšila :-)

Ne, ale časem to udělám. Já to mám sice naopak, relativně hodně peněz za nic moc práce, ale… je to takové demotivační, ubíjející, člověk má pocit zmaru, syndrom vyhoření. Doháním to mrakem koníčků a vedlejšáků, které by mě pravda klidně i uživily, akorát zatím nechci. Ale cítím, že časem ten okamžik přijde, kdy se vykašlu na kancl a půjdu dělat něco rukama (řemeslného).

madyb
Povídálka 36 příspěvků 11.10.18 21:48

Já bych tak dolů nešla, na blbýho šéfa narazíš všude, navíc někde ve skladu to bude někdo kdo má 6 tříd a bude se na tebe vytahovat. Leda najít něco fakt co za to stojí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 22:32
@Sue2008 píše:
Holka, jak ja ti rozumim, taky jsem o tom kolikrat uvazovala… Prave i z te financni stranky. Ale vazne, na blbce vedouciho narazis vsude a stres nevyplyva z narocnosti prace, ale z pristupu k ni. Proste jsem perfekcionista a jsem schopna mit stres i z rovnani marmelad :mrgreen: Spis zapracuj na relaxacnich aktivitach, at mas u ceho vypnout.

to je taky pravda, já bych taky dokázala být ve stresu, že mi někdo řekne, že jsem blbě srovnala marmelády :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 22:37
@zrcadlo píše:
Už máš děti? Děláš po-pá? V Lidlu je sice fajn možnost zkráceného úvazku, ale práci o víkendech, státních svátcích, večeřech apod. se asi úplně vyhnout nedá, nehledě na fyzickou náročnost. Polož si otázku, jestli je do budoucna lepší únik k menší zodpovědnosti teď, ale větší fyzická zátěž, větší riziko potkat blbce (kolegů a zákazníků bude spousta), nebo jestli není lepší naučit se vyrovnávat se stresem v současné práci a mít třeba zajištěnou práci po-pá, která je fyzicky nenáročná a zvládneš ji dělat i v šedesáti.

děti mám… jen co vím, tak u nás ve městě je takový nedostatek lidí, že si prý každý může vybírat smeny, jak se mu to hodí

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 23:31

Naprosto Te chápu, také uvažuji o tom, že zmenim obor svého působení. Alespoň na chvilku. Svou práci mám ráda, ale citim, ze me poslední dobou vyčerpává. Potřebuji nabrat silu a motivaci - v mem případe to znamena jít někam, kde nebudu v kontaktu s lidmi, protoze ti mne poslední dobou vyšťavuji. Kdybych dostala příležitost jít okopavat záhonky nebo krmit gorily, nebudu ani chvilku váhat.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 12.10.18 07:51
@Anonymní píše:
děti mám… jen co vím, tak u nás ve městě je takový nedostatek lidí, že si prý každý může vybírat smeny, jak se mu to hodí

To je teď, ale za nějakou dobu může být všechno jinak, ekonomická situace nebude na věky skvělá, takže bys měla počítat s tím, že tě víkendy a svátky minout opravdu nemusí.

Lalelale
Závislačka 2704 příspěvků 12.10.18 08:54
@Anonymní píše:
Změnili jste někdo zaměstnání v tom smyslu, že jste šli z vysokoškolske pozice na místo, kde stačí vyučení? Jsem z práce ve velkém stresu, ač není až tak náročná, je to práce ve vystudovanem oboru, baví mě, ale furt na na ni myslím.. Nejhorší je, když dojde na výtku od nadřízeného… Momentálně 2 dny skoro nemluvím a nemůžu spát, je mi to líto.. Tak si říkám, že by mi bylo líp někde doplňovat zboží apod., nebo V Lidlu. Tam bych si dokonce v finančně polepšila :-)

Díváš se na dva extrémy a nevidíš nic mezi. Někde v lidlu na tebe šéf může být vysazeny úplně stejně. Najdi si jiné místo, každý office funguje úplně jinak.

Sany80s
Kelišová 6628 příspěvků 12.10.18 10:49

Změň spíš sama sebe, v tom Lidlu ti bude šéf něco vytýkat taky a možná i častěji.
Rozhodně to není o tom, že by měl člověk na méně kvalifikované práci čistou hlavu.
To teda ani náhodou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 11:00
@Sany80s píše:
Změň spíš sama sebe, v tom Lidlu ti bude šéf něco vytýkat taky a možná i častěji.
Rozhodně to není o tom, že by měl člověk na méně kvalifikované práci čistou hlavu.
To teda ani náhodou.

To je asi pravda. Mě to nedošlo, si říkám, jaký stres může být u balení zboží někde ve velkém e-shopu apod., že bych se zbavila odpovědnosti, c ok tak mám teď. Ale ono se najde něco, co zkritizovat úplně všude, když se chce.

Nejlépe by mi bylo dělat něco doma sama na sebe, ale není co. Můj obor to neumožňuje a nic, co bych uměla, mě nenapadá.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >