Zaměstnavatel odmítá poskytnout neplacené volno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kocicule
Kecalka 130 příspěvků 29.03.18 16:39
Zamestnavatel odmita poskytnout neplacene volno

Ahoj holky,

7.7 mi konci RD a musim nastoupit do zamestnani. Mluvila jsem se zamestnavatelem, a jejich pozice je takova, ze bud od 7.7 jdu na plnych 8 hodin, nebo mam padaka.
Skolky berou od 1.9, hlidani na tolik hodin denne nemam. Poskytnout mi zkraceny uvazek nebo neplacene volno ALESPON do 1 zari odmitly. Na dotaz kam to dite mam fyzicky dat, bylo mi slusne receno, ze je to jaksi muj problem.
Nejvic me ted trapi otazka, kdo mi od 7.7 bude teda platit zdravotni a socialku? Byla jste nektera v takove situaci? Muzete poradit kam jak se na takovou situaci pripravit, co se tyce papiru a uradu? Nejradsi bych s ditetem zustala do jeho 4 let, finance mame ok, ale platit zdravotku a socialni z vlastniho uz by byl maler.
Dekuji za jakoukoliv radu

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2514 příspěvků 29.03.18 16:42

Nahlásit se jako matka pečující o dítě do 4 let, školka bude omezena na 4h denně, ale stát ti zaplatí zdravotní. Sociální se platí jen když jsi zaměstnaná.

almazka
Povídálka 12 příspěvků 29.03.18 16:45

Zdravotni za Vas bude platit stat, pokud si dojdete na Vasi pojistovnu, nahlasite se jako osoba pecujici o dite do 7 let veku. Socialni pojisteni povinne neni.

ka2ka
Extra třída :D 12153 příspěvků 29.03.18 16:46

@Helileli ale to musí mít povolené od zaměstnavatele

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61429 příspěvků 3 inzeráty 29.03.18 16:49

@Kocicule A hlavně se včas dohodni se zaměstnavatelem na ukončení pracovního poměru dohodou, ať případně stihneš dát včas výpověď pokud by s dohodou nesouhlasil. Jinak tedy pokud oficálně požádáš o zkrácený úvazek, tak ti s ohledem na péči o dítě musí vyhovět, pokud tomu nebrání vážné provozní důvody, ale jelikož nepíšeš, co děláš, tak těžko říct, zda tam provozní důvody jsou nebo ne. Je otázkou, zda by se člověku chtělo pro takového zaměstnavatele pracovat, ale v tom, že kam dáš dítě je tvůj problém a že neplacené volno nemusí poskytnout má zaměstnavatel pravdu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61429 příspěvků 3 inzeráty 29.03.18 16:49
@ka2ka píše:

Proč by to musela mít povolené, dá prostě výpověď…

Sany80s
Kelišová 6027 příspěvků 29.03.18 16:50

Dej dítě do soukromé školky nebo skupiny, i kdybys za to dala 80% výplaty, pořád se ti to vyplatí.
Jinak jak píšou ostatní, můžeš dát výpověď a nahlásit se na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7 let.
Zdravotní za tebe uhradí stát, sociální ne, ale to povinnost.

Helileli
Závislačka 2514 příspěvků 29.03.18 16:51
@ka2ka píše:

Tak já to beru tak, když ukonči pracovní poměr, tak aby nemusela platit zdravotní. Kdyby měla neplacené volno, tak nevím, kdo zdravotní platí.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61429 příspěvků 3 inzeráty 29.03.18 16:53
@Helileli píše:
Tak já to beru tak, když ukonči pracovní poměr, tak aby nemusela platit zdravotní. Kdyby měla neplacené volno, tak nevím, kdo zdravotní platí.

Kdyby měla neplacené volno, tak je to v principu stejně, buď zaměstnavatel (a ten může poskytnutí neplaceného volna podmínit tím, že ho ona bude platit jemu) nebo dodá čestné prohlášení že pečuje o dítě do 7 let a zaměstnavatel ji nahlásí na pojišťovnu jako osobu pečující a bude to platit stát.

ka2ka
Extra třída :D 12153 příspěvků 29.03.18 16:55
@j.a.n.i1 píše:
Proč by to musela mít povolené, dá prostě výpověď…

tak nepíše že dá výpověd :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61429 příspěvků 3 inzeráty 29.03.18 16:57
@ka2ka píše:
tak nepíše že dá výpověd :nevim:

Tak jasně píše, že buď nastoupí nebo má padáka… nastoupit se nechystá, takže ukončí pracovní poměr a je jedno zda ona dá výpověď nebo podepíší dohodu, výsledek je stejný, nic ji nebude muset zaměstnavatel povolovat.

Kocicule
Kecalka 130 příspěvků 29.03.18 17:01

Doplnim informace: zkraceny uvazek mi odmitly, ani 4 ani 6 hodin. A vypoved asi dam, finance me zas tak netrapi a manzel uzivi. Jen potrebuji aby soc a zdravot nekdo zaplatil.

ka2ka
Extra třída :D 12153 příspěvků 29.03.18 17:02
@j.a.n.i1 píše:
Tak jasně píše, že buď nastoupí nebo má padáka… nastoupit se nechystá, takže ukončí pracovní poměr a je jedno zda ona dá výpověď nebo podepíší dohodu, výsledek je stejný, nic ji nebude muset zaměstnavatel povolovat.

na druhou stranu ukončit pracovní poměr kvůli dvou měsícům, mi přijde blbost to i kdyby měla platit soukromou školku tak se to dá přežít, tedy pokud nechce být doma ještě ten rok

Tichošlápek
Echt Kelišová 8820 příspěvků 29.03.18 17:10

Budu to řešit tak, ze se nahlasim na pojišťovnu, zdravotní zaplatí stát a sociální si budu hradit sama ;)

Paaajka
Ukecaná baba ;) 2203 příspěvků 29.03.18 17:16

Ja jsem to resila jeslema :nevim: urcite bude nejaka moznost soukrome skolky na ty dva mesice, ne?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

VÍME PRVNÍ: David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Je to kluk, nebo holka?

David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Jeho manželka Vendula mu v úterý... číst dále >

Idioti, vydělávám více než vy a chlastám za vaše peníze! Bosák se opřel do kritiků

Jaromír Bosák je hvězda České televize a pravděpodobně nejoblíbenější... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Reklama