Reklama

Zaměstnavatel nejspíš ztratil neschopenku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taače
Kecalka 271 příspěvků 30.08.18 10:37
Zaměstnavatel nejspíš ztratil neschopenku

Zdravim vás :)

Nedávno jsem se tu ptala, jak se můžu bránit, když mi zaměstnavatel poslal nemocenskou 550 kč. Podle vašich rad jsem jim poslala žádost o zaslání vyplatnich pásek za červen a červenec, které poslali. Částka 550,– byla jen proplacený půl den dovolené, co mi zbýval z předchozího měsíce, nemocenskou vůbec neřešili. Zároveň mě zaměstnavatel požádal o zaslání neschopenky - tu jsem jim posílala už 30. 6. Od té doby jsem jim zaslala i 3 lístky na peníze, všechny, až na jeden (ten se mi vrátil) si převzali (potvrzeno poštou). Už je to týden, co jsem je informovala o tom, že jsem jim vše doporučeně poslala - od té doby mi na kontě pořád nic nepřistálo - ani od zaměstnavatele, ani od sociálky.

Kdyby mou neschopenku ztratili, tak by mi měli říct a já bych zašla za svým Dr, ať vystaví kopii ne? A pokud ani neinformovali OSSZ, mám ještě nárok na zpětné zaplacení? Už začíná září a já jsem za červenec neviděla ještě ani korunu. Mám se tedy v pondělí obrátit na inspektorát práce, abych je nějak popohnala? Mám pocit, že zkouší, co vydržím, tak bych jim chtěla dát najevo, že si to nenechám líbit. A nemůžu být další měsíc bez příjmu…

Děkuju za vaše rady :)

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62960 příspěvků 3 inzeráty 30.08.18 10:40

@Taače JO, ossz ti to zaplatí i zpětně, nemá s tím problém. Ideálně bych odlovila přímo účetní, co ji tedy chybí a pokud něco jo, tak za doktorkou a udělat náhradní doklady, sice je na jednu stranu její chyba, že to ztratila, ale na druhou o náhradní doklad si můžeš požádat jen ty.

Le_lenaz
Stálice 92 příspěvků 30.08.18 11:41

@Taače Řešila jsem něco podobného - nepřišli mi peníze z nemocenské. Nakonec jsem si volala přímo na OSSZ, kde mi paní ochotně našla, že naše účetní měla hooodně času a nemocenský lístek poslala až měsíc po mém doručení zaměstnavateli! :pocitac: Zavolej si tam, zeptej se jestli dorazili všechny podklady a popřípadě kdy dorazili. Pokud budeš vědět datum kdy jim tam dorazili tak budeš vědět kdy nejpozději počítat s penězi (mají na to 30 dní od doručení). Pokud jim nic nedorazilo zajdi si zažádat o nový papír k doktorce a pošli si to tam sama. Příště to taky tak udělám ať se nemusím stresovat že mi chybí peníze na zaplacení věcí :pocitac:

lolink
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 30.08.18 12:18

Ohledne informace co a jak jsem nejvice pochodila na cisle 840 40 60 40. To je bezplatna infolinka. Kdyz jsem volala na ossz, mela jsem smulu na jednani urednic a v podstate se nic nedozvedela. Zkusila bych tu infolinku a podle toho se zaridit. Tam jsem probrala uplne vse, nahlidli do papiru, terminu odeslani… Dokonce jsem se dozvedela, ze byl v papirech problem, coz mi nikde na ossz nesdelili, ac jsem se ptala. Jinak ja za cervenec take nic jeste nevidela :D. Nastesti mne to netlaci.

Bubla_Bučková
Závislačka 3487 příspěvků 30.08.18 12:30

taky červenec nemám, ale u zakladatelky je to samo i něčím jiným. To jen pro další na neschopence… výplatu za neschopenku třeba červenec opravdu nemáte na začátku srpna na účtu ;) Počítejte s výplatou zpožděnou o měsíc oproti mzdě od zaměstnavatele.

lolink
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 30.08.18 12:43
@Bubla_Bučková
@Bubla_Bučková píše:
taky červenec nemám, ale u zakladatelky je to samo i něčím jiným. To jen pro další na neschopence… výplatu za neschopenku třeba červenec opravdu nemáte na začátku srpna na účtu ;) Počítejte s výplatou zpožděnou o měsíc oproti mzdě od zaměstnavatele.

Jo. Ale na te lince poradi i s timto problemem. Mne dnes rekli, ze ta chyba zpusobila to pozdni poslani penez, ze jinak bych to kolem 15.8 mela. Papiry zamestnavatel odevzdal 7.8.,ale s chybou, tak se to vracelo. Ale to mi rekli az dnes, po 4 telefonatech na ossz :D.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62960 příspěvků 3 inzeráty 30.08.18 13:40

@Le_lenaz No, ale posilat ten prvni primo na ossz je stejne k prdu, bez te prilohy o prijmech od zaměstnavatele ti to stejne nezaplatí.

Taače
Kecalka 271 příspěvků 03.09.18 10:57

Děkuju vám všem za rady!! :palec: Ještě jsem do dneška počkala a přišly peníze z OSSZ - takže očividně mají vše, tak mi zbývá jen vypáčit těch prvních 14 dní ze zaměstnavatele. To snad nějak půjde, hlavně že už mám z čeho žít :lol:

lolink
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 03.09.18 11:15

@Taače gratuluji :D jsem zvědavá, jak to dojde tento mesic :D.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >