Zaměstnavatel zapomněl zaplatit mzdu

Anonymní
12.5.20 23:50

Zaměstnavatel zapomněl zaplatit mzdu

Jak se řeší když chytrý zaměstnavatel (učetní) zapomené zaplatit mzdu?
Místo 5 týdnu zaplatil jen 2 týdny, vůbec mu není divné že si 3 týdny ležím asi doma zadarmo.
Mám zaplacené minimum zdravotního, nevíte někdo jaká je jeho výše? Řešit budu zítra, ale potřebuji se uklidnit a zjistit co vše si mám zjistit a kam všude zavolat. Dokdy se musí zaplatit.
A do kdy musejí oni uhradit zbytek peněz a nebo dá se řešit že bych jim „vyplatu“ poslala zpátky to minimum a oni mi pošlou to co mají?
A když mám zkrácený úvazek a místo 130 hod mi např. zaplatí jen 100 hod mají na to nárok?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
75
13.5.20 00:09

Ja bohužel neporadím, jen bych vás chtěla uklidnit, pokud jste zaměstnaná, tak snad účetní je schopná dát vše do pořádku a vy nebudete muset nikam volat a nic řešit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9031
13.5.20 00:35

V klidu, mohla se stát chyba. Víš, jak to teď mají účetní se mzdami náročné?

Pokud není zaplacené sociální a zdravotní pojištění ve správné výši, dluh má firma, ne ty.

Nic jim zpátky neposílej, pokud se domluvíte, měli by ti doplatit rozdíl.

K poslední otázce - měli by zaplatit to, co jsi skutečně odpracovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
13.5.20 05:24

Tak vyplatu za duben musi poslat do posledniho kvetna.
Měli by ti vzdy zaplatit to, cos odpravovala.

Treba chlapovi jednou ucetni zapomnela do prikazu napsat dvě nuly, takze mu přišla výplata pár stovek. Stát se to prostě může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9731
13.5.20 06:19
@Anonymní píše:
Místo 5 týdnu zaplatil jen 2 týdny, vůbec mu není divné že si 3 týdny ležím asi doma zadarmo.
Mám zaplacené minimum zdravotního, nevíte někdo jaká je jeho výše? Řešit budu zítra, ale potřebuji se uklidnit a zjistit co vše si mám zjistit a kam všude zavolat. Dokdy se musí zaplatit.
A do kdy musejí oni uhradit zbytek peněz a nebo dá se řešit že bych jim „vyplatu“ poslala zpátky to minimum a oni mi pošlou to co mají?
A když mám zkrácený úvazek a místo 130 hod mi např. zaplatí jen 100 hod mají na to nárok?

Tak mě by bylo divný, že chcete zaplatit v měsíci 5 týdnů, tj. 35 dní.

A zkrácený úvazek máte jak? A doma jste byla proč? Klidně to mohli poslat správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18481
13.5.20 06:48

Jak zaplatili 2tydny místo 5? Tolik dnů žádný měsíc nemá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9031
13.5.20 07:04

Tak těch 5 týdnů chápu takto - duben zasahoval do 5 týdnů, samozřejmě ten první a ten poslední nebyly celé. Ovšem jak se z toho pozná, že byly zaplacené jen dva, to netuším. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15259
13.5.20 07:23
@Anonymní píše:
A když mám zkrácený úvazek a místo 130 hod mi např. zaplatí jen 100 hod mají na to nárok?

No otázka je, jestli když „ležíš tři týdny doma“, tak zda jsi dodala všechny dokumenty potřebné pro zaplacení nemocenské nebo OČR. Nebo na základě čeho jsi doma? Nemáš třeba neplacené volno?? A účetní prostě postupuje při zaplacení podle podkladů, které dostane od člověka zpracovávajícího mzdy nebo vaši docházku. Takže jemu nepřísluší zkoumat, zda zaplatil málo nebo moc…
Takže primárně by ses měla uklidnit na zavolat si do práce a zjistit, kde se stala chyba a co pro ni můžeš dělat, abys ji napravila. Je fakt možné, že problém bude i na tvé straně. To se bohužel z tvého příspěvku fakt nedá vyčíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.20 22:23

5 týdnu bylo myšleno tak jak tady někdo psal že zasahoval duben do 5 týdnu. Takže 2 celé týdny a jeden necelý týden mi zaplacen nebyl. I když jsem ho odpracovala (3 týdny asi ležím doma bylo myšleno že ho vůbec nenapadlo řešit proč mi chybí tolik týdnu.
Chytraci spolehali jeden na druhého že to přeci ten druhý mi napíše hodiny a druhý zase spolehal na třetí atd…až to nenapadlo nikoho řešit. Jo té hlavní to bylo divné, ale taky to neřešila a poslala mi tu trošku co poslala asi si myslela že já to taky nebudu řešit

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat