Zaměstnavatel neustále odmítá vydat pracovní smlouvu.

Anonymní
25.5.21 18:28

Zaměstnavatel neustále odmítá vydat pracovní smlouvu.

Ahoj chci se zeptat o radu, pokusím se to napsat nějak stručně. Pracuji pro jednoho zaměstnavatele, v roce 2020 jsem s ním normálně podepsala DPP, ta končila na konci roku. Od ledna 2021 slibuje, že smlouvu pošle. Volala jsem mu snad stokrát, pořád říká, že smlouvu pošle zítra, zítra, zítra. Na e-maily, SMS ani na FB neodepisuje. Teď je na tom firma špatně, takže už asi tři týdny nepracuji, mezitím jsem si samozřejmě našla jinou práci na DPP. No jo, ale „nečekaně“ mi nepřišla výplata, šéf telefony nezvedá, na SMS neodpovídá, v kanceláři je prý tak hodinu denně, jinak někde lítá, takže by to pro mě znamenalo tam na něj několik hodin čekat, jestli se vůbec uráčí přijít (pracuji z domova).
Moje otázka zní, mám nějakou možnost z něj dostat smlouvu a výplatu? Napadlo mě nahlásit na Inspektorát práce, ale četla jsem, že pokutu bych měla i já, protože jsem pracovala na černo. Díky za rady, mám z toho hlavu jak pátrací balon.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7563
25.5.21 18:43
@Anonymní píše:
Ahoj chci se zeptat o radu, pokusím se to napsat nějak stručně. Pracuji pro jednoho zaměstnavatele, v roce 2020 jsem s ním normálně podepsala DPP, ta končila na konci roku. Od ledna 2021 slibuje, že smlouvu pošle. Volala jsem mu snad stokrát, pořád říká, že smlouvu pošle zítra, zítra, zítra. Na e-maily, SMS ani na FB neodepisuje. Teď je na tom firma špatně, takže už asi tři týdny nepracuji, mezitím jsem si samozřejmě našla jinou práci na DPP. No jo, ale „nečekaně“ mi nepřišla výplata, šéf telefony nezvedá, na SMS neodpovídá, v kanceláři je prý tak hodinu denně, jinak někde lítá, takže by to pro mě znamenalo tam na něj několik hodin čekat, jestli se vůbec uráčí přijít (pracuji z domova).
Moje otázka zní, mám nějakou možnost z něj dostat smlouvu a výplatu? Napadlo mě nahlásit na Inspektorát práce, ale četla jsem, že pokutu bych měla i já, protože jsem pracovala na černo. Díky za rady, mám z toho hlavu jak pátrací balon.

inspektorát práce má infolinku, tak jim zavolej poradí Ti. Než vůbec dojde na nějakou kontrolu, tak je potřeba udělat spoustu operací, takže to není o tom, že ty někoho nahlásíš a hned se vezeš také.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22511
25.5.21 18:44

No blbost pro něho odvádět práci, když nemáš v ruce smlouvu. Bych proste rekla, ze nepřijdu a nic dělat nebudu, dokud mi ji nedá. Jako udat je můžeš, asi tam budou mít víc nesrovnalostí. Jo a zavolala bych si na zdravotní pojišťovnu, jestli za tebe něco odváděli, jinak tam budeš mít půl roku dluh a to pak není sranda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18090
25.5.21 18:50

A proč si pro něj pracovala bez smlouvy? Na inspektorát zavolej a zeptej se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 19:24
@Kriss Tina píše:
No blbost pro něho odvádět práci, když nemáš v ruce smlouvu. Bych proste rekla, ze nepřijdu a nic dělat nebudu, dokud mi ji nedá. Jako udat je můžeš, asi tam budou mít víc nesrovnalostí. Jo a zavolala bych si na zdravotní pojišťovnu, jestli za tebe něco odváděli, jinak tam budeš mít půl roku dluh a to pak není sranda.

zdravotní si platím sama, takže to mám naštěstí pod kontrolou, ještě že tak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 19:25
@janickaIII píše:
inspektorát práce má infolinku, tak jim zavolej poradí Ti. Než vůbec dojde na nějakou kontrolu, tak je potřeba udělat spoustu operací, takže to není o tom, že ty někoho nahlásíš a hned se vezeš také.

děkuju, to jsem nevěděla, že mají infolinku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 19:26
@lachtanice86 píše:
A proč si pro něj pracovala bez smlouvy? Na inspektorát zavolej a zeptej se

v roce 2020 mi smlouvu normálně dali, a prostě pořád sliboval, že pošle ZÍTRA a zítra se nic samozřejmě nestalo. Jinak platil normálně, akorat teď jak má firma trochu potíže, tak neplatí, ale to není můj problém, já chci své peníze.

• Citovat
  • Nahlásit
7563
25.5.21 19:27
@Anonymní píše:
děkuju, to jsem nevěděla, že mají infolinku.

http://www.suip.cz/

když sjedeš cca do poloviny stránky, jsou tam telefony na jednotlivé infolinky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77382
25.5.21 19:52
@Kriss Tina píše:

Pise, ze pracovala na dpp, takze tam zdravotní platit nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.21 11:58

Pokud někdo také řeší tuto situaci, jenom chci říct, že jsem volala na ten Inspektorát práce a bylo mi řečeno že bez smlouvy v podstatě opravdu nic nezmůžu.
Dnes jsem byla v kanceláři, pán se mnou doslova s prominutím „vyjebal“ oznámil mi, že mi peníze nezaplatí, smlouvy mi dá pouze do března aby nemusel ten duben platit. Celou schůzku jsem si nahrála na diktafon, kde to několikrát říká, ale bohužel bez jeho souhlasu, takže předpokládám, že to nikde použít nemůžu. Chci na něj poslat anonymní udání, at si zmetka jednoho prověří a doufám, že dostane pokutu. Omlouvám se za výlev, ale opravdu mě vytočil.

• Citovat
  • Nahlásit
15252
28.5.21 09:04
@Anonymní píše:
v roce 2020 mi smlouvu normálně dali, a prostě pořád sliboval, že pošle ZÍTRA a zítra se nic samozřejmě nestalo. Jinak platil normálně, akorat teď jak má firma trochu potíže, tak neplatí, ale to není můj problém, já chci své peníze.

No, tak slib pracovní smlouvy bych snad oplatil slibem, že pracovat budu, až ji budu mít černém na bílém, jak taky jinak? A třeba zítra, jestli ji zítra budu mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2623
28.5.21 09:11
@Kriss Tina píše:

To si nemyslím, že by tam měla dluh. Pohledávka by šla za zaměstnavatelem, ne za zaměstnancem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.21 09:13
@eumedon píše:
No, tak slib pracovní smlouvy bych snad oplatil slibem, že pracovat budu, až ji budu mít černém na bílém, jak taky jinak? A třeba zítra, jestli ji zítra budu mít.

chápu, tento pán se vybarvil jako podvodník nejvyššího kalibru no. Přemýšlím, jak dokázat, že jsem u něj v tom dubnu ještě pracovala, on mi dal smlouvu pouze do března, aby nemusel platit. Mám pouze konverzace na FB s kolegyní, kde mi zadávala práci. A pak tu tajnou nahrávku na diktafonu, ale to nevím, zda by šlo použít.

• Citovat
  • Nahlásit
77382
28.5.21 09:23
@Petula306 píše:
To si nemyslím, že by tam měla dluh. Pohledávka by šla za zaměstnavatelem, ne za zaměstnancem.

No, pokud zaměstnanec nemá smlouvu = pracuje načerno, tak žádného zaměstnavatele nemá a tedy to těžko může jít za ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1477
28.5.21 09:29

Bez smlouvy se těžko vymáhá plat :nevim: Bez papíru v ruce bych pro ně nic nedělala, hlavně si zjisti jestli za tebe odváděl sociální a zdravotní, ať z toho nemáš problémy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat