Zaměstnavatel mi drží podklady k PN

Anonymní
2.1.20 16:40

Zaměstnavatel mi drží podklady k PN

Zdravím :mavam: chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s tím, že mu zamestnavatel neodeslal na Ossz ani neschopenku s potřebnými podklady :nevim: Bylo mi divné že mi nepřišla nemocenská, tak volám na OSSZ kde mi řekli že od doktora zprávu mají, ale zamestnavatel nedodal potřebné podklady. Přijde mi zbytečný dělat humbuk a běhat na inspektorát práce, však když jsem dnes kontaktovala zaměstnavatele, odkázal mě na sídlo firmy kde mi v podstatě nic neřekli, jen že se mi ozve účetní až dostane můj dotaz… Jak až dostane můj dotaz? Marodim měsíc a půl, celkem je mi jedno že mi nepřišly peníze včas, jen si nevím rady jak to dal řešit? Co když má neschopenku bude dál někde ležet a nikdo to nebude řešit?? Má s tímto někdo zkušenosti?? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

55203
2.1.20 16:43

Zajdi si pro to a dodej na ossz sama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.20 16:57

@Petra Z právě že mě dneska vedoucí poslala slušně do háje a že to mám řešit v místě sídla firmy, což je dosti z ruky… a dovolalám se tam pouze přes centrálu, kde jsem mluvila s paní, žádala o spojení na paní účetní…Pouze mi sdělila, že kontakt nemá a že přepojit mě také nemůže a že ji předá můj dotaz a že mám čekat než mě kontaktuje.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.1.20 17:47

Řešila jsem před rokem něco podobnýho.. byla jsem celej prosinec na neschopence a v lednu nic nepřišlo. Volala jsem a údajně chyběli nějaký papíry.. účetní mi zase tvrdila, že vše poslala a nebo hned další den pošle. Každej týden jsem volala na ossz aby mi řekli to stejný a účetní taky.. dubnu už jsem se naštvala a předala ossz číslo přímo na účetní a nakonec vyšlo najevo, že nějakej papír ztratila a neposlala ho :zed: :zed: pak už to nějak mezi sebou vyřešili a v květnu mi konečně přišli peníze :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
2.1.20 18:11

Ach joo, mě z toho trefí… mě furt někam posílají, ať zavolám tam a tam, nikde nic neví, na účetní číslo nemám, vedoucí je nepříjemná, nepustí mě ke slovu, natož aby mi na něco odpověděla… na OSSZ mi taky moc nepomohli, dokonce mi paní řekla že vůbec neví jak mi má odpovědět, že je nová a že mě nemůže ani nikam přepojit.. takže mi asi nezbyde nic jiného než se obrátit na inspekci práce.. :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3295
2.1.20 20:07

@Tojsemjane zníte, jak kdybyste ten papír nikdy neměla v rukách a marně jej hledáte u všech možných lidí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1620
2.1.20 21:08

A kdy jste do zaměstnání odnesla listek na peníze? Od kdy konkrétně jste v pn?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 09:04

@Cenarius kdybych ty papíry v ruce neměla, tak jsem jim je těžko předala a dneska bych je asi stejně tak těžko sháněla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 09:05

@Senaida od poloviny listopadu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1620
3.1.20 09:11
@Tojsemjane píše:
@Senaida od poloviny listopadu..

Kolik dní ti bylo konkrétně v listopadu? Prvních 14 dnů totiž platí zaměstnavatel ve výplatě. Prosinec bude celý platit sociálka, ale zde se lístek na peníze odevzdava na konci prosince/začátku ledna a sociálka má 30 dní. Což by bylo v pořádku, že to tam 2. Ledna nemají, protože to zaměstnavatel nemohl ani stihnout poslat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 10:29

@Senaida nevím přesně, ale bylo to o pár dní déle, takže socialka mi přeci jen ještě pár dní doplatit měla a první lístek na peníze jsem tam dávala koncem listopadu, teď mám v ruce další lístek na peníze, ale nevím, zda ho tam vůbec zaslat, když předchozí lístek a neschopenky se na OSSZ ještě nedostaly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 10:34

@Senaida proto jsme tedy volala na OSSZ, myslela jsem že si lístek na peníze mohu posílat sama, ale tam mi teprve řekli že jim ještě nedorazily podklady.. tudis oni mi nemají z čeho vypočítat nemocenskou a že musím volat do práce kde se papíry zdržují, tak jsem tam volala, ale bylo mi sděleno že si to mám řešit na zaměstnanecké lince, nebo v místě sídla.. což mám poměrně z ruky.. když volám, nikam se nedovolam, nebo mi nikdo nedokáže poradit… tak mi jen paní na OSSZ řekla, že pokud je to takhle, ať si zajdu na inspektorát práce.. což se mi ale pochopitelně nechce.. :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1620
3.1.20 11:18

@Tojsemjane pokud jsi byla v listopadu déle než 14 dní, tak jsi měla odevzdat 2 lístky na peníze, jeden po 14ti dnech a jeden na konci měsíce. Pravděpodobně jsi odevzdala pouze po 14ti dnech, kde jeste narok od sociálky nevzniká a tudíž dostanete i těch pár dní v listopadu až s prosincem. Nebo naopak doktor nevystavil lístek po 14 ti dnech, ale az Na konci mesice. Jaké na tom lístku bylo datum? Pn trvá ke dni…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 11:34

Ale vždyť když nastoupím na PN, tak odnesu do práce díl z neschopenky a na konci měsíce další díl neschopenky, plus lístek na peníze. Lístek na peníze se odevzdává vždy na konci měsíce, marodim listopad, to jsem odevzdala neschopenky i lístek na peníze a teď mám doma prosincovej lístek na peníze.. nebo se milím?? Nikdy se mi nestalo že bych v PN řešila takovyhle problémy.. obehla bych si to osobně, bohužel jsem po operaci nohy, tak to řeším přes maily a telefon…jediný co se v neschopenkach změnilo je, že je elektronická, neměli je ještě v provozu, tak jsem ji odevzdavala sama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 11:37

Po 14ti dnech v práci odevzdávam přeci lístek o trvání PN a to proto, aby mi právě vyplatili těch 14 dní… a k tomu se odevzdává lístek na peníze pro socialku.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama