Zamilovaná do kamaráda a stále vdaná

Anonymní
13.9.20 09:56

zamilovaná do kamaráda a stále vdaná

Ahoj,
potřebuji radu od někoho naprosto nezainteresovaného. Z mého muže se po narození dítěte vyklubal pěkný „lotr“. Asi v roce dítěte jsem zjistila, že seznam jeho nevěr je delší než seznam mých mužů za celý život (a to jich pár bylo), některé byly pouze úlet, jiné prostě milenecký vztah. Po mém otěhotnění navíc začal více pít a to to dítě (a taky svatbu) chtěl hlavně on a taky si v té době začal plnit své sny a nic jiného ho nezajímalo, navíc byl na mě dost hnusný. Když jsem mu řekla po odhalení nevěr, že vše vím a mám toho dost a bude rozvod, tak po nějaké době pravděpodobně se vším přestal (myšleno ženské, nesmyslné rozhazování za sebe atd. i s tím pitím polevil), jenže důvěra se z mé strany vytratila a stejně tak i láska a např. představa dalšího dítěte s ním je mi noční můrou. Prostě mě sklamal příliš, porušil totiž něco o čem věděl, že je pro mě nesmérně důležité (bylo tam více věcí, ale k tématu asi netřeba). Dohodli jsme se, že to zkusíme, neboť moje finanční situace aktuálně není příliš dobrá, před narozením jsem spoustu peněz dala do rekonstrukce našeho domu, aby dítě mělo alespoň přijatelné prostředí… Jenže po více než roce cítím, že už to opravit prostě nejde. A navíc (teď k tématu) jsem zjistila, že je do mě hrozně dlouho zamilovaný kamarád, na kterého celou dobu, co to prasklo pořád myslím (to, že je zamilovaný on jsem zjistla až teď). Jenže je to kamarád nejen můj, ale i mého muže a mých rodičů (stejně tak můj muž je přítelem jeho rodičů). A my teď oba nevíme, co s tím, nic spolu nemáme a nikdy jsme neměli… A víme, že když si spolu začneme a já odejdu budeme to mít hrozně těžké, ale já mám hlavně strach, že by to zase nemuselo vyjít a stát by mě to mohlo příliš mnoho (nemyslím manželství, to je v troskách), myslím rodinu, vztah s dítětem (je mu 2,5), přátele a taky finančně aktuálně prostě nejsem schopná s dítětem vyžít sama… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.9.20 10:11

„co to prasklo“ - myslím ty nevěry

• Citovat
  • Nahlásit
2495
13.9.20 10:20

Teď se tu s tímhle typem příběhů roztrhl pytel.

Myslím, že odejít od manžela rovnou ke společnému kamarádovi je celkem zaručený recept na další katastrofu.

Pokud je vaše manželství neopravitelné (a je to názor obou), dohodněte se na dalším uspořádání, včetně financí. Máte-li společnou nemovitost, společné dítě apod., tak zřejmě neodejdeš úplně bez peněz. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9738
13.9.20 10:22

Skákat ze vztahu do vztahu není dobrý nápad. Pokud víš, že s manželem už prostě žít nechceš, nemůžeš, tak se rozveď, dej si život dopořádku a pak uvidíš co dál :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 10:34
@MrsNorris píše:
Teď se tu s tímhle typem příběhů roztrhl pytel.

Myslím, že odejít od manžela rovnou ke společnému kamarádovi je celkem zaručený recept na další katastrofu.

Pokud je vaše manželství neopravitelné (a je to názor obou), dohodněte se na dalším uspořádání, včetně financí. Máte-li společnou nemovitost, společné dítě apod., tak zřejmě neodejdeš úplně bez peněz. :nevim:

Já si to myslím taky, jenže moje nejlepší kamarádky mi stále tlučou do hlavy, že čekat, než vše ukončím a postavím se na vlastní nohy může znamenat, že přijdu o příležitost být s někým, s kým bychom se mohli mít doopravdy rádi :(.
Názor obou to není, z manželova pohledu se nic nestalo, „vždyť je přeci normální, že muži podvádí“ (toto jsem o něm ale nevěděla) a chce se mnou zůstat stůj co stůj a necche mě z manželství pustit. Společné dítě máme, ale majetek je jen jeho, já myslela, že je vše na doživotí a řešila, co je třeba a ne to, zda by mi v případě rozvodu něco zůstalo :(, tzn. odejdu úplně bez peněz…

• Citovat
  • Nahlásit
9738
13.9.20 10:43
@dundu píše:
Já to vidím dost podobně, ale kamarádky mě neustále přesvědčují, že budu-li takto postupovat, tak přijdu o příležitost být s někým, kdo mě má doopravdy rád. Já už bych se asi i rozvedla, ale bohužel, jak píši moje aktuální situace mě a dítě neuživí, hlídání nemám a manžel mě nechce pustit a vyhrožuje děláním problémů :(

No jo, kamarádky :mrgreen: Proč ti tedy nepomůžou se osamostatnit abys nebyla závislá na manželovi, mohla se rozvést a začít ten podle nich bezva život? Dost by ti asi pomohlo, kdyby ti někdo pohlídal dítě, ty bys mohla na brigádu a začít si šetřit. Takhle nemůžeš vlastně nic. Jaké by ti dělal manžel problémy? Určitě ti vyhrožuje, že ti vezme dítě že? Tak mu ho dej, atˇtrénuje až se o něj bude starat třeba ve střídavé péči, tedˇse o něj asi nezajímá, když píšeš že nemáš hlídání :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 10:48
@arinecka píše:
Skákat ze vztahu do vztahu není dobrý nápad. Pokud víš, že s manželem už prostě žít nechceš, nemůžeš, tak se rozveď, dej si život dopořádku a pak uvidíš co dál :nevim:

Já si to myslím taky, ale kamarádky mě varují, že přijdu o životní šanci být s někým, kdo mě bude mít vážně rád. Nebýt dítěte, tak jsme asi už tak rok rozvedení, ale takhle… navíc manžel vyhrožuje problémy

• Citovat
  • Nahlásit
11445
13.9.20 10:49
@dundu píše:
A já to zase vidím trochu jako tvoje kamarádky… Vyjít to s kamarádem nemusí, ale taky může, já bych to riskla, protože najít dobrýho chlapa, není úplně jednoduchá záležitost a mohla by jsi pak čekat hodně dlouho na další příležitost… A pokud se manžel choval tímhle způsobem, vůbec bych neřešila, co on na to… Asi to na začátku nebude jednoduché, ale sedne si to. Člověk má žít teď, ne čekat až tohle nebo tamto a ty už v podstatě v žádném vztahu ani nejsi…Možná jen papírově.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 10:54
@arinecka píše:
No jo, kamarádky :mrgreen: Proč ti tedy nepomůžou se osamostatnit abys nebyla závislá na manželovi, mohla se rozvést a začít ten podle nich bezva život? Dost by ti asi pomohlo, kdyby ti někdo pohlídal dítě, ty bys mohla na brigádu a začít si šetřit. Takhle nemůžeš vlastně nic. Jaké by ti dělal manžel problémy? Určitě ti vyhrožuje, že ti vezme dítě že? Tak mu ho dej, atˇtrénuje až se o něj bude starat třeba ve střídavé péči, tedˇse o něj asi nezajímá, když píšeš že nemáš hlídání :nevim:

Ony by pomohly, ale bohužel to není v jejich silách, buď pracují od nevidím do nevidím, nebo se odstěhovali daleko nebo staví domy, prostě jejich životy aktuálně jedou naplno, já byla před nimi trochu napřed…, a taky jsem v takových dobách neměla moc prostoru… S tím dítětem vyhrožoval, ale to už ho přešlo, jsou i jiné způsoby, jak dělat potíže, např. zapírat příjmy kvůli alimentům, roznášet pomluvy apod. těžko říct, myslela jsem, že ho znám, ale teď už věřím klidně na vše…

• Citovat
  • Nahlásit
370
13.9.20 10:55

Rika se, ze chlap se vetve nepusti, dokud nedrzi v ruce jinou vetev, ale ja tu mam v posledni dobe pocit, ze tento fenomen se stava cim dal zenstejsim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7917
13.9.20 10:56

Když si začneš s kamarádem, budeš za svi. ní která zničila vztah. Zkus nejdřív žít sama a pak si hledej dalšího chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 10:58
@carsin píše:
Rika se, ze chlap se vetve nepusti, dokud nedrzi v ruce jinou vetev, ale ja tu mam v posledni dobe pocit, ze tento fenomen se stava cim dal zenstejsim.

No, ale já bych ho pustila, kdyby chtěl odejít k jiné, na můj vkus za náš vztah držel už těch větví příliš, jenže on se prostě rád vrací… Čekala jsem, že si vše vyřeším a až pak budu řešit, co dál, ale zase nechci přijít o životní šanci, protože ten druhý je opravdu hodný a dobrý chlap…

• Citovat
  • Nahlásit
603
13.9.20 10:58
@Anonymní píše:
Ahoj,
potřebuji radu od někoho naprosto nezainteresovaného. Z mého muže se po narození dítěte vyklubal pěkný „lotr“. Asi v roce dítěte jsem zjistila, že seznam jeho nevěr je delší než seznam mých mužů za celý život (a to jich pár bylo), některé byly pouze úlet, jiné prostě milenecký vztah. Po mém otěhotnění navíc začal více pít a to to dítě (a taky svatbu) chtěl hlavně on a taky si v té době začal plnit své sny a nic jiného ho nezajímalo, navíc byl na mě dost hnusný. Když jsem mu řekla po odhalení nevěr, že vše vím a mám toho dost a bude rozvod, tak po nějaké době pravděpodobně se vším přestal (myšleno ženské, nesmyslné rozhazování za sebe atd. i s tím pitím polevil), jenže důvěra se z mé strany vytratila a stejně tak i láska a např. představa dalšího dítěte s ním je mi noční můrou. Prostě mě sklamal příliš, porušil totiž něco o čem věděl, že je pro mě nesmérně důležité (bylo tam více věcí, ale k tématu asi netřeba). Dohodli jsme se, že to zkusíme, neboť moje finanční situace aktuálně není příliš dobrá, před narozením jsem spoustu peněz dala do rekonstrukce našeho domu, aby dítě mělo alespoň přijatelné prostředí… Jenže po více než roce cítím, že už to opravit prostě nejde. A navíc (teď k tématu) jsem zjistila, že je do mě hrozně dlouho zamilovaný kamarád, na kterého celou dobu, co to prasklo pořád myslím (to, že je zamilovaný on jsem zjistla až teď). Jenže je to kamarád nejen můj, ale i mého muže a mých rodičů (stejně tak můj muž je přítelem jeho rodičů). A my teď oba nevíme, co s tím, nic spolu nemáme a nikdy jsme neměli… A víme, že když si spolu začneme a já odejdu budeme to mít hrozně těžké, ale já mám hlavně strach, že by to zase nemuselo vyjít a stát by mě to mohlo příliš mnoho (nemyslím manželství, to je v troskách), myslím rodinu, vztah s dítětem (je mu 2,5), přátele a taky finančně aktuálně prostě nejsem schopná s dítětem vyžít sama… :nevim:

Pokud se vrací domů, nic na něm nepoznas a jinak vše funguje, proč ty nevěry ta uminene řešíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 10:59
A já to zase vidím trochu jako tvoje kamarádky… Vyjít to s kamarádem nemusí, ale taky může, já bych to riskla, protože najít dobrýho chlapa, není úplně jednoduchá záležitost a mohla by jsi pak čekat hodně dlouho na další příležitost… A pokud se manžel choval tímhle způsobem, vůbec bych neřešila, co on na to… Asi to na začátku nebude jednoduché, ale sedne si to. Člověk má žít teď, ne čekat až tohle nebo tamto a ty už v podstatě v žádném vztahu ani nejsi…Možná jen papírově.

to je to, ten druhý je opravdu hodný a dobrý chlap…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 11:01
@BukvickaMalicka píše:
Pokud se vrací domů, nic na něm nepoznas a jinak vše funguje, proč ty nevěry ta uminene řešíš?

Protože mi to prostě vadí, nejsem ten typ, který by takovým stylem dokázal žít, vím, že mnoha lidem je to jedno, ale mě ne… Ono vše jinak nefunguje, ale zbytek tech věcí bych dokázala spíše překousnout. On se totiž dokázal dlouhá léta prostě krásně přetvařovat a od svatby je to jiný člověk… Tak asi tak

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama