Zaměstnavatel posílá zaměstnance kvůli covid 19 na UP

Anonymní
30.3.20 22:59

Zaměstnavatel posílá zaměstnance kvůli covid 19 na UP

Ahoj holky, psal mi dlouhodobý dobrý kamarád. Dělá pingla ve známé pizzerii která má pobočky skoro všude. Dostali všichni zaměstnanci výpověď ať se nahlásí na UP a zažádají o podporu v nezaměstnanosti. Až to skončí prý je všechny přijmou zpátky. Jako vím, že situace je na prd…ale tohle? :(
Jaký máte názor na to?
Díky T.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30.3.20 23:02

Tak pokud není zaměstnaný na dpp a má normální pracovní smlouvu, nemůže mu jen tak ukončit pracovní poměr. Nebo muže, ale s výpovědi na 2 měsíce při které bude dostávat svůj přiznaný plat
Edit: na pracak jít můžou pokud podepíšou dohodu se zamestavatelem- tím ale přijdou o ty peníze za měsíce při výpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.20 23:05
@Anonymní píše:
Ahoj holky, psal mi dlouhodobý dobrý kamarád. Dělá pingla ve známé pizzerii která má pobočky skoro všude. Dostali všichni zaměstnanci výpověď ať se nahlásí na UP a zažádají o podporu v nezaměstnanosti. Až to skončí prý je všechny přijmou zpátky. Jako vím, že situace je na prd…ale tohle? :(
Jaký máte názor na to?
Díky T.

Meli by vsechny zamestnance nechat doma za plnou mzdu, platit jim zdravotni a socialni i kdyz maji zavreno a nevydelavaji. A pokud na to zamestnavatel nema, mel by si na to vzit pujcku nebo prodat treba svoji chalupu. To by mel :-D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.3.20 23:05

Dělal v pizzerii 8 let. Dostal dohodu o rozvázání pracovního poměru. Viz příspěvek…
Tak nevím jestli jsem to blbě pochopila :person_shrugging:

• Nahlásit
  • Citovat
30.3.20 23:06
@Anonymní píše:
Dělal v pizzerii 8 let. Dostal dohodu o rozvázání pracovního poměru. Viz příspěvek…
Tak nevím jestli jsem to blbě pochopila :person_shrugging:

Ano zaměstnavatel se snaží jít cestou dohody aby nemusel platit…v případě ze to podepíše nedostane jic svoji vinou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1772
30.3.20 23:32
@Anonymní píše:
Meli by vsechny zamestnance nechat doma za plnou mzdu, platit jim zdravotni a socialni i kdyz maji zavreno a nevydelavaji. A pokud na to zamestnavatel nema, mel by si na to vzit pujcku nebo prodat treba svoji chalupu. To by mel :-D

To by měl, ale on ty peníze nemá teď taky. Když Vás opravdu pak vezme zpátky, tak bych na tu dobu klidně na podporu šla, v tom nevidím nic špatného, když se máš kam vrátit. Sociálku a zdravotní Ti bude platiti stát. Já jako zaměstnavatel bych to brala od zaměstnance jako projev dobré vůle a tuplem, bych si takové lidi pak nechala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14678
30.3.20 23:37

Tohle jsem taky zažila. Když byla poslední krize, firma u které jsem pracovala musela dočasně přerušit provoz. Podepsala jsem výpověď, šla jsem na UP a našla si k tomu brigádu, tenkrát to šlo. Za pár měsíců mě vzali zpět. To je loajalita k zaměstnavateli. Když budou všichni zaměstnanci trvat na odstupným, tak firma zkrachuje a nebudou se mít za čas kam vrátit. Je potřeba hodně přemýšlet a zvažovat, co je pro danýho člověka lepší. Jestli mít aspoň nějakou jistotu práce až tohle pomine nebo si hrát na hrdinu a nemít se kam vrátit. A nezaměstnanost půjde hooodně nahoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16108
30.3.20 23:47
@Anonymní píše:
Jaký máte názor na to?
Díky T.

Takze podepsali dohodu. Jak uz se tu pise, vypoved muzou dostat s 2 mesicnim odstupnym, ale to pak zamestnavatel zkrachuje. Takhle se dohodnou, muzou na UP, neno si najit docasne brigadu, leckde je ted lidi malo a az pomine krize, tak maji svoji práci zpet. Nebo si muze trvat na tom odstupnem, ale to at si pak hleda trvale misto jinde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5264
31.3.20 00:02

Měli by je nechat za plnou mzdu. Ale upřímně, je to gastronomie. Teď nemá ani jak vydělávat, max přes okénko a upřímně, to prostě na běžný provoz nevydělá. Já kdybych měla férového zaměstnavatele, tak bych to podepsala a šla na UP. Pro hospodský je toto období likvidační a věřím tomu, že jim toto pomůže a není pak důvod nebrat takového zaměstnance zpátky. Navíc se neví, jak dlouho bude tato situace trvat. Kdyby to byl jen měsíc, ale vypadá to na déle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71506
31.3.20 07:34
@Anonymní píše:
Meli by vsechny zamestnance nechat doma za plnou mzdu, platit jim zdravotni a socialni i kdyz maji zavreno a nevydelavaji. A pokud na to zamestnavatel nema, mel by si na to vzit pujcku nebo prodat treba svoji chalupu. To by mel :-D

No, za plnou ne, muze za 60%…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama