Zaměstnání - zůstat nebo to vzdát?

Anonymní
1.6.21 17:48

Zaměstnání zůstat nebo to vzdát?

Dobrý den,
pracuji jako AP v MŠ. Mám na starosti dítě s dosti závažnou psychiatrickou diagnózou. Před několika dny si vedení promluvilo s rodiči dítěte a sdělilo jim, že jejich dítěti běžná MŠ nic nedává a bylo by lepší ho umístit do SPC. Rodiče to kategoricky odmítají, nesouhlasí s metodami, jaké SPC praktikují.
Ze spolehlivého zdroje vím, že MŠ nemůže vyloučit dítě, pokud už bylo jednou přijato a dochází tam.Ani takto postižené dítě ne.
S rodiči dítěte mám nadstandartně dobrý vztah, hodně a smysluplně spolu komunikujeme. Nyní jsou nepříjemně zaskočení a zvažují co a jak dál. Dítě zatím ve školce ponechají, ale je mi jasné, že pokud tlak bude pokračovat a sílit vzdají to a dítě ze školky stáhnou.
Situace je ještě zkomplikovaná tím, že současné vedení po prázdninách končí. Rodičům i mně bylo současným vedením sděleno, že nastupující vedení je takového rázu, že pokud se dítě nezlepší bude na jeho odchod tlačit mnohem důrazněji než je tomu nyní s vedením stávajícím.
Já mám smlouvu do konce srpna. Pokud dítě ve školce nadále zůstane bude mi smlouva patrně prodloužena ovšem s novou zkušební tříměsíční lhůtou.
Podotýkám, že dítě tzv. „nemá výsledky " kvůli svoji diagnóze, ne kvůli mojí neschopnosti. Chová se přesně podle očekávání/ v souvislostí s diagnózou/ a bylo to jasné, že se tak chovat bude už když ho přijímali. Nikoho ale neomezuje a neohrožuje, děti k němu špatný vztah nemají, žádný rodič si v souvislosti s ním nikdy nestěžoval.
Dále je ve hře ještě jedna p. učitelka, které rovněž končí v srpnu smlouva a reálně jí také hrozí, že jí to neprodlouží z důvodu nadbytečnosti. Trochu se i bojím toho, aby jí nebylo nabídnuto moje současné místo AP. Má vyšší kvalifikaci i praxi a sice by šla na nižší pozici, ale lepší něco než nic a hypotéka se neptá.
Mám to vzdát nahlásit, že v srpnu končím a hledat si místo jinde? Teď by byla určitě větší šance něco najít, než bude když budu případně muset skončit někdy v průběhu podzimu.
Nebo to mám risknout, věřit tomu, že se tam udržím a zůstat?
Vzdávat se mi to nechce, líbí se mi tam a jsem tam po všech stránkách spokojená. Navíc je to práce na plný úvazek a ta se na této pozici velice špatně shání.
Finančně na tom nejsem kriticky, ale rozhodně ani nejsem "za vodou“. Na podpoře bych to chvíli zvládla, ale raději bych se tomu vyhnula. Mimo obor moc možností nemám, hlavou se neuživím :oops:, kvůli zdravotním omezením těžší fyzickou práci dělat nemůžu, kvůli dětem nemůžu směnovat.
Prosím anonym, nebo smazat. Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29175
1.6.21 18:01
@Anonymní píše:
Dobrý den,
pracuji jako AP v MŠ. Mám na starosti dítě s dosti závažnou psychiatrickou diagnózou. Před několika dny si vedení promluvilo s rodiči dítěte a sdělilo jim, že jejich dítěti běžná MŠ nic nedává a bylo by lepší ho umístit do SPC. Rodiče to kategoricky odmítají, nesouhlasí s metodami, jaké SPC praktikují.
Ze spolehlivého zdroje vím, že MŠ nemůže vyloučit dítě, pokud už bylo jednou přijato a dochází tam.Ani takto postižené dítě ne.
S rodiči dítěte mám nadstandartně dobrý vztah, hodně a smysluplně spolu komunikujeme. Nyní jsou nepříjemně zaskočení a zvažují co a jak dál. Dítě zatím ve školce ponechají, ale je mi jasné, že pokud tlak bude pokračovat a sílit vzdají to a dítě ze školky stáhnou.
Situace je ještě zkomplikovaná tím, že současné vedení po prázdninách končí. Rodičům i mně bylo současným vedením sděleno, že nastupující vedení je takového rázu, že pokud se dítě nezlepší bude na jeho odchod tlačit mnohem důrazněji než je tomu nyní s vedením stávajícím.
Já mám smlouvu do konce srpna. Pokud dítě ve školce nadále zůstane bude mi smlouva patrně prodloužena ovšem s novou zkušební tříměsíční lhůtou.
Podotýkám, že dítě tzv. „nemá výsledky " kvůli svoji diagnóze, ne kvůli mojí neschopnosti. Chová se přesně podle očekávání/ v souvislostí s diagnózou/ a bylo to jasné, že se tak chovat bude už když ho přijímali. Nikoho ale neomezuje a neohrožuje, děti k němu špatný vztah nemají, žádný rodič si v souvislosti s ním nikdy nestěžoval.
Dále je ve hře ještě jedna p. učitelka, které rovněž končí v srpnu smlouva a reálně jí také hrozí, že jí to neprodlouží z důvodu nadbytečnosti. Trochu se i bojím toho, aby jí nebylo nabídnuto moje současné místo AP. Má vyšší kvalifikaci i praxi a sice by šla na nižší pozici, ale lepší něco než nic a hypotéka se neptá.
Mám to vzdát nahlásit, že v srpnu končím a hledat si místo jinde? Teď by byla určitě větší šance něco najít, než bude když budu případně muset skončit někdy v průběhu podzimu.
Vzdávat se mi to nechce, líbí se mi tam a jsem tam po všech stránkách spokojená. Navíc je to práce na plný úvazek a ta se na této pozici velice špatně shání.
Finančně na tom nejsem kriticky, ale rozhodně ani nejsem "za vodou“. Na podpoře bych to chvíli zvládla, ale raději bych se tomu vyhnula. Mimo obor moc možností nemám, hlavou se neuživím :oops:, kvůli zdravotním omezením těžší fyzickou práci dělat nemůžu, kvůli dětem nemůžu směnovat.
Prosím anonym, nebo smazat. Díky.

Tak pokud máš smlouvu do srpna, můžeš skončit v srpnu bez ohlašování třeba teď. Ve školce bych ted nic neřešila, ale hledala si novou práci. Když najdeš, v září prostě nastoupíš tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7137
1.6.21 18:09

Souhlas, hledej práci klidně teď a pokud neco najdeš pak se rozhodni co dal. Můžeš pak i vedení říct, že máš jinou „jistou“ nabídku a uvidíš jak se zachovaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2343
1.6.21 18:13

Ahoj, nebylo by tomu diteti lepe v nejake specialni skolce? Ja bych za rok ve skolce cekala nejaky pokrok. Jako rodic bych urcite sama uvazovala, jestli je to spravna cesta, jestli by nemel pokrok ani v te specialni, kde maji ruzne terapie, vybaveni, detem vyrabeji pomucky primo pro ne. Jinak ohledne tebe, tak vzdycky je to tezke rozhodnuti. AP se ale hledaji i na podzim, kdyz se kolikrat teprve zjisti, ze ho nekdo potrebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
1.6.21 18:26

Jaký smysl má mít dítě v nějakém zařízení, když mu to evidentně absolutně nic nedává?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47957
1.6.21 18:29

Hledej si praci uz ted, je nejvyssi cas. V srpnu/zari uz budou mista ap zaplnena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47957
1.6.21 18:30
@Cenarius píše:
Jaký smysl má mít dítě v nějakém zařízení, když mu to evidentně absolutně nic nedává?

znam to taky, na zs. Je to jen na rodicich. Kdyz chteji dite v beznem skolstvi, musi to skola akceptovat. Takze pristi rok budeme mit osmaka na urovni druhe tridy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53756
1.6.21 18:30

Hledej práci teď. Až v září nebo říjnu se může stát, že nic nenajdeš. Když máš pouze tuhle kvalifikaci.
Tak moc možností nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53756
1.6.21 18:36
@matkabagristy píše:
znam to taky, na zs. Je to jen na rodicich. Kdyz chteji dite v beznem skolstvi, musi to skola akceptovat. Takze pristi rok budeme mit osmaka na urovni druhe tridy.

Já taky. Mám tam dítě, které má minimální výstupy. Jedeme podle učebnic spec. školy.
Naše první setkání maminky bylo. Jsem ji slušně pozdravila a její odpověď byla bez pozdravu. Arogantně začala řvát, ať zapomenu, že ona dítě nikdy do specky nedá. Měla špatnou zkušenost. V jiné ZŠ se na ně tlačilo. A já to odnesla za všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34535
1.6.21 19:17
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Prosím anonym, nebo smazat. Díky.

Hledat práci jako AP je teď nejvyšší čas. Ale vloni vím, že šlo najít ještě v srpnu a v září. U nás ve škole mají některé děti objednanou poradnu v průběhu června, i nově zapsané, budoucí prvňáčci. Sama oslov školy a školky. Poradny pracují omezeně, vše trvá déle než obvykle.

Nic nehlas, nech to otevřené. Nikdo nemusí vědět, že lovíš jinde. Pokud dostaneš lepší nabídku, oznámíš, že v srpnu končíš.
Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34535
1.6.21 19:24
@Cenarius píše:

Někteří rodiče se tak rozhodují i proto, že specku nemají v místě a je pro ně komplikované tam dítě dopravit.
Tomu dítěti v inkluzi je to pravděpodobně jedno, je mi spíš líto těch ostatních dětí, protože řetěz je tak silný jako jeho nejslabší článek.

My tu máme specky a spád je nějakých 70 km. Ve spec. školce jsem se setkala s tím, že dítě dojíždělo 2-3 krát v týdnu a zbytek inkluze v místě bydliště se sdíleným asistentem primárně k jinému dítěti. Speciální školy tady mají svozy a rozvozy, cena je pár korun za kilometr, asi jako senior taxi. S dítětem/dětmi vždy musí někdo dospělý sedět i vzadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat