Zaměstnavatel se chová zle a nechce mě pustit na dohodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
853
22.5.22 10:19

Zaměstnavatel se chová zle a nechce mě pustit na dohodu

Pracuji v jedné chráněné dílně, obsluhuji zákazníky. Pracuji i s hotovostí ale děly se tam věci, že pořád scházeli v pokladně peníze, problémy se záměnou balíků, do toho na mě byl nastražený nalomený klíč v zámku u kanceláře a já byla obviněna, že jsem peníze buď vzala, nebo jsem na kasu nedávala dobrý pozor. Nakonec jsme se tedy složily s vedoucí a kolegyní a každá do kasy dala určitou částku peněz. Jenže vedoucí nám sesadili, místo ní tam přišel někdo jiný (kamarád majitelky) a já už tam s nervama fakt nevydržím, každý den se bojím, co se zase stane a co se na mě opět svede. Jsem tam jediná kdo má hmotnou odpovědnost a to do kasy chodí víc lidí. Všechny tyto situace mě vedly k tomu, že jsem si hledala novou práci. Nakonec jsem práci našla v jiné chráněné dílně s tím, že mě potřebují co nejdříve. Naivně jsem si myslela, že mě zaměstnavatel pustí dohodou. Však takto pustil všechny lidi, kteří tam byli. Ale tady jsem narazila, zaměstnavatel trvá na dvouměsíční výpovědní lhůtě, není s ním řeč, argumentuje tím, že pracuji jako obsluha a nemá za mě náhradu. Hned jsem celou situaci oznámila novému zaměstnavateli a narazila podruhé, má prý hodně zájemců a buď nastoupím 1.6. a nebo smůla. Nakonec jsem se s novým zaměstnavatelem domluvila, že se mu ozvu až mi skončí výpovědní doba ale rovnou mi bylo řečeno, že místo pro mě nejspíš už mít nebude. Všechno jsem řekla naší vedoucí ale je jí to jedno, prostě mě nepustí a ještě mi vyčítá, jaké jsem jí svojí výpovědí udělala problémy. Podala jsem tedy klasickou výpověď, kterou jsem doručila zaměstnavateli a od té doby nemám žádné info, jen že se příští týden přijde na práci podívat moje náhrada. Tudíž počítám s tím, že mi od 1.6. běží výpovědní doba.

Včera se mi ale ozvala moje známá která v té firmě pracuje a která dřív pracovala taky v té samé firmě co já a musela odejít protože se jí dělo to samé co mě. A ta známá mi poradila, že si mám zajít k doktorovi a poprosit ho aby mi napsal papír, že práci ze zdravotních důvodů vykonávat nemohu a oni mě pak budou muset propustit hned. Známá které taky dělali problémy to tak udělala a prý jí pustili. Ale tady je háček, že jsem se na internetu dočetla, že toto platí jen v případě, pokud mi zaměstnavatel do 15ti dnů nezajistí jinou pro mě vhodnou práci. A tady asi je vše v háji, protože oni mě mohou přeřadit nabídnout a tím jsou z obliga a já jsem v háji. Známá totiž byla na dílně, nepracovala se zákazníky, tudíž jí mohli pustit hned ale to se mě jaksi netýká. Ovšem zase si říkám, když mě přeřadí jinam, tak stejně nebudu na tom místě kde mě potřebují, takže se to zkomplikuje zase jen zaměstnavateli.

Zítra chci tedy volat doktorovi s prosbou o napsání potvrzení ale bojím se, že mi ho buď nenapíše a nebo že až ho tam ponesu, že bude zle a vedoucí probourá vzteky strop. Už teď musím každý den poslouchat hodinové litanie jak má všechno těžké. Ovšem já když mi byla oznámena výpovědní lhůta jsem se psychicky zhroutila, vzala jsem si Tisercin a po něm jsem šla domů tak zfetovaná, že nechápu, jak to, že mě nesrazilo auto.

Co myslíte, vyjde mi to s tím potvrzením, nebo mám smůlu a musím tam ty 2 měsíce být s tím, že mi nová práce uteče a já potom půjdu nejspíš na pracák? Abyste rozuměli, nová práce se mi nehledá snadno, jsem typ člověka, na kterém je jeho psychická nemoc dost vidět a to hodně zaměstnavatelů odrazuje. Tak si nechci nechat tuto nabídku utéct. Marodit jít nemohu za prvé kvůli financím a za druhé, by mi to neřešilo situaci s novým zaměstnavatelem, protože během neschopenky do nové práce nastoupit nemohu. Mám ještě 2 týdny staré dovolené, bylo by fajn kdyby mi jí zaměstnavatel dal na konci výpovědní doby ale jak je znám, tak mi to fláknou přesně doprostřed tak, abych nemohla jinam nastoupit.

Firma ke které jdu je konkurence mého zaměstnavatele, vedoucí když zjistila kam odcházím tak mi firmu začala rozmlouvat, pomlouvala je tam jak mohla, no prostě hrozný. Pochopte, že se necítím v této situaci dobře, pro stávajícího zaměstnavatele jsme odvedla spoustu práce i nad rámec svých povinností, měla jsem tam přesčasy, které mi byly škrtnuty, docházkovou knihu vedoucí roztrhala a prý mi za to dá někdy náhradní volno. Prostě už to tam fakt nedávám chci pryč a chci jít jinam ale současný zaměstnavatel se odmítá domluvit. Pomůže mi papír od doktora, nebo je to tak, že oni přijdou s jiným pracovním místem a já budu namydlená? A co když to jiné pracovní msto odmítnu? Já jsem opravdu chtěla odejít slušně, domluvit se a jít ale s nimi prostě domluva možná není a dělají jen zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
39868
22.5.22 10:22
@Cosmopolitan píše:
Pracuji v jedné chráněné dílně, obsluhuji zákazníky. Pracuji i s hotovostí ale děly se tam věci, že pořád scházeli v pokladně peníze, problémy se záměnou balíků, do toho na mě byl nastražený nalomený klíč v zámku u kanceláře a já byla obviněna, že jsem peníze buď vzala, nebo jsem na kasu nedávala dobrý pozor. Nakonec jsme se tedy složily s vedoucí a kolegyní a každá do kasy dala určitou částku peněz. Jenže vedoucí nám sesadili, místo ní tam přišel někdo jiný (kamarád majitelky) a já už tam s nervama fakt nevydržím, každý den se bojím, co se zase stane a co se na mě opět svede. Jsem tam jediná kdo má hmotnou odpovědnost a to do kasy chodí víc lidí. Všechny tyto situace mě vedly k tomu, že jsem si hledala novou práci. Nakonec jsem práci našla v jiné chráněné dílně s tím, že mě potřebují co nejdříve. Naivně jsem si myslela, že mě zaměstnavatel pustí dohodou. Však takto pustil všechny lidi, kteří tam byli. Ale tady jsem narazila, zaměstnavatel trvá na dvouměsíční výpovědní lhůtě, není s ním řeč, argumentuje tím, že pracuji jako obsluha a nemá za mě náhradu. Hned jsem celou situaci oznámila novému zaměstnavateli a narazila podruhé, má prý hodně zájemců a buď nastoupím 1.6. a nebo smůla. Nakonec jsem se s novým zaměstnavatelem domluvila, že se mu ozvu až mi skončí výpovědní doba ale rovnou mi bylo řečeno, že místo pro mě nejspíš už mít nebude. Všechno jsem řekla naší vedoucí ale je jí to jedno, prostě mě nepustí a ještě mi vyčítá, jaké jsem jí svojí výpovědí udělala problémy. Podala jsem tedy klasickou výpověď, kterou jsem doručila zaměstnavateli a od té doby nemám žádné info, jen že se příští týden přijde na práci podívat moje náhrada. Tudíž počítám s tím, že mi od 1.6. běží výpovědní doba.

Včera se mi ale ozvala moje známá která v té firmě pracuje a která dřív pracovala taky v té samé firmě co já a musela odejít protože se jí dělo to samé co mě. A ta známá mi poradila, že si mám zajít k doktorovi a poprosit ho aby mi napsal papír, že práci ze zdravotních důvodů vykonávat nemohu a oni mě pak budou muset propustit hned. Známá které taky dělali problémy to tak udělala a prý jí pustili. Ale tady je háček, že jsem se na internetu dočetla, že toto platí jen v případě, pokud mi zaměstnavatel do 15ti dnů nezajistí jinou pro mě vhodnou práci. A tady asi je vše v háji, protože oni mě mohou přeřadit nabídnout a tím jsou z obliga a já jsem v háji. Známá totiž byla na dílně, nepracovala se zákazníky, tudíž jí mohli pustit hned ale to se mě jaksi netýká. Ovšem zase si říkám, když mě přeřadí jinam, tak stejně nebudu na tom místě kde mě potřebují, takže se to zkomplikuje zase jen zaměstnavateli.

Zítra chci tedy volat doktorovi s prosbou o napsání potvrzení ale bojím se, že mi ho buď nenapíše a nebo že až ho tam ponesu, že bude zle a vedoucí probourá vzteky strop. Už teď musím každý den poslouchat hodinové litanie jak má všechno těžké. Ovšem já když mi byla oznámena výpovědní lhůta jsem se psychicky zhroutila, vzala jsem si Tisercin a po něm jsem šla domů tak zfetovaná, že nechápu, jak to, že mě nesrazilo auto.

Co myslíte, vyjde mi to s tím potvrzením, nebo mám smůlu a musím tam ty 2 měsíce být s tím, že mi nová práce uteče a já potom půjdu nejspíš na pracák? Abyste rozuměli, nová práce se mi nehledá snadno, jsem typ člověka, na kterém je jeho psychická nemoc dost vidět a to hodně zaměstnavatelů odrazuje. Tak si nechci nechat tuto nabídku utéct. Marodit jít nemohu za prvé kvůli financím a za druhé, by mi to neřešilo situaci s novým zaměstnavatelem, protože během neschopenky do nové práce nastoupit nemohu. Mám ještě 2 týdny staré dovolené, bylo by fajn kdyby mi jí zaměstnavatel dal na konci výpovědní doby ale jak je znám, tak mi to fláknou přesně doprostřed tak, abych nemohla jinam nastoupit.

Firma ke které jdu je konkurence mého zaměstnavatele, vedoucí když zjistila kam odcházím tak mi firmu začala rozmlouvat, pomlouvala je tam jak mohla, no prostě hrozný. Pochopte, že se necítím v této situaci dobře, pro stávajícího zaměstnavatele jsme odvedla spoustu práce i nad rámec svých povinností, měla jsem tam přesčasy, které mi byly škrtnuty, docházkovou knihu vedoucí roztrhala a prý mi za to dá někdy náhradní volno. Prostě už to tam fakt nedávám chci pryč a chci jít jinam ale současný zaměstnavatel se odmítá domluvit. Pomůže mi papír od doktora, nebo je to tak, že oni přijdou s jiným pracovním místem a já budu namydlená? A co když to jiné pracovní msto odmítnu? Já jsem opravdu chtěla odejít slušně, domluvit se a jít ale s nimi prostě domluva možná není a dělají jen zle.

no nevím, proč by to ten doktor psal, pokud to není pravda. A když už to napíše, tak by to mělo být i na vstupní prohlídce do nového zaměstnání, takže tě vůbec nemusí vzít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
22.5.22 10:26
@vokishka píše:
no nevím, proč by to ten doktor psal, pokud to není pravda. A když už to napíše, tak by to mělo být i na vstupní prohlídce do nového zaměstnání, takže tě vůbec nemusí vzít.

Ale ona to pravda je. Léčím se s psychikou, na té pozici už to nedávám. A ta druhá firma je taky chráněná dílna, která s mým zdravotním handicepem problém nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2923
22.5.22 10:37
@Cosmopolitan píše:
Ale ona to pravda je. Léčím se s psychikou, na té pozici už to nedávám. A ta druhá firma je taky chráněná dílna, která s mým zdravotním handicepem problém nemá.

Vezme tě nová firma s několika A s předchozího zaměstnaní?
Jestli ano, tak do svého zaměstnaní přestaň chodit a 1.6 nástup do nového zaměstnaní.
Dotyčná zaměstnavatel tě vyhodí pro hrubé porušení prac. smlouvy - nedochází do zaměstnaní, několik A a vezme tě nový, jestli mu to teda nebude vadit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424
22.5.22 10:42
@smajlik345 píše:
Jestli ano, tak do svého zaměstnaní přestaň chodit a 1.6 nástup do nového zaměstnaní.
Dotyčná zaměstnavatel tě vyhodí pro hrubé porušení prac. smlouvy - nedochází do zaměstnaní, několik A a vezme tě nový, jestli mu to teda nebude vadit

Taky mě napadla tahle varianta. Asi podle mě nejednodušší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
22.5.22 10:42
@smajlik345 píše:
Dotyčná zaměstnavatel tě vyhodí pro hrubé porušení prac. smlouvy - nedochází do zaměstnaní, několik A a vezme tě nový, jestli mu to teda nebude vadit

Nevezme :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
22.5.22 10:44
@Nicole 1234 píše:
Taky mě napadla tahle varianta. Asi podle mě nejednodušší.

S A mě nový zaměstnavatel nevezme, už jsem se ptala. Navíc když pracuji s penězi a zbožím, by se mi i lehce mohlo stát, že mi dá zaměstnavatel vzniklou škodu tím že nepřijdu do práce k úhradě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
22.5.22 10:47

Léčíte se s psychikou, takže nejjednodušší bude napsat si na ní neschopenku s tím, že to v práci psychicky nezvládáte a nechcete zvyšovat léky, když víte že vám dělají zle jen kvůli tomu, že chcete přejít ke konkurenci a být na ní dokud nebudete moct přejít do nové práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26743
22.5.22 10:47
@smajlik345 píše:

Bezva rada…… A zaměstnavatel jí naůčtuje škodu, která mu vznikla tím, že nedocházela do zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13338
22.5.22 10:49

Tak proč vykladas kam jdeš atd.? Po tom je nynějšímu zaměstnavateli kulový. Měla jsi jen říct, že chceš odejít ihned na dohodu, jelikož más zdravotní problémy z práce třeba. Ale pokud trvá na dochozeni výpovědní lhůty, tak máš smůlu. Můžeš risknout prostě nepřijít, ale tam ti hrozí i případny soudní spor, když mu vznikne nějaká škoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
22.5.22 10:51
@Fiveone píše:
Léčíte se s psychikou, takže nejjednodušší bude napsat si na ní neschopenku s tím, že to v práci psychicky nezvládáte a nechcete zvyšovat léky, když víte že vám dělají zle jen kvůli tomu, že chcete přejít ke konkurenci a být na ní dokud nebudete moct přejít do nové práce.

Jo, jenže to mě to nové místo uteče:-( Dva měsíce oni na mě čekat nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
22.5.22 10:51
@Janli píše:
Bezva rada…… A zaměstnavatel jí naůčtuje škodu, která mu vznikla tím, že nedocházela do zaměstnání.

přesně toho se bojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
22.5.22 10:53
@Cenarius píše:
Tak proč vykladas kam jdeš atd.? Po tom je nynějšímu zaměstnavateli kulový. Měla jsi jen říct, že chceš odejít ihned na dohodu, jelikož más zdravotní problémy z práce třeba. Ale pokud trvá na dochozeni výpovědní lhůty, tak máš smůlu. Můžeš risknout prostě nepřijít, ale tam ti hrozí i případny soudní spor, když mu vznikne nějaká škoda.

Protože jsem blbá a v tomhle nezkušené ucho. Je to moje první práce po škole, jsem v ní pomalu deset let a z výpovědí ještě zkušenost nemám. Teď už vím, že je po tom kam jdu zaměstnavateli kulové ale prostě já když jsem ve stresu a na něčem mi záleží, tak dělám neuvěřitelný pitomosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55786
22.5.22 10:58
@Cosmopolitan píše:
Ale ona to pravda je. Léčím se s psychikou, na té pozici už to nedávám. A ta druhá firma je taky chráněná dílna, která s mým zdravotním handicepem problém nemá.

tak na psychiku to psychiatr klidně napíše ne? vsadím se že během 2, výpovědi budeš mít v kase pěkné manko. lékaři vše řekni a že potřebuješ odejít hodně rychle ;) V druhé práci tě místo držet nebudou a co potom :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
22.5.22 11:05
@Cosmopolitan píše:
Jo, jenže to mě to nové místo uteče:-( Dva měsíce oni na mě čekat nebudou.

Tak to zkuste jen říct v aktuální práci, že pokud prostě nebude možné odejít na dohodu, tak si hodíte marod. Práce bude stát a peníze budete mít tak jako tak. Možná na tu dohodu pak přistoupí. Neni to sice úplně ideální stav, ale pokud oni hází klacky pod nohy vám, házela bych je taky a pokud jim nebude vadit neschopenka, tak bych do práce šla, abych neměla A.Ale byla bych jak zpomalený film apod. a kdyby chtěli, abych přidala, využila bych své diagnozy a svedla to na ní, že mi není dobře, takže nemůžu. Oni by se mě raději zbavili, než koukat na zpomalený film. Jen je otázka jestli nebudete mít problém, pokud by vás vyhodili třeba kvůli tomu pracovnímu tempu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat