Zaměstnavatel zamlčel, že jsem jen zástup

Anonymní
23.8.21 19:31

Zaměstnavatel zamlčel, že jsem jen zástup

Dobrý večer.

Nastoupila jsem do zaměstnání (ve školství - úča), kde jsem při pohovorech jasně řekla, že nehledám krátkodobou práci, chci zakotvit a ptala jsem se, zda to není temporary/dočasné.
Bylo mi řečeno, že mám sice terminovanou smlouvu; tu má ale každý jejich zaměstnanec a smlouva se pak buď prodlužuje, nebo ne. To je pravda, je to tam standardní. Ale zamlčeli mi, že jde o zástup za mateřskou (tudíž se v mém případě neprodlouží a je to dočasné).
(Navíc ta smlouva končí před prázdninami (v červnu), což je nevýhodné, protože makat přes rok a pak nemít nárok na dovolenou je blbý.)
:zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
261
23.8.21 19:34

Zaměstnavatel nemá důvod ti říkat, proč ti dal smlouvu na dobu určitou. Stejně tak ses nemusela ani dozvědět, že jsi jen zástup a smlouva by ti nebyla prodloužena bez udání důvodu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 19:36

No já se to nedozvěděla, neřekli mi to. OK, fajn, pokud je to legální, tak OK

• Citovat
  • Nahlásit
2760
23.8.21 19:36
@Anonymní píše:
Dobrý večer.Nastoupila jsem do zaměstnání (ve školství - úča), kde jsem při pohovorech jasně řekla, že nehledám krátkodobou práci, chci zakotvit a ptala jsem se, zda to není temporary/dočasné.
Bylo mi řečeno, že mám sice terminovanou smlouvu; tu má ale každý jejich zaměstnanec a smlouva se pak buď prodlužuje, nebo ne. To je pravda, je to tam standardní. Ale zamlčeli mi, že jde o zástup za mateřskou (tudíž se v mém případě neprodlouží a je to dočasné).
(Navíc ta smlouva končí před prázdninami (v červnu), což je nevýhodné, protože makat přes rok a pak nemít nárok na dovolenou je blbý.) :zed:

Jak nemit narok na dovolenou? Jestli je to normalni pracovni smlouva, tak narok na dovolenou samo je. Rekni, ze si tedy dovolenou vyberes behem skolniho roku a oni nejspis otoci. Na materske+rodicaku tady v CR lidi byvaji 3 roky, tak to zase tak docasne byt nemusi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 19:38

Jj chápu ale já nechci hopkat po různých školách ani po 3 letech.

• Citovat
  • Nahlásit
448
23.8.21 19:38

Tak máš teď 3 měsíce čas odejít ne? Jsi ve zkušebce? Jestli ti to nepřijde fér, tak jdi prostě jinam. Ono když je to na dobu určitou tak je potřeba počítat i s možností, že nebude prodlouženo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 19:40

Samozřejmě jsem počítala s tím, že se jim možná nebudu líbit a nepordlouží. Ale je něco jiného jen zaskakovat a určitě nezůstat. Pro děti taky není moc dobré střídat učitele..a pro učitele není dobré střídat školy

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 19:40

JJ zkušebku ve smlouvě mám 3 měsíce

• Citovat
  • Nahlásit
2769
23.8.21 19:44

Mateřská se může protáhnout klidně i na 10 let. ;) Mezitím odejde pár učitelek do důchodu a rádi si tě tam nechají. Fakt bych nepanikarila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
23.8.21 19:44

No tak se na to vyprdni a hledej dál.
Chápu, že to pro děti není ideální, ale třeba se taky osvědčíš jako dobrá učitelka a místo pro tebe na stálo najdou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50119
23.8.21 19:45

https://www.podnikatel.cz/…nu/f2876312/
Pracovni pomer na dobu urcitou u pedagogickych pracovniku nesmi byt kratsi nez 12 mesicu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 19:45

Dobře díky:) Ale já učím dost minoritní předmět, ta druhá paní učitelka na tenhle předmět je dost mladá :D Ale je pravda, že panikařit bych hned neměla

• Citovat
  • Nahlásit
50119
23.8.21 19:46
@Oriseka píše:
Jak nemit narok na dovolenou? Jestli je to normalni pracovni smlouva, tak narok na dovolenou samo je. Rekni, ze si tedy dovolenou vyberes behem skolniho roku a oni nejspis otoci. Na materske+rodicaku tady v CR lidi byvaji 3 roky, tak to zase tak docasne byt nemusi.

dovolena v tomto pripade nepokryje cele prazdniny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 19:49
@matkabagristy píše:
dovolena v tomto pripade nepokryje cele prazdniny

Aha JJ.

• Citovat
  • Nahlásit
1639
23.8.21 19:51

Sice nejsem odborník, ale příjde mi to dost neseriózní jednání. Neměl by zástup napsaný ve smlouvě, protože když se vrátí, tak zástup většinou končí. Jasně může mít dětí více, ale taky nemusí. Všechny si neberou RD na 3 roky, některá spěchá celkem rychle do práce. Více by mi vadila smlouva do června.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat