Zaměstnavatel porušil zákoník práce u těhotné

Anonymní
24.11.18 07:18

Zamestnavatel porusil zakonik prace tehotne

Ahoj maminky,

Mam otazku, jak jste to meli v praci. Delala jsem nocni smeny 12ctky na Cerpaci stanici, zaměstnavatel me dal na denni, ale na pozici technika, kde doplnujete zbozi, uklizite tezke zbozi ve sklade, tahate na shop, packy piv na shop a cigarety po krabicích, je to pumpa u hranic a je tam provoz jako blazen, tak ze jste kolikrat ve stresu. Musim jeste pomahat na kase, cistit furt zachody. Jedna se o to, ze jsem v 18 tt a uz cítím pohyby miminka a stalo se mi, ze me v praci bolelo brisko a po praci vecer jsem dostala ukrutnou bolest do bricha a bála se jestli se neco nestalo s dedatkem. Zasla jsem si k doktorovi a ten mi rekl, ze musi prace dat formular aby mi udelal posudek a rekl tak jako gyndarka, ze bych tuto pozici delat neměla ale jit za kasu. Pote co jsem dorazila do prace mi vedoucí rekla, ze to firma nedela a ze se mame domluvit, rekla ano budes na kase, po trech dnech volna prijdu do prace a kolegyne me nechala delat technika, ze me na pozici pokladni nepusti, tim padem jsem byla donucena jit na rizikove, co ted?, Da se to dat k soudu??? A to jako technik jeste musim tady na horach odhazovat cely plac lopatou a to delate dve hodiny a v mem těhotenství jeste…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

70768
24.11.18 07:30

Ne, to, ze jsi sla na rizikove se k soudu dat neda, to, ze se nejsi schopna domluvit s kolegyni taky ne a ani to, ze ses neozvala vedouci, ze kolegyne nerespektuje jeji prikaz. Nejak nechapu, proc si nepredala ten papir od doktora a od te chvile se jim neridila, proste smim jen kasu a dejme tomu vybalovani lehkeho zbozi, když to zbozi nebude vybalene, tak to proste zamestnavatel bude muset vyresit. Proc by neco resil ted, ted si na pn, na tu z duvodu nevhodne prace jit nejde, takze si doktor musel vymyslet nejaky zdravotni problem, takze s cim bys chtela k tomu soudu jit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.18 07:42

Příspěvek upraven 24.11.18 v 07:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.18 07:43

S kolegyní jsem se tak chytla, ze mi rekla ze jako těhotná to muzu delat a ze ted taky prodelala infarkt a nikdo se ji nepta. A rekla mi, ze vedouci to rekla, ze bude tri dny na kase, tak, ze vedouci nedodrzela slovo a ona mi ten formulář nedala, aby mi doktor udelal posudek. A nez jsem otěhotněla, tak jsem byla s vedoucí domluvená, ze budu na kase, ale neni to tak.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.11.18 07:45

Kolegyne je nastvans jen proto, ze musi za me chodit na nocni.

• Nahlásit
  • Citovat
70768
24.11.18 07:48

Ale v ruce nemas nic. Z hlediska dukazu je cela situace takova, zes otehotnela, zamestnavatele si o upravu naplne prace ci upravu pracovni doby nepozadala, papir od doktora si mu zadny nepredala a pak si sla na pn. A ted mi napis, co on v oficialni a dolozitelne rovine porusil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10815
24.11.18 07:48

Nástupem na pn si veškeré páky ztratila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
41459
24.11.18 07:55
@Anonymní píše:
S kolegyní jsem se tak chytla, ze mi rekla ze jako těhotná to muzu delat a ze ted taky prodelala infarkt a nikdo se ji nepta. A rekla mi, ze vedouci to rekla, ze bude tri dny na kase, tak, ze vedouci nedodrzela slovo a ona mi ten formulář nedala, aby mi doktor udelal posudek. A nez jsem otěhotněla, tak jsem byla s vedoucí domluvená, ze budu na kase, ale neni to tak.

Kdo ti nedal formular? :think: ten ti mela dat na gynde, s tim si mela jit nejspis k obvodakovi a od obvodaka do prace..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5689
24.11.18 08:24
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,Mam otazku, jak jste to meli v praci. Delala jsem nocni smeny 12ctky na Cerpaci stanici, zaměstnavatel me dal na denni, ale na pozici technika, kde doplnujete zbozi, uklizite tezke zbozi ve sklade, tahate na shop, packy piv na shop a cigarety po krabicích, je to pumpa u hranic a je tam provoz jako blazen, tak ze jste kolikrat ve stresu. Musim jeste pomahat na kase, cistit furt zachody. Jedna se o to, ze jsem v 18 tt a uz cítím pohyby miminka a stalo se mi, ze me v praci bolelo brisko a po praci vecer jsem dostala ukrutnou bolest do bricha a bála se jestli se neco nestalo s dedatkem. Zasla jsem si k doktorovi a ten mi rekl, ze musi prace dat formular aby mi udelal posudek a rekl tak jako gyndarka, ze bych tuto pozici delat neměla ale jit za kasu. Pote co jsem dorazila do prace mi vedoucí rekla, ze to firma nedela a ze se mame domluvit, rekla ano budes na kase, po trech dnech volna prijdu do prace a kolegyne me nechala delat technika, ze me na pozici pokladni nepusti, tim padem jsem byla donucena jit na rizikove, co ted?, Da se to dat k soudu??? A to jako technik jeste musim tady na horach odhazovat cely plac lopatou a to delate dve hodiny a v mem těhotenství jeste…
Šílené jednání!ovšem dost časté…u nás v práci také nikoho nezajímalo jestli si těhotná, prostě nezájem. :cert:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
24.11.18 08:26

tak zůstaň v klidu na neschopence a máš klid, když ti jí doktor napsal. Nebo ti neschopenka nevyhovuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
777
24.11.18 08:29

@Annabela11 mam stejnou zkusenost. Delala jsem 12ky v krame- cely dny na nohou, tahani tezkych beden. Nemohla jsem si odpocinout, nic. Vedouci mi hned rekla, ze mi smeny neupravi, protoze by ji to nevychazelo a pokud to nezvladam, mam jit marodit… Vydrzela jsem do 6 mes., Pak jsem sla s prosikem k doktorce, at mi napise neschopenkuy ze uz to fakt nezvladam a ta mi jeste vynadala, ze sem mela prijit driv :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14768
24.11.18 08:52

Zakladatelko, a co by měl být petit žaloby? Jak by měl podle tebe znít rozsudek? Co vlastně žádáš?

Jestli jsi měla černé na bílém od lékaře, že nesmíš dělat nic jiného, než kasu, tak jsi neměla dělat nic jiného než kasu. Na to stačí lékař. Než by o tom rozhodl soud, tak ty bys měla po těhotenství.

A když by ses řídila nařízením lékaře, jaké práce smíš nebo nesmíš v zaměstnání vykonávat, zaměstnavateli bys dala kopii toho papíru od lékaře a on tě za to, že nerespektuješ jeho pokyny k jiné práci, nějak postihoval, například ti dal kvůli tomu výpověď pro opakované porušení pracovní kázně, tak by to teprve bylo na žalobu o neplatnosti takové výpovědi.

Příspěvek upraven 24.11.18 v 08:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.18 08:56
@eumedon píše:
Zakladatelko, a co by měl být petit žaloby? Jak by měl podle tebe znít rozsudek?

Kolegyni pověsit na jabloni a odškodné deset milionů? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.18 10:17

Já to nechápu. Ty jsi oficiálně požádala o pozici pokladní? Vedoucí s tím souhlasil? Nebo řekl domluv se s kolegyní. Ta je našvaná a tak na to prdí protože to oficiální není je to na domluvě. Kdyby ji přece vedoucí řekl,že od teď máš pokladnu ty a ona technika tak si nedovolí to měnit? A pokud jo s klidným srdcem bych tu její práci nedělala. Její problém,že dělá tvoji a její není hotová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70768
24.11.18 11:35

@Náměsíčná Souhlas… a zakladatelky problém je, že vše řeší per huba, není schopna přinést papír od doktora a teď se chce soudit, protože místo toho aby přinesla posudek od doktora, co nesmí dělat, tak šla na PN a je uražená, že ji nevyšli vstříc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama