Zamlklé těhotenství a čekání na potrat- jak dlouho?

5
25.3.21 08:31

Zamlklé těhotenství a čekání na potrat- jak dlouho?

Zdravím Vás ženy,

Vím že tady byly podobné diskuze, ale v žádných jsem nenašla informace které potřebuji. Zjistila jsem, že mám zamlklé těhotenství, kdy jsem byla v 7 Týdnu a miminko se přestalo vyvíjet v 5 týdnu. Hned mě objednali na revizi, ale odmítla jsem s tím že chci aby to odešlo samo. Už je to skoro 4 týdny a 4 den pouze špiním. Tmavě hnědou barvou a občas vyjde nějaká sraženina ale jen minimálně. Zítra mám termín revize a chci se tomu vyhnout. Měla jste někdo podobný průběh? Děkuji :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
25.3.21 09:24
@Anonym342 píše:
Zdravím Vás ženy,Vím že tady byly podobné diskuze, ale v žádných jsem nenašla informace které potřebuji. Zjistila jsem, že mám zamlklé těhotenství, kdy jsem byla v 7 Týdnu a miminko se přestalo vyvíjet v 5 týdnu. Hned mě objednali na revizi, ale odmítla jsem s tím že chci aby to odešlo samo. Už je to skoro 4 týdny a 4 den pouze špiním. Tmavě hnědou barvou a občas vyjde nějaká sraženina ale jen minimálně. Zítra mám termín revize a chci se tomu vyhnout. Měla jste někdo podobný průběh? Děkuji :(

Ahoj, zažila jsem to loni. Taky jsem volila vyčkávací přístup, ale zašla jsem si do nemocnice za doktorem, který se nakonec tak moc osvědčil, že jsem k němu přešla jako k obvodnímu gynekologovi. Kontroloval mě průběžně, aby nenastal zánět a měřil zmenšující se plodové obaly. Byli jsme domluveni, že kdybych začala krvácet, mám přijet okamžitě. To se nakonec jednou v noci stalo, odvezla mě rychlá, protože to pak opravdu lije a četla jsem, že hrozí masivní ztráty krve i u tak malého těhotenství. Hospitalizovali mě kolem 3h v noci, já čekala do 9h na tohoto doktora, až přijde do služby. Bolesti se stupňovaly, jsou to v podstatě porodní bolesti. Pak už jsem si musela nechat dát něco píchnout. Lítaly se mě obrovské kusy sliznice a vždy před tím, než to vyšlo, tak bolest byla šílená. :roll: Doktor mě pak kontroloval a říkal, že ale pořád zůstávají plodové obaly uvnitř, jen praskly vlivem kontrakcí. Říkal, že odchází sliznice a že ta krevní ztráta už je veliká. Po té injekci na bolest jsem i usnula a kontrakce povolily. Ve 13h už jsem ale jela na sál, protože bych spíš vykrvácela než by ze mě vše vyšlo. Po revizi mi doktor řekl, že jak jsme to nechali dlouho vyčkávacím postupem, ty plodové obaly už byly prorostlé a děloze se je už nedařilo vypudit. Domů mě pustili kolem 18 hod. a byla jsem úplně bez bolesti a jen malilinko jsem pár dní špinila. Hned za 14 dní byla ovulace a kontrola, vše v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
162
25.3.21 09:28

Ahoj, já tedy nečekala moc dlouho. Krvacela jsem furt stejně cca 10 dní.. Nedávala jsem to psychicky a šla jsem na revizi, popravdě se mi strašně v den revize ulevilo. Věděla jsem, že už to bude za mnou, že to prostě musím uzavřít. Pokud už to tak dlouho trvá, tak bych na tvém místě na revizi šla. Ať nemáš nějaké problémy, už je to dost dlouho. Dr. Mi říkala že prostě nějaký den tomu dát šanci ale že se zase nemůže čekat nějak dlouho.. Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
25.3.21 09:28

Raději bych se nechala vyčistit, člověk nikdy neví jak to bude probíhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 09:32

@Anonym342 Ještě dodám, že jak jsem to nechávali dlouho, tak pak z laborky přišlo, že to, co ze mě vyndali, mělo už nekrotické změny. Určitě to není na tak dlouho, to nechávat bez dozoru. Minimálně ultrazvuk, jak to vypadá, jak jsou velké obaly a zda se embryo už vstřebalo (ono se zmenšuje, až se vstřebá, když jde o milimetry). Horší jsou ty plodové obaly, těch se nedá moc jen tak zbavit.

• Citovat
  • Nahlásit
5
25.3.21 09:58
@mamule42 píše:
Raději bych se nechala vyčistit, člověk nikdy neví jak to bude probíhat.
@Anonymní píše:
@Anonym342 Ještě dodám, že jak jsem to nechávali dlouho, tak pak z laborky přišlo, že to, co ze mě vyndali, mělo už nekrotické změny. Určitě to není na tak dlouho, to nechávat bez dozoru. Minimálně ultrazvuk, jak to vypadá, jak jsou velké obaly a zda se embryo už vstřebalo (ono se zmenšuje, až se vstřebá, když jde o milimetry). Horší jsou ty plodové obaly, těch se nedá moc jen tak zbavit.

Děkuji moc za odpověď. Já jsem pod dozorem v pondělí jsem měla UTZ a lekař říkal že se nic nemění. Ale já ten den začala špinit. Tak si říkám jestli náhodou když začnu špinit není to dignál toho že to začíná odcházet a tím pádem by ta revize nebyla potřeba. Ale jak říkám to špinění je tmavě hnědé. Četla jsem že některé ženy čekaly i měsíc a déle… nevím jak se rozhodnout. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 10:26
@Anonym342 píše:
Děkuji moc za odpověď. Já jsem pod dozorem v pondělí jsem měla UTZ a lekař říkal že se nic nemění. Ale já ten den začala špinit. Tak si říkám jestli náhodou když začnu špinit není to dignál toho že to začíná odcházet a tím pádem by ta revize nebyla potřeba. Ale jak říkám to špinění je tmavě hnědé. Četla jsem že některé ženy čekaly i měsíc a déle… nevím jak se rozhodnout. :nevim:

Nic nemění - měla by se měnit velikost plodových obalů a měla bys vědět, zda se embryo vstřebalo. Čím menší obaly, tím větší šance, že to zvládneš bez revize a že nebude krvácení příliš silné. Špinění může značit počátek - klesají těhotenské hormony. Každopádně při velkém krvácení jeď, nebo při bolestech. Určitě průběžně kontroluj, ať si nevykoleduješ zánět. Držím pěsti! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 11:32

Ahoj, ja na potrat cekala cca 4 tydny, od zjisteni ZT. Cca dva dny jsem spinila, pak se to spustilo, ztratila jsem hodne krve, i jsem zvazovala pohotovost, pak jsem to nejak zvladla. Dalsi dny silnejsi krvaceni, postupne se to ustalilo.
Pred rokem jsem kvuli prvnimu ZT musela podstoupit revizi, uz jsem byla vyssi tyden tehotenstvi, proto jsem nyni cekala na samovolny potrat, chtela jsem se vyhnout dalsimu zakroku.
Zpetne bych asi i nyni volila revizi, ty 4 tydny cekani na potrat byly hodne psychicky narocny, krve ze me pak teklo jak z vola a navic nemas jistotu, ze to odejde cely. Preju ti hlavne, at jsi zdrava, rychle se zahojis fyzicky i dusevne. :kytka:
Prosim o zachovani anonymu, zdr. stav.

• Citovat
  • Nahlásit
161
25.3.21 13:48

Ahoj, mě naopak doktor doporučil čekat. Brala jsem dva tydny nějaké prášky aby to pomohly vyvolat, přišlo mi ze to nepomahalo. Nakonec to trvalo skoro tři týdny, pak deset dni normální krvácení. Měla jsem ale pouze prázdné vajíčko bez embria. Ještě jsem brala antibiotika proti infekci. Podle ultrazvuju deloha čistá a bez poranění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 17:23

Mrzi me, čím si procházíš.. sama mám s tímto čerstvou, teď jsou to tři týdny. :,( taky jsem na revizi nechtěla, ale nakonec šla.. ono opravdu je víc nebezpečné, co jsem slyšela od lékařů, to vyčkávání než samotný zákrok, který v tvým týdnu těhotenství opravdu nebude nijak veliký. Navíc teď riskuješ záněty, který samozřejmě můžeš mít i po revizi, ale pokud ti ihned nasadí atb, tak také prakticky nehrozí. Dřív ženy na potraty umíraly, opravdu to není taková přírodní zaležitost a banalita jak se může stát. Pokud nekrvácíš a za 4 týdny plod neodešel, tak podle mého není na co čekat a na revizi bych šla.

• Citovat
  • Nahlásit
4
30.3.21 21:11

Dotaz

Dobry vecer, chtela bych se zeptat. Posledni menstruaci jsem mela 24.1, otehotnela jsem 8.2. Po osmi tydnech jsem byla na prvnim ultrazvuku kde mi pani doktorka rekla ze je to malinke ze vypada na 6 tyden ( coz by sedelo od otehotneni presne ) a ze teda na osmy tyden nevypada ze je to mozna zamlkle tehotenstvi, pozvala si me za 6 dni znovu ( vcera ) - na ultrazvuku se dost zmenilo najednou to nebyla jen tecka ale i mala bulinka kolem a embryo melo jiny tvar - pani doktorka ale porad rika ze to nevychazi od menstruace a je maly a ze se ji to nezda - zitra mam jit znova merili mi vcera hcg a zitra rano ( po 40 hodinach budou znovu ) jestli pry nebudu mit dvojnasobne hodnoty musim hned na kyretáž. Nemam zadne problemy nemam bolesti bricha a mam normalne priznaky tehotenstvi - je mi spatne, boli me prsa jsem unavena. Nechci podstoupit potrat jen na zaklade toho ze pani doktorka porad pocita ze mam od menstruace o 2,5 tydne vic a dite ma vypadat uz jinak. Mam jit jeste jinam?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.3.21 21:23

@Wasabi13 Ano, jeste bych vyckala. Ani to hcg neni urcujici! Mam zkusenost i u kamaradky, kdy se hcg nezdvojnasobovalo a tehotenstvi normalne prosperovalo a narodilo se zdrave dite. Pocitani dle MS je jen ramcove, je treba to dopocitavat dle ovulace (a kdy doslo k poceti). Ted by melo byt miminko uz nejak velke, se srdecni akci. Urcite si zajdi jeste jinam a nech si poradne vysvetlit, jak to vypada, jaka je hodnota CRL a jakemu tydnu odpovida. Hodne stesti! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
4
30.3.21 21:25

Dekuji za odpoved. Prave od poceti je to 7 +0 a srdicko videt jeste nebylo :( ale zaroven jsem cetla, ze se casto objevilo az treba 8-9 tyden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.3.21 21:32

@Wasabi13 Je to brzy, v tom zacatku to chce i trochu trpelivosti. Na revizi muzes vzdy. Vyckala bych jeste.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat