Zamlklé těhotenství - jak dlouho čekat na samovolný potrat?

2.8.20 20:48

zamlklé těhotenství - jak dlouho čekat na samovolný potrat?

Zdravím Vás všechny, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s čekáním na přirozený potrat delší dobu. Příští týden v úterý to budou 3 týdny, co jsem se dověděla o zamlklém těhotenství v 8tt. Cca 3 dny teď špiním, ale velmi málo, už jsem byla ráda, že to začíná, ale 3 dny a nic se neděje… tak nevím, jestli to je normální, nebo to znamená, že to třeba tělo nezvládne..
Týden předtím, než mi zamlklé těhotenství oznámili jsem měla hodně velké bolesti, vysloveně křeče několik hodin. Šla jsem do nemocnice, ale vše bylo ok. Až za týden už tam plod nebyl vidět. Tak nevím, jestli těmi křečemi se tělo snažilo už plodu zbavit a nešlo to… a jestli je vůbec možnost, že ještě sám vyjde. Dr. mě chtěla hned poslat na vyčištění, ale dohodli jsme se, že týden počkám a kdyžtak pak půjdu. No ale měla dovolenou, já si to rozmyslela a čekala jsem 3 týdny. Zítra už ordinuje, tak tam stejně zajdu, ale bojím se, že mě rovnou bude chtít stejně poslat na tu kyretáž. Já bych to ráda přirozeně, ale taky bych nechtěla riskovat, že to dopadne špatně. Pročetla jsem docela dost článků, ale nikde jsem neviděla, že by měl někdo předtím takové bolesti (a žádný potrat potom neproběhl)… tak nevím, zda nejsem nějaká výjimka.
Prosím Vaše zkušenosti. Děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31336
2.8.20 20:55

Už bych mazala. Moje příbuzná toto prodělala v době, kdy nebyl v každé ordinaci UTZ, skončilo to sepsí. Byla kalendarne už někdy v 16tt, plod 10tt, zjistili to tak, že neroste děloha. Než stihla objednaný utz, skončila s horeckami na sále. Tři týdny mi přijde dostatečná doba cekani na přirozené vypuzeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4961
2.8.20 21:06

Hmm 3 týdny to si teda střelec :roll: mazej hned ráno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13312
2.8.20 21:07

@tanecnice27 po 3tydnech čekání bych zítra volala doktorce a klidne a ihned podstoupila revizi, přijde mi to uz dlouhé a bala bych se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 21:14

Tak ja cekala jednou 3 tydny a jednou 4 tydny, oboje s posvecenim lekaru. Nevyslo to ani jednou a po teto dobe uz mi doporucili revizi. Ne nejak striktne, ale ze sami by si to na sebe uz nevzali.

• Citovat
  • Nahlásit
2.8.20 21:46

Dekuju za nazory. Mam kamaradku, ktera cekala 3 tydny (dr ji dal dokonce 4 tydny, ze muze cekat) a po 3 tydnech to vyslo prirozene. Na strankach strom zivota take porodni asistentka zminuje, ze to muze trvat az 6 tydnu… a ze zatim u nikoho infekci nezazila. Tak mi ta doba jeste prijde normalni… ale samozrejme jsem z toho nervozni, aby pak neco nebylo spatne. Jinak pro ty, kteri by to cetli v budoucnu mi byla doporucena take maralova smes (bylinky) od dedka korenare, ktera pry podporuje vypuzeni plodu, ale zatim jsem ji jeste nevyzkousela, prijde mi az zitra. Take pry neutralizuje hormonalni cinnost placenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
3.8.20 10:58

@tanecnice27 Ahoj. Zaleží, co přesně znamená, že na další kontrole už nebyl plod vidět? Nemohl pak odejit po těch křečích?
Já nosila zamlklé těhotenství přes 4 týdny. Nakonec odešlo a teď cekám, jak dopadne kontrola. Pomohla mi maliníková tinktura, kontryhelový čaj a zahřívání břicha. A taky dost pomáhá sex, resp. orgasmus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.8.20 11:11
@EfaJel píše:
@tanecnice27 Ahoj. Zaleží, co přesně znamená, že na další kontrole už nebyl plod vidět? Nemohl pak odejit po těch křečích?
Já nosila zamlklé těhotenství přes 4 týdny. Nakonec odešlo a teď cekám, jak dopadne kontrola. Pomohla mi maliníková tinktura, kontryhelový čaj a zahřívání břicha. A taky dost pomáhá sex, resp. orgasmus.

Dr rikala, ze uz na ultrazvuku neni plod videt, ze tehotenstvi skoncilo. Ale co konkretne tam bylo nebo ne to nevim, byla jsem jak oparena kdyz mi to rekla.
Vcera jsem si nahrala bricho ve vane a dala malou masaz s mesickovym olejem a dneska jsem citila mensi tlak v brise, tak jsem sla na zachod a zkusila tlacit a neco maleho 2ks po cca 1cm ze me vyslo. Rekla bych, ze to vypada mozna jako plod, ale jista si nejsem. Ale nekrvacim, jen kdyz se snazim tlacit tak trosku neceho vyjde. Tak aspon neco no. Dekuji za typy, jeste vyzkousim, piju malinik a ted mi prisla ta maralova smes tak ji take pouziju. Jinak pri tech prvnich krecich jeste v tehotenstvi nic neodeslo - tedy niceho jsem si nevsimla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.8.20 17:02

Tak jsem byla na vysetreni a zeptala se na ten plod, co se s nim stalo. Pry se sam vstrebal. Jinak zatim ale neodeslo temer nic, obal je tam cely. Dr.by doporucovala zakrok, ale rikala, jestli tedy chci jeste chvilku cekat tak at cekam dva dny a pak jdu na ambulanci, aby to zkontrolovali a rekli svuj nazor. Jinak rikala, ze za ty 3 tydny se to zvetsilo skoro o 1cm, ze pry je to velky. Tak se ptam jak je to velky a ona ze 3,5cm. Tak to mi teda moc velky neprijde. Psala do zpravy, ze ted vel. odpovida 8+5tt (coz je velikost jakou melo mit v dobe zaniku normalne). A plod pry mohl mit pri prvnim mereni, kdy to bylo jeste ok v 8.tt tak 2mm. Tak jen vypisuju detailne, protoze ja sama jsem hledala co nejvice informaci a stale mi prijde, ze jich je k dohledani malo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.8.20 17:05
@EfaJel píše:

Muzu se jeste zeptat, jak dlouho ti to odchazelo a jestli to bylo naraz, nebo se to takhle tahlo? Pripada mi, ze se to rozjizdi, ale velmi pomalu. Ale samozrejme kazde telo je jine. A co te presvedcilo o tom, ze jeste pockas i kdyz to nese take rizika? Diky moc za odpoved.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
3.8.20 18:02

@tanecnice27 Tak to nevypada moc dobře :( Jestli dál rostou obaly, i když jsou prázdné, je to nebezpečné. Já měla na poslední kontrole velikost plodu 17 mm, a to už bylo skoro 4 týdny zamlklé. A odešlo to týden poté. Velikost obalů nevim, ale přišlo mi, že se plodové vejce zmenšilo, jak nebylo delší dobu vyživované. Bylo to vidět i na utz. Takže o to byl ten potrat jednodušší. Dost jsem se bála, ale dala jsem si limit cca 6 týdnů celkem. Četla jsem hezký článek na stromu života a taky možné problémy po kyretáži a nutnost čekání 3 měsíce. Hlavně mi vadilo, že má doktorka mi automaticky napsala žádanku, a pak jsem četla, jak je i jiná možnost. Připravila jsem se, nakoupila vložky, čaje, taky víno vlastně :) V práci si domluvila případnou nepřítomnost a čekala jsem. Některé příběhy s potoky krve byly děsivé, ale u mě to nakonec proběhlo vlastně dobře. Rozjezd byl pomalý, trochu pobolívání, špinění a zas nic. Pak trochu krve a zas celý den nic. Trvalo to asi čtyři dny, pak začaly dost velké bolesti a nakonec po pár hodinách bylo po všem. Plod odešel celý najednou a průběžně odcházela sliznice jako při ms. Teď už jen trochu špiním. Jsem šťastná, že to proběhlo takhle nakonec vlastně hladce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.8.20 18:03

Zamkle těhotenství v 6 týdnů

Hezky den, nevím jestli to sem patří ale chci se nejspíš podělit. Zjistili mi zamkle těhotenství mám v děloze 2 gestacni vačky bez známek života resp bez embrii. Prý mi to zamlko v 6 týdnů teď sem podle ms v 9 týdnů. Dnes mě měli dělat revizi dělohy ale skrz opar na rtu mi to odlozili. Píšu to zde že se mi to stalo už podruhé minuli rok to byl samovolny potrat hned na začátku. Mám nervy v kýblu. Doktorka mi říkala že to klidně můžeme skusit znovu že se to stává že nejsem sama. Nejspíš to skusim ještě znovu naděje umírá poslední. Plodna jsem jinak bych ani neotehotnela pry.
Tak jen taková moje zkušenost. Doufám že jsou ženy které měli potom i pozitivní výsledky že se tehu podařilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.8.20 19:12
@Andrisek30 píše:
Hezky den, nevím jestli to sem patří ale chci se nejspíš podělit. Zjistili mi zamkle těhotenství mám v děloze 2 gestacni vačky bez známek života resp bez embrii. Prý mi to zamlko v 6 týdnů teď sem podle ms v 9 týdnů. Dnes mě měli dělat revizi dělohy ale skrz opar na rtu mi to odlozili. Píšu to zde že se mi to stalo už podruhé minuli rok to byl samovolny potrat hned na začátku. Mám nervy v kýblu. Doktorka mi říkala že to klidně můžeme skusit znovu že se to stává že nejsem sama. Nejspíš to skusim ještě znovu naděje umírá poslední. Plodna jsem jinak bych ani neotehotnela pry.
Tak jen taková moje zkušenost. Doufám že jsou ženy které měli potom i pozitivní výsledky že se tehu podařilo.

Pěkný večer, určitě se podaří, známá měla 1 dítě, potom 2× potrat (z toho na poprvé kyretáž a na podruhé už to nechala přirozeně) a potom otěhotněla znovu a už mají druhé mimi. Takže určitě to není všemu konec :-) bude to dobré. Já mám dvě děti, už starší a nikdy se mi tohle nestalo, je to poprvé, holt tělo si asi řekne, jak to má být…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.8.20 19:18
@EfaJel píše:
@tanecnice27 Tak to nevypada moc dobře :( Jestli dál rostou obaly, i když jsou prázdné, je to nebezpečné. Já měla na poslední kontrole velikost plodu 17 mm, a to už bylo skoro 4 týdny zamlklé. A odešlo to týden poté. Velikost obalů nevim, ale přišlo mi, že se plodové vejce zmenšilo, jak nebylo delší dobu vyživované. Bylo to vidět i na utz. Takže o to byl ten potrat jednodušší. Dost jsem se bála, ale dala jsem si limit cca 6 týdnů celkem. Četla jsem hezký článek na stromu života a taky možné problémy po kyretáži a nutnost čekání 3 měsíce. Hlavně mi vadilo, že má doktorka mi automaticky napsala žádanku, a pak jsem četla, jak je i jiná možnost. Připravila jsem se, nakoupila vložky, čaje, taky víno vlastně :) V práci si domluvila případnou nepřítomnost a čekala jsem. Některé příběhy s potoky krve byly děsivé, ale u mě to nakonec proběhlo vlastně dobře. Rozjezd byl pomalý, trochu pobolívání, špinění a zas nic. Pak trochu krve a zas celý den nic. Trvalo to asi čtyři dny, pak začaly dost velké bolesti a nakonec po pár hodinách bylo po všem. Plod odešel celý najednou a průběžně odcházela sliznice jako při ms. Teď už jen trochu špiním. Jsem šťastná, že to proběhlo takhle nakonec vlastně hladce.

Děkuji za informace a toho vína by se mělo pít kolik? :-))) Koupila jsem si taky na zkoušku, ale moc toho tedy nevypiju ani normálně :-) třeba sklenka večer stačí nebo víc?
Ještě si říkám, zda je lepší břicho jen zahřívat nebo si dát vanu? Nehrozí koupelí spíš víc infekce? U tebe je super, že to tělo zvládlo, řekla bych, že mám podobný průběh, taky je to vždycky trochu něčeho a pak nic… tak uvidíme. Tak jako tak, ve středu půjdu na kontrolu a uvidíme. Snad se to do té doby pohne. Také jsem právě četla hned na začátku strom života, to mě vlastně přesvědčilo o tom, že je to opravdu normální a přirozené a proto jsem se rozhodla počkat. Jsem pro vše přirozenou cestou, pokud to jde… a ještě co se týká toho kontryhelového čaje, četla jsem, že spíš se to užívá až když se potrat opravdu rozjede, tak nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
4.8.20 07:14

@tanecnice27 Já moc víno taky nepiju, tak jsem si dala skleničku a stačilo. Ale pomohlo to i na náladu :) Někde doporučují svařák. A dávala jsem si sprchu a nahřívala polštářek. Upřímně, nevim, co z toho vlastně pomůže a jestli vůbec. Já to řešila hlavně kvůli pocitu, že pro to něco dělám. A tim jsem si vlastně i testovala, jestli do toho vážně chci jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama