Zamítnutí vydání potvrzení denního vyměřovacího základu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 15:52
Zamítnutí vydání potvrzení denního vyměřovacího základu

Dobrý den, než celou věc uzavřeme a kapitulujeme, napadlo mě se ještě poradit zde. Čekáme druhé dítě, a tak jsem si chtěla navýšit měsíční výši rodičáku, abych jej stihla vybrat do porodu (jinak přijdeme o cca 160000 Kč :roll: ). Ale, naše situace je taková, že jsme žili v UK, já se vracela do ČR jako nezaměstnaná, jelikož jsem práci tam ukončila a odstěhovala se. Manžel stále pracoval v UK do listopadu 17, v prosinci 17 nastoupil do práce v čr a téhož měsíce se nám narodilo dítě, na které rodičák nyní pobírám. Když jsem si jej zařizovala, bylo mi řečeno (na ÚP), že nevadí, že jsem si nastavila nízkou měsíční výši, že si jej můžu kdykoliv navýšit, že naše situace to umožňuje (znali všechna data i informace, měli v rukou veškeré naše doklady ze zahraničí). Nyní jsem si to ověřovala a na ÚP mi to opět potvrdili, že se denní vyměřovací základ manželovi bude vypočítávát z práce z UK, jelikož se jedná o EU. Pak jsem jela osobně na OSSZ (musela jsem navštívit 2 pobočky, jelikož si se mnou nevěděli rady) a odeslali mě do Trojské, kde jsou prý na EU experti a tam mi potvrdili, po předložení dokladů opět to samé, že máme nárok, jelikož byl manžel zaměstnán v EU a bude se to vypočítávat z příjmů v UK. S tím, že mi sdělili co mám odevzdat na podatelně. Do 2 týdnů nám přišel dopis, že na denní vyměřovací základ nemáme právo! jelikož manžel pracoval krátce v ČR, a že jsme žádali skrze jeho zaměstnavatele, což také nesedí. Než to vzdáme, máte někdo s touto komplikovanou situací zkušenosti? Díky moc!!!

Reakce:
Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 66050 příspěvků 09.04.19 16:59

A kdy presne se ditko narodilo? A mate ten evropsky formulář potvrzeny z UK?

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1152 příspěvků 09.04.19 19:38

@j.a.n.i1 31.12.2017 , ano máme p60 a p45 formuláře + pracovní smlouvu i rozvazani poměru.

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1152 příspěvků 09.04.19 19:40

Doprcic, chtěla jsem anonym, k vůli citlivým udajum :roll:

Váš příspěvek
Reklama