Reklama

Zaměstnavatel nechce potvrdit propustku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katka.1101
Stálice 95 příspěvků 307 inzerátů 02.10.18 13:48
Zaměstnavatel nechce potvrdit propustku

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. Manžel mi před chvílí volal, že mu zaměstnavatel odmítl podepsat propustku k lékaři na zítra - prý musí přijít do práce nebo mu dá áčko!!! O tom, že manžel pojede k lékaři, byl vedoucí včas informován, dokonce ani na zítra nemá manžel zadanou práci… Zítra jedeme se synem (2 roky) do nemocnice na specializované pracoviště do jiného kraje - k ambulantnímu zákroku v celkové anestezii, cesta tam bude trvat skoro 3 hodiny, je nutný odvoz autem domů (nesmí hromadnými prostředky - výslovně uvedeno v papírech z nemocnice), já neřídím… Má na to zaměstnavatel právo? Jsem z toho úplně rozhozená, mám nervy z operace, syna to bude bolet, bude plakat. A teď ještě toto…
Na tu operaci syn jet musí, je na ni objednán od června a nemůžeme to zrušit. Operují jen v pracovní dny dopoledne, jindy ne…
Děkuji moc za rady.
 Katka

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2850 příspěvků 02.10.18 14:01

Zavolala bych dětské lékařce a zeptala se, zda vystaví OCR na otce dítěte kvůli tomu zákroku. Normálně bych ji ve zkratce situaci vysvětlila. A klidně nejen na zítra, ale do pátku. Na hrubý pytel hrubá záplata. Třeba si příště rozmyslí, jestli chce mít zamestnance jeden den na propustné předem hlášené nebo nečekaně tři dny na OCR.

1mila2
Kecalka 318 příspěvků 02.10.18 14:02

@Helileli a muze mit otec OCR, kdyz matka bere RP (predpokladam)?

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19547 příspěvků 02.10.18 14:03

právo na to samozřejmě má.
Propustku by mu měl potvrdit lékař a manžel by ji měl jen v práci odevzdat.
Jediné co, že propustka se vystavuje na dobu nezbytně nutnou, takže zaměstnavatel by se mohl cukat, že když zákrok trvá třeba hodinu, tak že nevezme propustku na celý pracovní den.
OČR asi nepůjde - jsi se synem na rodičáku, že? Jinak bych to totiž řešila tímto.

Monchichik
Závislačka 4695 příspěvků 02.10.18 14:07

Nárok má : http://www.zamestnej.cz/…oniku-prace/

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62920 příspěvků 3 inzeráty 02.10.18 14:12
@1mila2 píše:
@Helileli a muze mit otec OCR, kdyz matka bere RP (predpokladam)?

Může, akorát mu ho nikdo nezaplatí…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62920 příspěvků 3 inzeráty 02.10.18 14:13

@Katka.1101 Já spíš nechápu proč by potřeboval předem podpis zaměstnavatele, prostě přinese propustku potvrzenou lékařem, ne?

Katka.1101
Stálice 95 příspěvků 307 inzerátů 02.10.18 14:17

@Mar__tanka1983 Děkuji všem za rady - ano, jsem se synem na rodičovské, takže ošetřování nejde. Naše dětská lékařka o zákroku ví (se synem chodím k lékařům s očičkama již od narození), dokonce nám vypsala papír na proplacení dopravy pro pojišťovnu, protože je nutná doprava autem …
Vedoucí manželovi tvrdil, že je na něm, jestli zaměstnance pustí k lékaři nebo ne. Vyhrožoval mu, že mu dá áčko. Myslela jsem, že má zaměstnavatel právo jít k lékaři, když to potřebuje a jindy to prostě nejde …
Takže propustku podepsanou manžel nemá, do práce zítra nejde, jedeme na operaci, ale nechá si v nemocnici vystavit potvrzení, že tam byl …
Snad všechno dobře dopadne …
Děkuji.

Katka.1101
Stálice 95 příspěvků 307 inzerátů 02.10.18 14:20

@Mar__tanka1983 Je to na celý den. Máme tam být o půl sedmý ráno (takže vyjíždíme již v noci), operace bude dopoledne, a když bude vše OK, tak nás odpoledne pustí domů, cesta zase 3 hodiny …

Monchichik
Závislačka 4695 příspěvků 02.10.18 14:20

@Katka.1101 Ve­doucí je asi trochu mimo a měl by si pročíst zákoník práce, na něm to opravdu není ;) .

Katka.1101
Stálice 95 příspěvků 307 inzerátů 02.10.18 14:23

@Monchichik Děkuji za odkaz, vše jsem si přečetla, nikde blíž operaci nedělají Nárok na propustku tudíž manžel má. Děkuji

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 42 inzerátů 02.10.18 14:23

Samozřejmě, že nárok má. Otázka je, zda mu třeba schválně to A nechce dát a na základě toho ho pak vyhodit. Nevidím jiný důvod, proč by se měl zaměstnavatel takto chovat. Těžko pak půjde muž cestou nějakého soudu, který by sice asi vyhrál, ale za cenu peněz a nervů. Upřímně, vzala bych si asi na ten den ,být manželem,raději dovolenou.

Monchichik
Závislačka 4695 příspěvků 02.10.18 14:27

@Bohulinka No tak jednou má nárok, tak si nemůže šéf dělat co chce, kde to jsme? Nebrala bych si dovolenou, donesla bych propustku a hotovo. Od čeho je zákoník práce, když si to každý vysvětluje po svém a šéfové si dělají co chtějí. Obzvlášť ohledně propustek teda slýchám fakt neskutečný věci :think: .

Katka.1101
Stálice 95 příspěvků 307 inzerátů 02.10.18 14:28

@j.a.n.i1 No, i v mém zaměstnání před rodičovskou, když jsem potřebovala jít k lékaři, tak jsem to zaměstnavateli oznámila a on mi dal propustku (malý lísteček s razítkem - jako že o tom ví, že budu chybět), který jsem dala u lékaře potvrdit a pak zaměstnavateli odevzdala … Teď tedy manžel podepsanou propustku nemá, snad mu v nemocnici dají nějaké potvrzení.
Teď mě napadlo, že asi bude lepší, když manžel pojede se synem sám … To pak nemůže zaměstnavatel nijak napadnout … Ale nevím, malý je na mě vázaný, jsem s ním víc než manžel, umím ho spíše utěšit, měla jsem s ním být na pokoji ráno a pak hned zákroku … ach jo …

1mila2
Kecalka 318 příspěvků 02.10.18 14:30
@Katka.1101
@Katka.1101 píše:
@Monchichik Děkuji za odkaz, vše jsem si přečetla, nikde blíž operaci nedělají Nárok na propustku tudíž manžel má. Děkuji

Taky jsem to procetla a zarazilo me, ze potvrzeni dostane jen jeden z rodicu. Ale treba jsem to blbe pochopila, proletla jsem to jen letmo. Plne chapu vasi situaci, jen se snazim, aby se neco neprehledlo. Aby pak zamestnavatel nerekl, ze nebude proplacet volno otci, kdyz matka je s ditetem doma (stejne jako to funguje u OCR). Tak jeste podchytit tohle. Kdyz uz po nem sef jde, tak at je vse ok.

Edit: Ne, to je asi nesmysl co jsem napsala. Zamestnavatel preci nevi zda matka je a ditetem doma. Takze tohle by pouzit nemohl. V nemocnici mu propustku potvrdi a hotovo. Bliz zakroky nedelaji, takze by mel mit placeny normalne cely den.

Příspěvek upraven 02.10.18 v 14:32

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >