Zaměstnavatel neplatí SZ a ZP, mám nárok na PPM?

Hanna.St
17.5.17 19:46

Zaměstnavatel neplatí SZ a ZP, mám nárok na PPM?

Ahoj holky,

Jsem teprve v 6 týdnu těhotenství, rodit mám tedy v lednu 2018, ale od ledna 2017 mi zaměstnavatel neplatí soc. a zdrav. pojištění. Mám se bát že nebudu mít nárok na PPM po porodu když zaměstnavatel neplatí nebo to s tím vůbec nesouvisí a peníze dostanu? Ještě než jsem otěhotněla, na pojišťovně mi bylo řečeno, že se o to nemusím vůbec zajímat, že to budou vyžadovat po zaměstnavateli, mě tedy žádný dluh nevzniká. Docela se toho obávám, tak pokud máte nějaké zkušenosti budu moc ráda za nějaké rady. Předem děkuji :) :)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1902
17.5.17 19:47

Pokud se nepletu, tak jde hlavne o nemocenske pojisteni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Hanna.St
17.5.17 19:50

O nemocenské? Můžu poprosit trošku víc rozvést odpověď? :,( :)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
73586
17.5.17 19:50

@Hanna.St Pokud tě přihlásil a „jen“ neplatí, tak je to v pohodě a nárok na PPM máš. Pokud tě ani nepřihlásil, tak teoreticky taky, ale tam by bylo náročnější dokládání toho nároku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1902
17.5.17 19:54

No placení samotného zdravotního nedavá nárok na ppm, protože to je povinné. Důležité je nemocenské pojištění, které taky platí zaměstnavatel.
http://www.cssz.cz/…e-pojisteni/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Hanna.St
17.5.17 19:54

Tak aspoň že tak, moc děkuju hned se mi trošku ulevilo :) :)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
73586
17.5.17 19:58
@Rive píše:
No placení samotného zdravotního nedavá nárok na ppm, protože to je povinné. Důležité je nemocenské pojištění, které taky platí zaměstnavatel.
http://www.cssz.cz/…e-pojisteni/

U zaměstnanců je povinné i to nemocenské a je automaticky součástí sociálního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6646
17.5.17 20:00

Byla jsem ve stejné situaci. ZP a SP neplatil od června (ale dozvěděli jsme se to až v říjnu), v listopadu jsem nastupovala na MD a peníze normálně chodily. Pokud máš výplatní pásky a na nich ZP a SP strženo (pouze to zaměstnavatel řádně neodvedl), buď úplně v klidu.
Spíš si dej pozor, aby vám vůbec vyplácel mzdu, mně takhle zaměstnavatel dluží přes 66 tisíc, dva roky je to přihlášeno v insolvenčním řízení, ale nedomůžeme se zřejmě ničeho. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Hanna.St
17.5.17 20:04

Mzdu jsem naštěstí dostala zatím každý měsíc, tak snad to tak i zůstane :-) moc děkuju za radu

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
51408
17.5.17 20:44

Byla jsem na tom podobne - v dobe, kdy jsem nekdy v sestem mesici odchazela na rizikovku, mi zamestnavatel dluzil nekolik vyplat a pojisteni taky neplatil. On z toho mel roblemy ohromne, se mnou se pojistovna ani nebavila, ze jsem hlasena a tudiz si to s nim vyridi sami. Dostavala jsem normalne nemocenskou, stejne jako potom materskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama