Zaměstnavatel a Dohoda o uznání závazku

963
3.8.15 19:11

Zaměstnavatel a Dohoda o uznání závazku

AHOJ

Příspěvek upraven 03.07.16 v 21:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1666
3.8.15 19:34
@Evča78 píše:
Ahoj, prosím je to mimo děti, ale potřebuji nutně poradit a tady se najde možná někdo, kdo by mi mohl poradit.
Manžel zavinil nechtěně škodu zaměstnavateli, tím, že pošpinil lepidlem při pokládání podlahy svými otisky rukou podlahu zákazníkovi a ten odmítl zakázku zaplatit. Zaměstnavatel dal manželovi k podpisu Dohodu o uznání závazku a manžel podepsal. Až doma zjistil, že v dohodě je mj. napsáno, „zašpinění podlahy lepidlem - zakázka REITER“ a má být správně jméno „RICHTER“. Je Dohoda platná?
Děkuji 8)

No tak manžel odváděl nějakou práci a způsobil škodu. To asi ví a uznal to. Zaměstnavatel po něm může chtít náhradu způsobené škody (mimochodem proti tomu se dá za pár korun pojisti), avšak může požadovat maximálně do výše 100 tis. Kč nebo trojnásobku průměrného výdělku. (pokud je ovšem zaměstnanec a nepracuje na nějakou dohodu o provedené práci nebo ŽL. Myslím, že pokud manžel skutečně škodu způsobil, je potřeba se k tomu postavit čelem a ne přemýšlet jak zaměstnavatele ošidit. Ve finále pokud chce manžel tu práci dále zastávat, bude asi dohoda potřeba. K dotazu - pokud se manžel k záležitosti postaví tak jak se má správně postavit, to zkomolené jméno hrát roli nebude. Vždyť nakonec může zaměstnavatele požádat o opravu v dokumentu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
963
3.8.15 19:50

@Proto02
Manžel už dal výpověď a zaměstnavatel to vyřešil, že mu nedá dvě výplaty. Jednu už mu neposlal a prostě to se nedělá. Pokud má manžel podepsanou Dohodu o uznání závazku, tak mu přece výplatu musí poslat. Částka je 43 tisíc. Proto mě zajímá zda to jméno může být důvod neplatnosti této Dohody… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.15 19:58

Pokud to podepsal tak to na špatné jméno neuhraje. Podepsal to s vědomým, že jde o něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
3.8.15 20:01
@Evča78 píše:
@Proto02
Manžel už dal výpověď a zaměstnavatel to vyřešil, že mu nedá dvě výplaty. Jednu už mu neposlal a prostě to se nedělá. Pokud má manžel podepsanou Dohodu o uznání závazku, tak mu přece výplatu musí poslat. Částka je 43 tisíc. Proto mě zajímá zda to jméno může být důvod neplatnosti této Dohody… :think:

to se nedělá…a jak bys předpokládala, že to jinak zaměstnavatel ze zaměstnance s výpovědí dostane?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Otakar Z.
3.8.15 20:04
@Evča78 píše:
Ahoj, prosím je to mimo děti, ale potřebuji nutně poradit a tady se najde možná někdo, kdo by mi mohl poradit.
Manžel zavinil nechtěně škodu zaměstnavateli, tím, že pošpinil lepidlem při pokládání podlahy svými otisky rukou podlahu zákazníkovi a ten odmítl zakázku zaplatit. Zaměstnavatel dal manželovi k podpisu Dohodu o uznání závazku a manžel podepsal. Až doma zjistil, že v dohodě je mj. napsáno, „zašpinění podlahy lepidlem - zakázka REITER“ a má být správně jméno „RICHTER“. Je Dohoda platná?
Děkuji 8)

Právo na tohle myslí, je to tzv. „písařská chyba“ a na platnost podepsaného nemá vliv. Tedy, podepsal to, platí to.

• Nahlásit
  • Citovat
6231
3.8.15 20:11

@Evča78 a ty radši chceš, aby teď manželovi poslali ty dvě výplaty a za rok, za dva vám přišel dopis od exekutorů a informace o obstaveném účtu? Ať se manžel pojistí a buďte rádi za 43 tisíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
963
3.8.15 20:17

@Otakar Z.
Děkuji, to je odpověď, kterou jsem potřebovala.
@terinka4444
A z čeho máme žít, dva měsíce? To se prostě nedělá, pokud má zaměstnavatel podepsanou Dohodu, tak u soudu vždy vyhraje a my to samozřejmě zaplatíme dřív o to nejde, jde o princip.
@kacz nechci exekuce… chceme to zaplatit, o to mi přece nejde to neplatit. Ale nemůže mu nedat dvě výplaty. To je likvidace, pokud by člověk neměl finanční rezervu!
@marieondatra Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
3.8.15 20:25
@Evča78 píše:
@Otakar Z.
Děkuji, to je odpověď, kterou jsem potřebovala.
@terinka4444
A z čeho máme žít, dva měsíce? To se prostě nedělá, pokud má zaměstnavatel podepsanou Dohodu, tak u soudu vždy vyhraje a my to samozřejmě zaplatíme dřív o to nejde, jde o princip.
@kacz nechci exekuce… chceme to zaplatit, o to mi přece nejde to neplatit. Ale nemůže mu nedat dvě výplaty. To je likvidace, pokud by člověk neměl finanční rezervu!
@marieondatra Děkuji za odpověď.

No tak pokud manžel podal výpověď, jeho první mělo být se dohodnout se zaměstnavatelem jakým způsobem bude tu škodu hradit. V dohodě je patrně napsáno, že bude škoda strhávána ze mzdy v určité částce, je to tak? No a pokud již mu nebude vyplácet peníze, jak myslíš že si ty peníze má vymoci? Kde je jaká záruka, že by mu manžel platil? Jasně, udělal škodu neúmyslně, ale s tím, že dá následně výpověď, je potřeba aby si zajistil a dohodl úhradu těch závazků. nebo to udělal a zaměstnavatel nevyhověl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2657
3.8.15 23:11

@Evča78 píše:

O jakém principu mluvíte. Podepsal dohodu a uznal svůj dluh. Pakliže chtěl manžel zaplatit v několika nižších splátkách, měl o to zaměstnavatele požádat před podepsáním dluhu.

@Evča78 píše:
nechci exekuce… chceme to zaplatit, o to mi přece nejde to neplatit. Ale nemůže mu nedat dvě výplaty. To je likvidace, pokud by člověk neměl finanční rezervu!

Vy ale nejste v pozici, kdy můžete určovat kdy a kolik zaplatíte. Zaměstnavateli způsobil škodu a zákazník dílo nepřevzal. Znamená to tedy, že zam. musel vzít další finanční prostředky a investovat je do nákupu nové krytiny a práce s ní spojené. I pro něj je to výdaj se kterým nepočítal a přesto ho musí vydat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
963
4.8.15 10:24

@Sojkka
Aha, zákazníkovi leží dílo na zemi, jde o podlahu, takže jí má doma podloženou a nechce prostě jinou, nepoškozenou. Ono to poškození není totiž na první pohled vidět… ale to je na dlouhé vyprávění. Jsem ráda za vaše příspěvky a podněty.
Děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8305
4.8.15 10:53
@Evča78 píše:
@Sojkka
Aha, zákazníkovi leží dílo na zemi, jde o podlahu, takže jí má doma podloženou a nechce prostě jinou, nepoškozenou. Ono to poškození není totiž na první pohled vidět… ale to je na dlouhé vyprávění. Jsem ráda za vaše příspěvky a podněty.
Děkuji :mavam:

můj ex má taky stavební firmu a můžu tě ujistit, že i vada, která není na první pohled vidět a nemá ani vliv na funkčnost, může být důvodem, proč zákazník dílo do odstranění vady nepřebere, a pokud není dílo přebrané, tak ho ani nezaplatí :nevim:

jinak k dotazu - už dlouho mzdy nedělám, co ex začal být exem a od té doby se dost věcí změnilo, pochybuji ale, že by bylo možné zabavit zaměstnanci celou mzdu. dřív mu muselo zbýt alespoň nezabavitelné minimum jako u exekucí, mám pocit, že jsem cosi četla, že v souvislosti s novým občanským zákoníkem to v těhle případech musí být alespoň polovina hrubé mzdy. ALE už mzdy nedělám a tyhle změny přišly už v době, kdy jsem novinky cíleně nesledovala, protože jsem už nemusela, takže je to fakt jenom to, co jsem tak mimoděk zachytila. paragrafy ti dodat nemůžu, protože je nevím, nikdy jsem je nedohledávala a dohledávat nebudu.

takže podle mne, pokud tvůj manžel zaměstnavateli nepodepisuje převzetí mzdy, poslala bych zaměstnavateli předžalobní upomínku a pokud by nezaplatil, dala bych to k soudu. jako pokud udělal škodu a navíc uznal závazek a podepsal se zaměstnavatelem dohodu o srážkách ze mzdy, tak na celou výši mzdy nemá nárok (do splacení), ovšem zrovna tak zaměstnavatel nemá nárok si nechat celou mzdu. ovšem pokud tvůj manžel třeba podepsal převzetí mzdy, byť ji fyzicky vyplacenou nedostal, tak potom už by nezmohl nic, protože pak by to bylo z hlediska zákona v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
4.8.15 12:24
@Evča78 píše:
@Sojkka
Děkuji :mavam:

Kdybych měla dát jen za podlahu skoro 50 tis. (píšeš že škoda byla 45 tis.)tak bych taky nechtěla převzít a zaplatit zakázku, která má závady, byť na první pohled to není vidět. To mi fakt přijde mimo. Na druhou stranu ale, přece se kvůli tomu nemusí ta podlaha komplet vytrhat a udělat nová, copak nejde vyměnit jen to místo, nebo to nějakým způsobem (třeba vyčištěním) dát do pořádku? Opravdu je ta způsobená škoda tak vysoká? A za další, zaměstnavatel může po zaměstnanci požadovat MAXIMÁLNĚ trojnásobek průměrné mzdy. Vychází to? Ptám se proto, že třeba na pásce takovou částku nemá (může mít část na ruku, jak to bývá a v tom případě má zaměstnavatel smůlu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2657
4.8.15 12:38

@Proto02 Není to trojnásobek, ale čtyřiapůlnásobek prům. mzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
4.8.15 12:46
@Sojkka píše:
@Proto02 Není to trojnásobek, ale čtyřiapůlnásobek prům. mzdy.

Aha, byla nějaká změna? Protože když jsme dělali u manžela pojištění, tak jsme před pár lety tuhle info dostali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama