Zamlkle těhotenství a následný krvácení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 15:35
Zamlkle těhotenství a následný krvácení

Zdravím. Děvčata kdy jet na pohotovost? Prodelavam ZT v počátku těhotenství. Na UTZ nic vidět nebylo a hodnota HCG se taky nehybala. Od rána mě bolí trochu v podbřišku a teď už jsem začala krvácet. Bolesti mám takový jako u mírnější MS. Kdy jet do nemocnice? Nechat tomu volný průběh ať to odejde samo nebo radši jet? Bojím se nemocnic jak čert kříže. Děkuji za odpovědi.

Reakce:
luciie88
Kecalka 219 příspěvků 05.09.19 15:40

Určitě bych počkala tělo si dokáže poradit samo, na pohotovosti hned řeší revizí, někdy je zbytečná, pokud není krvácení extrémně silné a nebo bolesti k nevydržení, vysoké teploty, tak bych počkala doma a až třeba po týdnu šla na ultrazvuk. Já měla zamlklé v 8.tt, teď jsem měla být v 15.tt a na revizi jsem nebyla, lékař mě bere každý týden na ultrazvuk a pomalu to mizí, tělo má úžasný regenerační schopnosti.

Mutlice
Kecalka 370 příspěvků 05.09.19 15:52

Ahoj, pokud z tebe nevalí krev proudem a nemáš velké bolesti, nechala bych tomu volný průběh. Jestli jsi úplně v začátku, mohlo by to proběhnout jako silnější menses a povede se ti vyhnout invazi do dělohy (revizi). Nikoho nenabádám, že nemá chodit na revizi, každý, ať konzultuje s lékařem, ale já jsem při potratu loni čekala až si tělo samo poradí (byla jsem cca 10 tt) a bylo to na doporučení několika doktorů na klinice. Předchozí kyretáž totiž nechala paseku, tak druhou nedoporučovali. Bohužel trend hlavně starších doktorů je hned vše „vyškrábnout“, i třeba sebemenší sraženinku. Já mám mladého doktora, dělá na jedné z TOP klinik a neustále pobírá informace na stážích v zahraničí, ten razí teorii, že s mnoha věcmi si děloha pomůže sama (takto v začátku samozřejmě, ne pak když je plůdek hodně velký, nebo hrozí nějaké riziko), ale říká, že tyhle „kyretáže za každou cenu“ není dobrá cesta. Mně se to vyplatilo, i když byl plod relativně velký, poradilo si s ním tělo samo bez rizika srůstů po kyretáži. Být tebou, hlídám teplotu, velkou bolest a hodně moc krve, v tom případě jeď na pohotovost. Co ti řekl doktor po konstatování zamlknutí?

Uživatel je onlineskorotehotna
Zasloužilá kecalka 813 příspěvků 05.09.19 15:54

Jen pro pořádek- zamlkle těhotenství je to, kterému bílo srdíčko a přestalo. Což se asi u Tebe říct nedá. V jakem jsi týdnu? Není to proste jen biochemicke které odchází z pozdější menstruaci spis?

Mutlice
Kecalka 370 příspěvků 05.09.19 16:00

@skorotehotna Pokud je to biochemické, tedy že ani nenaskočila srdeční činnost (nějaký 4-5tt třeba), tak to je spíš fakt silnější menses než potrat. To pak by byla revize úplně zbytečná. Zakladatelka nepíše, jaký týden, tak jsem vycházela z toho, že jde o potrat. I když je fakt, že na UZ když nic nebylo, tak to bude biochemické. Tak to je silnější menses, to není potrat, tedy ani rizika zbytků obalů, sraženin v děloze atd by neměly nijak hrozit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 16:22

Teď bych měla být 7+1. Ale dr. Mi řekl už před týdnem že tam nic není nabirali mi krev dokola a nerostlo to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 16:23

Tak kéž bych nemusela na žádnou revizi.

Mutlice
Kecalka 370 příspěvků 05.09.19 16:58
@Anonymní píše:
Teď bych měla být 7+1. Ale dr. Mi řekl už před týdnem že tam nic není nabirali mi krev dokola a nerostlo to.

Počkej jestli si s tím tělo poradí samo. Pokud od začátku nic nebylo na UZ, tak by to celé mělo mít hladší průběh, opravdu jako silnější MS.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 17:38

@Mutlice Tak uvidím. Zatím to probíhá jak dost silná MS

Mutlice
Kecalka 370 příspěvků 05.09.19 17:43
@Anonymní píše:
@Mutlice Tak uvidím. Zatím to probíhá jak dost silná MS

Pokud se nepřidá nějaká šílená bolest k nevydržení, tak to je normální průběh. Já jsem měla biochemické, to jsem byla teda cca v 5tt a bylo to jako silná MS. Ten potrat pak později 10 tt to už byl ten plod s obaly velký asi jako slepičí vejce (pardon za ten popis, ale může to být užitečné někomu, kdo je nebo bude v podobné situaci), a ano bolelo to, krve dost, ale nic, co by se nedalo vydržet. Byla jsem ráda, že nemusím do narkózy. drž se a pokud bys dostala velké bolesti, řeš to s už doktorem. ale tohle by horší než silná MS být nemělo.

Váš příspěvek
Reklama