Zamilovali jste se do kupovaného domu na první pohled?

14
25.10.19 15:05

Zamilovali jste se do kupovaného domu na první pohled?

Ahoj, jsme v procesu hledání staršího domu ke koupi a já mám dilema a zároveň dotazy na ty, kteří si kupováním domu již prošli:

1. Existuje dům, který by splňoval 100% vaše požadavky (ve vámi stanovené cenové kategorii), nebo se vždy musí z něčeho ustoupit?
  2. Zamilovali jste se do kupovaného domu hned na první pohled? Pokud ne, neměli jste strach, že to třeba není to pravé?

Co se týče hledání domu, jsme spíše na začátku, prohlédnuto máme 5 domů a 5. byl jediný, který by připadal v úvahu. Má krásnou lokalitu - pár minut pěšky od velkého lesa, velký pozemek, v okolí je naprosté ticho, louky, sousedů pár, ale i nějaká negativa jako třeba samotný dům - co se týče vnitřních dispozic není nic extra, muselo by se to celé předělat, a podobně, nechci tady rozepisovat všechna plus a minus. Každopádně, já si říkám - jo, tenhle by šel, tady bych dokázala žít, splňuje tohle, tohle a tohle, ale je to horší v tomhle a tomhle. Jenže není tam ten „wow efekt“ typu „Ježiš, ten musím mít, to je on!!“. A já nevím, jestli je to tak „správně“. Měli jste všichni při koupi takový ten pocit, jak jste do domu vešli - láska na první pohled, nebo to bylo spíše postupné zamilování třeba až v průběhu bydlení? :-)

Také si říkám, že jsme viděli docela málo domů - co když na nás čeká někde lepší? Jenže co znamená lepší? Může se také stát, že budeme vybírat až přebereme, a to nechci.

Děkuji všem za poznatky a sdělené zkušenosti :srdce: Mám strašný strach, že uděláme chybu, jenže nevím, jestli bych ten strach neměla u každého domu jen kvůli tomu, že to je prostě závazek na spoustu let (hypotéka). :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1675
25.10.19 15:19

Ja se u našeho hned zamilovala do lokality a do zahrady, vevnitř to sice mělo dobré dispozice, ale byly tam spoustu věcí k předělání, s tím jsme ale počítali. Ale hned jsem si uměla představit bydlení tam 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
25.10.19 15:23

Ahoj, my s manzelem dum vybirali cca 2 roky. Ne nejak intenzivne, nic nas netlacilo, meli jsme byt, ale bylo to 2 roky prohlizeni realitnich novin a webu. Vzdy, kdyz se nam neco libilo, jeli jsme se podivat (1 nebo 2 domy za mesic). A pak to prislo, hned jsem vedela, ze v nem chci bydlet. :) Jen cena byla vyssi, nez jsme si puvodne stanovili, ale nakonec jsme do toho sli a nelituji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
25.10.19 15:24

Myslím, že nikdy nebude nic na 100 %. Důležité je si stanovit pro a proti. Co od domu očekáváme, co je pro nás důležité. Pokukujeme už dva roky a nenašla jsem zatím nic dokonalého. Ale máme stanovené věci, kterých se nevzdáme. Nikdy to nebyla láska na první pohled, ale po zamyšlení se nad ním se mi už líbil. Pak z toho vždy sešlo :D. Teď jsme zatím nejblíž a splňuje všechny naše požadavky a také se mi líbil hned. Nebyla to úplně láska na první pohled, ale vzhledem k okolnostem víme, že lepší už nebude. Ihned jak jsem se něm dozvěděla jsem věděla, že do něj půjdeme.
Ale dům bude k rekonstrukci. Jsem i raději, dispozičně si ho můžeme zařídit podle sebe. Důležitý je pro nás i pozemek. A chtěli jsme se vyhnout hypotéce, což snad vyjde. Ale může předělávat klidně 4-5 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
25.10.19 15:29

Asi záleží na hodně na tom, jaký máš rozpočet. S vyšším nemusíš dělat tolik kompromisů. Nejdůležitější je lokalita. Dům upravíš, ale lokalitu nezměníš. A taky v některém domě jsem se necítila dobře už při prohlídce, tak ten bych nechtěla. Jo ale vlastně do jednoho jsem se zamilovala, ale manžel ho nechtěl. Tak jezdím 20 let okolo a sleduji ho. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
25.10.19 15:31

@kačka39 No právě že ten rozpočet moc velký nemáme. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3333
25.10.19 15:39

Zvlášť pokud hledáte starší dům, tak to asi nebude nikdy láska na 100 % na první pohled. V našem současném domě bydlíme už 7 let a na začátku to bylo takové všelijaké, stěhovali jsme se z bytu (novostavby) do 110 let starého domu. Byl to trošku šok. Ale čím déle tu jsme, tím víc ten dům milujeme. Protože si to postupně člověk přizpůsobuje, objevuje ty svoje koutečky plné oddechu a tak celkově se s tím domem sžívá.

Pokud se vám líbí lokalita, ticho, pozemek, tak do toho asi jděte. Předělávání dispozice je poměrně běžné. My ji taky teď měníme, protože to prostě už neodpovídá dnešním požadavkům. A stejně ten dům miluju každým dnem víc a víc :srdce:

Příspěvek upraven 25.10.19 v 16:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2191
25.10.19 15:40

U naseho to byla nahoda strasna, uz jsme meli jeden rezervovan, dalsi den se mel posilat rezervacni poplatek, jako byl krasnej, novej, chybela jen omitka, ale byl to prizemni, ale s novou kuchyni, obri vanou, podlahy vse hotove, ale ja vzdy nejak chtela patro..no a ten vecer pred platbou sem byla nalozena ve vane a nejak mi vyskakla reklama na realitku tak sem ji otevrela a tam byl ON pan dum :D :D tak jsem hned posilala manzelovi at tam zavola, ze ho chci, o vikendu jsme jeli na prohlidku a bylo to jasny, no byl trosku boj s tak rychlim schanenych financi, protoze byl asi o pul milionu drazsi a museli jsme menit v bance hypoteku, ale mame ho, a miluju ho.

• velka zahrada, zdena dilna a garaz na zaharade, hory, priroda, lesy, velky dum, soukromi, casem vlastni slepice, zelenina, kralici
  • zadna infrastruktura, jen mala hospudka, autobus pesky pres 1km, maly obchod, kde maji jen prevazne piti, zadny chladak, mrazak, nikoho tu nezname, tak chybi soc kontakt
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2510
25.10.19 15:50

Sice to byl byt, ale ano, zamilovali jsme se na prvni pohled. Pritom to byl byt urceny k rekonstrukci, vsechno stary, zniceny, pri prohlidce tam neuveritelne pachl odpad. A my uz videli, jak tam bydlime. Jo a bytu jsme prosli vic, jen tenhle byl proste ten pravej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
25.10.19 16:04

Hledali sme asi 1,5 roku. Projeli asi 25-30 domu. Potom se jeden objevil za 2,7mega, úplně mě dostal, jen mi vadilo, že je řadový(vždy jsem chtěla samostatný). Domluvili sme se, že slozime zálohu. Než sme tam jeli, narazila jsem na fb na příspěvek od paní, že prodá rodinný dům a spěchá na to. Byl jen za 1,7mega, ale chtěla sem ho vidět. Dojeli sme tam vše komplet nové (fasáda, okna, koupelna, vstupní dveře, topení, voda atd), pozemek 1100m2,garaz s elekt. vraty, nová pergola 50m2. paní prodávala, protože měla velké dluhy, spěchala. A do měsíce sme tam bydleli 😁takže to tak mělo být a cenu domu nám nikdo nevěří 😁 udělali sme jen nové podlahy, omítky a kuchyň a bylo hotovo 💕

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
25.10.19 16:21

Také jsme prošli několik domu, jeden už přicházel v úvahu ale ještě jsme koukali a jeden tam vyskočil ze byl přidán před pár hodinama. Hned se mi líbil zvenčí, zahrada byla taky dobrá ale strašně práce na ní. Stodola zasypana bordelem. Barák uvnitř dispozičně malý ale měl podkroví, které je dnes již dodelane. Je tady spousta věcí co se mi nelíbí, ale je to holt starý barák do dvou Mega. Ale mě se zalíbil nějak. Takže je to důležité aby se líbil. Jo a jestli na to verite tak ze začátku tam byla blbá energie, ale už jsme si to tam „předělali“ na tu svou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1810
25.10.19 16:28
@dickys píše:
Ja se u našeho hned zamilovala do lokality a do zahrady, vevnitř to sice mělo dobré dispozice, ale byly tam spoustu věcí k předělání, s tím jsme ale počítali. Ale hned jsem si uměla představit bydlení tam 8)
Úplně stejně jsem to měla i já…Lokalita i zahrada super, k modernizaci ještě nedošlo, ale vůbec to nevadí…Dispozice máme také takové, jaké potřebujeme. Jenom je to prostě trochu retro-takové jakési podnikatelské baroko v interieru, ale jednou to jistě doděláme do modernějšího minimalistického stylu…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.19 17:05

U nás hrála roli lokalita. V našem teď už domě, e mi na poprvé moc nelíbilo. Po příchody z prohlídky domu, jsem hned dům zavrhla. Pak jsem se tam šla párkrát projít.. Furt nic. Za tři týdny volal makléř a ptal se, jak to vidíme. Já ani nevím proč, jsem mu rekla, ze pokud slevni o půl milionu, tak dům berem. A on slevnil :lol: Letos to bude rok, co jsme tady. Jsem nejšťastnější na svete. Máme velkou zahradu, velký dům, klidně místo, bezva sousedy a jsme prostě doma. :srdce: Ale já to tak mám i v životě, mého manžela jsem 4× odmitla :lol: teď už bych ho nedala. Takže ne vždy je to láska na první pohled.

• Citovat
  • Nahlásit
1063
25.10.19 17:12

My jsme chodili vencit psa na krasne misto v chatove osade a vzdycky si rikaly, ze tam chceme bydlet. A bydlime:-) Koupili jsme pozemek s chatou primo od majitele a postavili dum podle sebe. Ale nebyt toho, ze manzel chodil s jeho dcerou do skoly, tak jsme to asi neziskaly…zajemcu byla fronta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
25.10.19 19:01

@catchthem Jeee, s tou energií to jsem ráda. Dávám hodně na intuici a jak se při té prohlídce domu cítím, ale zjistila jsem, že mě strašně moc ovlivňují realiťáci a majitelé domu, kteří v něm bydlí. Když nám ho ukazoval nějaký starší příjemný pár, taková babička s dědečkem, bylo to krásné, pozitivní a naopak dům, o který bychom měli zájem, nám ukazoval takový typický „havíř-dělník“, ze kterého jsme vůbec neměli dobrý pocit. Tak jsem si říkala, že se tím nesmím nechat ovlivňovat, že to je blbost. :roll: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat