Zaměstnavatel mi stále dluží zápočtový list

Anonymní
11.11.19 08:53

Zaměstnavatel mi stále dluží zápočtový list

Ahoj, jdu si pro radu.

Už před mesicem jsem dala výpověď ve zkušební dobe.
Stale mi nebyl vydán zápočtový list, ikdyz jsem se o nej nejmene 3× hlásila.
Nyní mi zaměstnavatel napsal at se pro nej dostavim na jasne dany termin, co mi napsal, ale já chodim kazdy den do prace. Zadala jsem o zapoctak, aby mi zaslali postou nebo elektronicky - na email.
Je tato cesta mozna? Uz jen to, ze se o ten zapoctak musim doprošovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6204
11.11.19 09:28

Samozřejmě, že to lze zaslat poštou, alespoň je to běžná praxe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
11.11.19 10:04

A jak si tam v té práci skončila, vrátila jsi vše co jsi měla ( např. notebook, klíče, docházkový čip atd)? Někdy to fyzické předání zápočtového listu je jediná cesta jak ze zaměstnance dostat zpět pracovní pomůcky, případně podpisy na dokumenty. Někdo totiž zavolá, že druhý den nepřijde a tím to považuje za vyřízené. Samozřejmě, že na zadržování zápočtového listu nemají právo, ale někteří lidé jim nedají jinou možnost, tím nechci říct, že to je tvůj případ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 12:19

@tamit vse jsem odevzdala prave.

• Citovat
  • Nahlásit
1386
12.11.19 15:05

Zaměstnavatel je povinen zápočtový list nejen vydat, ale i doručit. Zaslání na adresu doporučeně je běžná praxe. Zkus písemně navrhnout termín, v který můžeš ty nebo to zaslání na adresu. A upozorni, že předání zápočťáků je zákonná povinnost.

Jeho nepředání může být podnětem i pro Inspektorát práce a to by se zaměstnavateli opravdu nelíbilo. To bych mu v prvním návrhu ale hned nepsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15155
12.11.19 15:48
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu si pro radu.Už před mesicem jsem dala výpověď ve zkušební dobe.

Výpověď, nebo zrušení ve zkušební době? Jestli výpověď, tak ti ještě pracovní poměr neskončil - v tom případě ti totiž od začátku listopadu do konce prosince běží výpovědní doba.

Jestli zrušení ve zkušební době - tak písemně? A můžeš to nějak dokázat?

@Anonymní píše:
Stale mi nebyl vydán zápočtový list, ikdyz jsem se o nej nejmene 3× hlásila.
Nyní mi zaměstnavatel napsal at se pro nej dostavim na jasne dany termin, co mi napsal, ale já chodim kazdy den do prace. Zadala jsem o zapoctak, aby mi zaslali postou nebo elektronicky - na email.
Je tato cesta mozna? Uz jen to, ze se o ten zapoctak musim doprošovat.

Dejme tomu, že jsi písemně zrušila pracovní poměr ve zkušební době a můžeš to dokázat listinným důkazem (nejlépe potvrzením na kopii tvého podání, kterým jsi zrušila pracovní poměr ve zkušební době).

Napiš mu předžalobní výzvu, ať ti zápočtový list (potvrzení o zaměstnání) pošle doporučeně na adresu, kterou uvedeš a pohroz mu žalobou anebo oznámením na Inspektorát práce.

Zaměstnavatel je povinen zaměstnanci zápočtový list nejen vydat, ale i postarat se o jeho doručení a zaměstnanec není povinen k tomu vyvinout žádnou součinnost typu například dostavit se v určitém čase na určité místo.

Povinnost zaměstnavatele vydat zaměstnanci zápočtový list ke dni skončení pracovního poměru je nepodmíněná (je vázána na skončení pracovního poměru a nesmí být podmiňována ničím jiným, například vrácením pracovních pomůcek), je soudně vymahatelná a za její neprodlené nesplnění hrozí zaměstnavateli až milionová pokuta od Inspektorátu práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat