Zaměstnavatel nejspíš ztratil neschopenku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Taače
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 30.08.18 10:37
Zaměstnavatel nejspíš ztratil neschopenku

Zdravim vás :)

Nedávno jsem se tu ptala, jak se můžu bránit, když mi zaměstnavatel poslal nemocenskou 550 kč. Podle vašich rad jsem jim poslala žádost o zaslání vyplatnich pásek za červen a červenec, které poslali. Částka 550,– byla jen proplacený půl den dovolené, co mi zbýval z předchozího měsíce, nemocenskou vůbec neřešili. Zároveň mě zaměstnavatel požádal o zaslání neschopenky - tu jsem jim posílala už 30. 6. Od té doby jsem jim zaslala i 3 lístky na peníze, všechny, až na jeden (ten se mi vrátil) si převzali (potvrzeno poštou). Už je to týden, co jsem je informovala o tom, že jsem jim vše doporučeně poslala - od té doby mi na kontě pořád nic nepřistálo - ani od zaměstnavatele, ani od sociálky.

Kdyby mou neschopenku ztratili, tak by mi měli říct a já bych zašla za svým Dr, ať vystaví kopii ne? A pokud ani neinformovali OSSZ, mám ještě nárok na zpětné zaplacení? Už začíná září a já jsem za červenec neviděla ještě ani korunu. Mám se tedy v pondělí obrátit na inspektorát práce, abych je nějak popohnala? Mám pocit, že zkouší, co vydržím, tak bych jim chtěla dát najevo, že si to nenechám líbit. A nemůžu být další měsíc bez příjmu…

Děkuju za vaše rady :)

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67461 příspěvků 30.08.18 10:40

@Taače JO, ossz ti to zaplatí i zpětně, nemá s tím problém. Ideálně bych odlovila přímo účetní, co ji tedy chybí a pokud něco jo, tak za doktorkou a udělat náhradní doklady, sice je na jednu stranu její chyba, že to ztratila, ale na druhou o náhradní doklad si můžeš požádat jen ty.

Le_lenaz
Kecalka 118 příspěvků 30.08.18 11:41

@Taače Řešila jsem něco podobného - nepřišli mi peníze z nemocenské. Nakonec jsem si volala přímo na OSSZ, kde mi paní ochotně našla, že naše účetní měla hooodně času a nemocenský lístek poslala až měsíc po mém doručení zaměstnavateli! :pocitac: Zavolej si tam, zeptej se jestli dorazili všechny podklady a popřípadě kdy dorazili. Pokud budeš vědět datum kdy jim tam dorazili tak budeš vědět kdy nejpozději počítat s penězi (mají na to 30 dní od doručení). Pokud jim nic nedorazilo zajdi si zažádat o nový papír k doktorce a pošli si to tam sama. Příště to taky tak udělám ať se nemusím stresovat že mi chybí peníze na zaplacení věcí :pocitac:

lolink
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 30.08.18 12:18

Ohledne informace co a jak jsem nejvice pochodila na cisle 840 40 60 40. To je bezplatna infolinka. Kdyz jsem volala na ossz, mela jsem smulu na jednani urednic a v podstate se nic nedozvedela. Zkusila bych tu infolinku a podle toho se zaridit. Tam jsem probrala uplne vse, nahlidli do papiru, terminu odeslani… Dokonce jsem se dozvedela, ze byl v papirech problem, coz mi nikde na ossz nesdelili, ac jsem se ptala. Jinak ja za cervenec take nic jeste nevidela :D. Nastesti mne to netlaci.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7868 příspěvků 30.08.18 12:30

taky červenec nemám, ale u zakladatelky je to samo i něčím jiným. To jen pro další na neschopence… výplatu za neschopenku třeba červenec opravdu nemáte na začátku srpna na účtu ;) Počítejte s výplatou zpožděnou o měsíc oproti mzdě od zaměstnavatele.

lolink
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 30.08.18 12:43
@Bubla_Bučková
@Bubla_Bučková píše:
taky červenec nemám, ale u zakladatelky je to samo i něčím jiným. To jen pro další na neschopence… výplatu za neschopenku třeba červenec opravdu nemáte na začátku srpna na účtu ;) Počítejte s výplatou zpožděnou o měsíc oproti mzdě od zaměstnavatele.

Jo. Ale na te lince poradi i s timto problemem. Mne dnes rekli, ze ta chyba zpusobila to pozdni poslani penez, ze jinak bych to kolem 15.8 mela. Papiry zamestnavatel odevzdal 7.8.,ale s chybou, tak se to vracelo. Ale to mi rekli az dnes, po 4 telefonatech na ossz :D.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67461 příspěvků 30.08.18 13:40

@Le_lenaz No, ale posilat ten prvni primo na ossz je stejne k prdu, bez te prilohy o prijmech od zaměstnavatele ti to stejne nezaplatí.

Taače
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 03.09.18 10:57

Děkuju vám všem za rady!! :palec: Ještě jsem do dneška počkala a přišly peníze z OSSZ - takže očividně mají vše, tak mi zbývá jen vypáčit těch prvních 14 dní ze zaměstnavatele. To snad nějak půjde, hlavně že už mám z čeho žít :lol:

lolink
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 03.09.18 11:15

@Taače gratuluji :D jsem zvědavá, jak to dojde tento mesic :D.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 19:41

Ahon můžu oživit diskuzi? Marodim od 24.10 do 11.11 mi platíl zaměstnavatel. Včera mi ale vrátil neschopenku stim že ji na ossz ještě neposlal že mi tamchybel podpis. Vrátím mu ji v pondělí on ji prý v úterý bude posílat na ossz takže čekám že asi ve středu by tam mohl být. Můj dotaz tedy zní uznaji to když už skoro 2tydny měli neschopenku mít na ossz? Uznaji mi dávku ikdyz ji doručí tak pozdě? A kdy asi mi dojdou peníze?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67461 příspěvků 24.11.18 20:22

Uznaji, ale kdy dojdou penize, tezko rict, maji 30 dni na poslani, vezsinou tedy tyhle pozde poslane jdou rychleji, ale nemusi to tak byt vzdy.

Váš příspěvek
Reklama