Zamlklé těhotenství a revize listopad 2015

428
17.11.15 11:46

Zamlklé těhotenství a revize listopad 2015

Ahoj, chtěla bych založit novou diskuzi a poradit se, popřípadě si vymenít zkušenosti s ostatními, které zrovna prožily nebo prožívají co já…

Včera jsem byla na kontrole v 10tt a doktorka neviděla srdíčko :( poslala mě hned na lepší vyšetření do FN a tam mi tu špatnou zprávu potrdili, že miminko odpovídalo jen 7+6 ( když jsem byla na kontole 2.11., byla jsem 7+4 a bilo srdíčko). Vzhledem k tomu, že je dnes ten svátek, vezmou mě na revizi až v pátek. To čekání je hrozné, celou noc jsem probrečela a bulím i teď, nechápu kde se ty slzy pořád berou.. Už mám za sebou jeden spontální potrat v únoru v 6tt, ale to jsem na revizi nemusela. Otěhotněla jsem tehdy na první pokus, ale pak to půl roku nešlo, až po jednom cyklu s clostíkem se v září zadařilo, brala jsem i utrogestan a stejně to špatně dopadlo. Mám hrozný strach z té revize a hlavně z budoucnosti až to budeme zkoušet znovu… Můžete mi prosím některá napsat své zkušenosti s revizí, popř. za jak dlouho jste se začali snažit znovu? Jinak bylo by to naše první dítě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6391
17.11.15 11:50

@mmatys Jsi to ty??? :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
17.11.15 11:54

Bohužel jsem :((( v srpnu jsem přestala chodit do všech diskuzí i té naší až do dneška…Viděla jsem tam všechny těhulky, tak jsem to tam nechtěla znovu otevírat a připomínat bolestnou zkušenost :(((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4573
17.11.15 12:32

Ahoj @mmatys moc me mrzi cim sis musela projit :hug: Ale ver ze v tom nejsi vubec sama.. :( Ja jsem v take v 10 ttyacala doma znicehonic krvacet a v nemocnici jsem potvrdili ZT v 8a 1..Taky jsem vubec nemohla pochopit proc se to stalo zrovna me, co se stalo..Do te doby jsem nemela vubec zadne potize.Pres slzy jsem nemohla ani ridit.Na revizi jsem byla 30.10.Nastesti pracuju take ve zdravotnictvi, tak jsem si ten den jeste obehala predoper. a sla jsem hned druhy den, sice uplne posledni, ale mela jsem to za sebou. Celou dobu jsem v nemocnici brecela a doma taky :( Zakrok byl opravdu kraticky a me teda nic nebolelo, ale takove male krvaceni mam doted :( O vikendu to byl masakr, nevim, jestli by to mohla byt uz menstruace..Ja jsem to nesla jeste hur, ze u nas to normalne moc nejde, byla jsem po IVF..ale ted uz je to lepsi a rozhodne to nevzdame, take nemame jeste dite :hug: Takze se moc drz, taky verim ze bude lepe! Musi :lol: A snazit se zacneme hned po MS max. po dvou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7787
17.11.15 12:33
@mmatys píše:
Ahoj, chtěla bych založit novou diskuzi a poradit se, popřípadě si vymenít zkušenosti s ostatními, které zrovna prožily nebo prožívají co já…Včera jsem byla na kontrole v 10tt a doktorka neviděla srdíčko :( poslala mě hned na lepší vyšetření do FN a tam mi tu špatnou zprávu potrdili, že miminko odpovídalo jen 7+6 ( když jsem byla na kontole 2.11., byla jsem 7+4 a bilo srdíčko). Vzhledem k tomu, že je dnes ten svátek, vezmou mě na revizi až v pátek. To čekání je hrozné, celou noc jsem probrečela a bulím i teď, nechápu kde se ty slzy pořád berou.. Už mám za sebou jeden spontální potrat v únoru v 6tt, ale to jsem na revizi nemusela. Otěhotněla jsem tehdy na první pokus, ale pak to půl roku nešlo, až po jednom cyklu s clostíkem se v září zadařilo, brala jsem i utrogestan a stejně to špatně dopadlo. Mám hrozný strach z té revize a hlavně z budoucnosti až to budeme zkoušet znovu… Můžete mi prosím některá napsat své zkušenosti s revizí, popř. za jak dlouho jste se začali snažit znovu? Jinak bylo by to naše první dítě…

Je mi to moc líto. Když je to už podruhé, tak ti určitě udělají všechny možné testy a vyšetření, aby se tomu pro příště předešlo. Dobré je, že můžeš přirozeně otěhotnět, to se spoustě žen nepodaří. Možná by taky nebylo od věci zkusit si zažádat o lázně. Do Františkových Lázní se jezdí léčit ženy s těmito a podobnými problémy. Je tam slatina, která velmi dobře působí a pomůže to i tvé psychice a příště to dopadne určitě dobře. Poplač si a bude líp. Drž se. Bude to zas dobré. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
974
17.11.15 12:40

Byla jsem na revizi 2×, zamlklé těhotenství 9 a 11tt. Taky jsem čekala a bylo to stejné jak píšeš, pořád jsem bulela a bulela. Nakonec jsem se s tím smířila tak, že jsem si řekla, lépe teď než později nebo aby bylo mimi nemocné. Ta druhá revize byla o trošku lepší, po první revizi jsem otěhotněla a měla doma prcka. Bylo to to stejně smutné ale snesitelnější. Jinak první 3 měsíce těhotenství jsem měla obrovský strach pomalu se i jít vyčůrat, natož pak na velkou. S tím ti ale nikdo nepomůže, budeš se s tím muset vyrovnat sama a určitě to zvládneš. Jinak revize jako takové se bát nemusíš. Mě jí dělali pokaždé ambulantně. Ráno příjem a 2-3 hodiny po zákroku domů. Co se týká snažení v nemocnici doporučili půl roku počkat, moje gynekoložka ale říkala, že stačí dodržet šestinedělí a po první proběhnuté menstruaci se začít znovu snažit. Moc ti držím palce ať se brzo podaří mimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
17.11.15 12:53

Holky moc děkuji za podporu, hodně to pomáhá. Vzali mě včera v té fakultce až v 16:00. Dostala jsem mraky žádanek (ještě jsem je ani nečetla) a ve středu mám jít k obvoďákovi, ve čtvrtek na anesteziologii a v pátek v 7 ráno na příjem do FN s tím, že tam budu muset zůstat do soboty. Přečetla jsem spoustu diskuzí a každý to měl jinak, ale nechápu, jak někomu tu revizi mohli udělat ještě ten den, co se na to přišlo…někdo šel po zákroku za 2-3 hodiny domů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
17.11.15 12:58

Dělá se před zákrokem ještě ultrazvuk pro jistotu, kdyby se nahodou stal zazrak a srdíčko se zase ukázalo? Vůbec nic mi totiž není, nekrvácela jsem ani jednou, nic mě nebolí…Začínám si i přát, aby si tělo do pátku poradilo samo a nemusela na tu revizi, ale to se asi nestane. Taky jsem četla, že si někdo dal panáka něčeho tvrdýho a rozjelo se to, ale mám strach to zkoušet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6391
17.11.15 13:00

@mmatys Me delali revizi asi za tri dny co se zjistilo ze mimis umrel.
Ale nejsem si ted jista, ale cekala jsem par dni no, to bylo hrozne..A po revizi jsem sla dom, ale az odpoledne, musela jsem tam lezet ještě chvili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6391
17.11.15 13:01

@mmatys Me UTZ delali. Treba si i telo poradi samo..
To moje teda si neporadilo no, az po druhé si poradilo teda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6391
17.11.15 13:02

@mmatys Taky me nic nebolelo.Ani jsem nekrvácela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mila.dka1
17.11.15 13:02

Mě zjistili zamlklé těhotenství teď v neděli 15.11. Byla jsem 8+6. Začala jsem krvácet, tak jsem hnala na ambulanci. Tam mi bohužel potvrdili to, čeho jsem se bála. Srdíčko už nebije :-(. Odpovídalo 7+5 :-(, týden před tím bylo vše v pořádku, psali ve zprávě vitální plod. Hned si mne v nemocnici chtěli nechat, že v pondělí udělají revizi, já nechtěla, tak jsem přišla včera v 7 ráno. Čekala jsem do půl jedný, nevěděli, kdy přijdu na řadu. Revize trvala pod narkózou cca 10 minut, po cestě ze sálu už mne budili. Pak 4 hodiny čekat, zda nebudu moc krvácet a pak mne pustili domu. Původně chtěli, ať tam zůstanu do dneška, ale chtěla jsem domů za malou dcerkou. Kdyžtak se ptej, mám to opravdu aktuální :-(

• Nahlásit
  • Citovat
428
17.11.15 13:18

@mila.dka1 Ahoj, moc mě to mrzí, zase tu bulím, jak jsem si to přečetla :(( Ja byla na kontrole 2.11. v 7+4 a měli jsme srdíčko, včera na kontrole jsem čekala, že budem 9+4, ale doktorka říkala 8+1 a v nemocnici mi napsali do zprávy 7+6 :( Přemýšlím, kdyby mi po té revizi nebylo špatně, tak budu chtít jít domů ještě ten den. Bydlíme cca 500 m od nemocnice, tak bych tam snad kdyby něco došla i pěšky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mila.dka1
17.11.15 13:28
@mmatys píše:
@mila.dka1 Ahoj, moc mě to mrzí, zase tu bulím, jak jsem si to přečetla :(( Ja byla na kontrole 2.11. v 7+4 a měli jsme srdíčko, včera na kontrole jsem čekala, že budem 9+4, ale doktorka říkala 8+1 a v nemocnici mi napsali do zprávy 7+6 :( Přemýšlím, kdyby mi po té revizi nebylo špatně, tak budu chtít jít domů ještě ten den. Bydlíme cca 500 m od nemocnice, tak bych tam snad kdyby něco došla i pěšky.

Já byla kvůli špinění na ultrazuku ještě minulou sobotu a tam vše v pořádku, srdíčko jako zvon, to špinění prý jen kvůli prokrveným tkáním :-(. Mně špatně nebylo, asi tři hodiny říkali ležet, pak jsme měly opatrně vstát, osprchovat se pak jsme mohly domů. I jsem cítila, že to krvácení ustává, už v noci a dnes už jen špiním. Špatně mi nebylo, ale pro mne tedy radši přijeli až před vchod. Jen jsem byla strašně unavená, taky proto, že jsem asi vstávala v půl 6, takže jsem šla v 8 spát.
Jinak psychicky jsem tedy na tom dnes hůř než včera. V neděli jsem z nemocnice šla s brekem, včera jen slzy v očích, když mne vezli na sál, ale dnes už jsem brečela několikrát. Je to jako kdybych ještě včera čekala, že mi řeknou, že se spletli, že je vše v pořádku a ono ne, A teď už je jisté, že je po všem :-(. Začínám zpytovat svědomí, zda jsem měla cvičit, chodit na masáže, jestli si za to nemohu sama :-(.
Oni pak ten plod pošlou na histologii, aby zjistili proč se to stalo, ale říkali, že většinou se důvod nezjistí. Já doufám, že žádný důvod nebude, jedno zdravé dítě mám, tak to snad byla náhoda a příště vše už bude v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
1076
17.11.15 13:30

@mmatys To je mi líto, jedinou útěchu máš že miminko bylo vážně poškozené, a nepokračoval vývoj, z nemocnice můžeš odejít ještě ten den, když nebudeš mít komplikace, musím to jenom říct, aby s tím počítali, já měla v letos v březnu také ZT a řekla jsem že chci ještě ten propustit, a šlo to. Mě už UZ nedělali, řekli že zázraky se nedějí, že už srdíčko nenaskočí. Taky trvalo než jsem to z toho vzpamatovala, znovu jsme to začali zkoušet po šestinedělí, a do 3 měsíců se nám sice zdařilo, ale malá má vážnou genetickou vadu, rozhodli jsme se že dokud žije tak to necháme na přírodě a uvidíme, jak to dopadne. Chápu že už máš strach jestli se nebude situace opakovat, ale neztrácej naději, uvidíš že se ti miminko podaří, moc ti ho přeji :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama