Zaměstnavatel chce po roce vrátit omylem zaslané peníze?

13.2.20 18:14

zaměstnavatel chce po roce vrátit omylem zaslané peníze?

Holky mám dotaz…jsem uplně v šoku. Přišel mi doporučený dopis, že mi v únoru 2019 omylem zaměstnavatel zaslal ve výplatě vyšší částku ( respektive zaslal jednu položku dvakrát) - jedná se celkekm o 5000,– a chce ji zaslat zpět na účet…jako po roce? co to je? jak se k tomu mám postavit. U zaměstnavatele již nepracuju, měla jsem smlouvu na dobu určitou, která mi 11.10.2019 skončila, jsem doma na md s 8 měs prckem. Děkuji za vaše rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.2.20 18:19

Ja byt tebou tak zavolam nejakemu pravnikovi a alespon se zeptam, jestli je to vubec mozne, ze to po tobe zamestnavatel muze takhle vubec chtit… jinak ja bych teda po roce rozhodne nic neposilala, nez bych si teda alespon zjistila nejake informace. A jinak je to pekny parchant a zajimalo by me jak si po roce najednou nekdo vzpomnel, ze ti poslal o pet tisic vic :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
3741
13.2.20 18:21
@baruanny píše:
Holky mám dotaz…jsem uplně v šoku. Přišel mi doporučený dopis, že mi v únoru 2019 omylem zaměstnavatel zaslal ve výplatě vyšší částku ( respektive zaslal jednu položku dvakrát) - jedná se celkekm o 5000,– a chce ji zaslat zpět na účet…jako po roce? co to je? jak se k tomu mám postavit. U zaměstnavatele již nepracuju, měla jsem smlouvu na dobu určitou, která mi 11.10.2019 skončila, jsem doma na md s 8 měs prckem. Děkuji za vaše rady

No a pročpak jsi to nevrátila hned, jak se to stalo? To tě nenapadlo, že se na to jednou přijde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1517
13.2.20 18:22

Dobře ti tak. Měla jsi to snad poslat zpět hned, ne?! :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.20 18:23

@J_Doe já to ale nevěděla, byla jsem na nemocenské a vracely se daně..ani by mě nenapadlo že mi poslaly víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.20 18:24

@Bandii no kdybych to věděla, tak bych to poslala a řešila hned

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3741
13.2.20 18:24
@Anonymní píše:
Ja byt tebou tak zavolam nejakemu pravnikovi a alespon se zeptam, jestli je to vubec mozne, ze to po tobe zamestnavatel muze takhle vubec chtit… jinak ja bych teda po roce rozhodne nic neposilala, nez bych si teda alespon zjistila nejake informace. A jinak je to pekny parchant a zajimalo by me jak si po roce najednou nekdo vzpomnel, ze ti poslal o pet tisic vic :potlesk:

Jaký parchant? Pošle omylem víc, a je to parchant?

„Vzpomněl“ si teď patrně proto, že dělá roční audit, nebo kontroluje podklady pro zúčtování daně… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.20 18:25
@Anonymní píše:
Ja byt tebou tak zavolam nejakemu pravnikovi a alespon se zeptam, jestli je to vubec mozne, ze to po tobe zamestnavatel muze takhle vubec chtit… jinak ja bych teda po roce rozhodne nic neposilala, nez bych si teda alespon zjistila nejake informace. A jinak je to pekny parchant a zajimalo by me jak si po roce najednou nekdo vzpomnel, ze ti poslal o pet tisic vic :potlesk:

no budu muset se někde zeptat u prácníká, spíš jsem myslela jestli někdo nemá podobnou zkušenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2732
13.2.20 18:26

Nevím co jako řešíš, tak snad to vrátíš ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
13.2.20 18:26

Proč se do ní hned obouváte..? :think: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3241
13.2.20 18:27

@baruanny pokud to opravdu poslal víc a to bys měla zjistit celkem snadno, tak bych to vrátila. Pokud to neuděláš, je to krádež. Nevím jestli právně, ale morálně rozhodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3741
13.2.20 18:28
@baruanny píše:
@Bandii no kdybych to věděla, tak bych to poslala a řešila hned
Když bys to poslala tehdy, tak to můžeš poslat i teď, nebo ne?
@baruanny píše:
@J_Doe já to ale nevěděla, byla jsem na nemocenské a vracely se daně..ani by mě nenapadlo že mi poslaly víc

No to je trochu neobvyklé, nezkontrolovat výplatní pásku zrovna když se vrací daně… Kolik lidí tady je vyhlíží a má zpočítané pomalu na koruny… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1517
@baruanny píše:
@Bandii no kdybych to věděla, tak bych to poslala a řešila hned

Jak jsi to mohla nevědět, prosím tě? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5382
@Anonymní píše:

Jednoduše, nezvládá hlídat platby a po roce, při uzávěrce roku mu nesedí účetnictví. Možné to je. Že si zaměstnavatel nevšimne je možné a v té hromadě plateb i pochopitelné. Ale že by zakladatelka měla tolik plateb, že by si nevšimla 5000 tisíc navíc? :think:

@baruanny Projeď si účetnictví a vrať to, pokud tomu tak je..Nic víc, nic míň..Oboustranná chyba. On, že nekontroloval, ty že jsi neoprávněné peníze nevrátila. Ale pokud tomu tak je, taky to na tebe může zkoušet.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
@Anonymní píše:

Zaměstnavatel je parchant ze chce vrátit peníze? A co ten co je neoprávněně přijal? Nechápu, když někdo ví, ze dostal víc tak ze se nejde ani zeptat co se děje, 5000 je dost peněz, aby si toho všiml. Zaměstnavatel pravděpodobně děla ukončení roku a zúčtování daně kam se započítávají o vyplácené mzdy a tuto chybu zjistil. Peníze měla pani vrátit hned a nedělat ze o ničem neví.
A nechápu sraba, který píše pod anonymem něco o parchantech.

Příspěvek upraven 13.02.20 v 18:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama