Zamlklé těhotenství, mimoděložní těhotenství a co příště?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 12:31
Zamlkle těhotenství, mimoděložní těhotenství a příště?

Prosím omluvte anonym.Je to pro mě citlivé a čerstvé a známí to nevědí a ani nemusí. Chteli jsme ještě jedno děťátko. Bohuzek koní zamlkle těhotenství. Ted jsem pár dní po laparo. mimodelozni. Bohuzel ani jsem nevěděla že jsem těhotná. Tyden před termínem ms strašně bolesti břicha. Jeste den den na sál. Vejcovod jen narizly a z dělohy vysaly 300 ml krve.Pote cca 200 ml odteklo drenem. Pristi týden jdu na vyndání stehů. Bojim se že nám už prostě není přáno. Predchozi děti počaty bez problémů. V nemocnici řekli, že to máme zkoušet až tak za tři měsíce a před tím by to chtělo znovu udělat laparo. Uvidim co řekne můj lékař. Myslite že to může opravdu dělat nedobře že bude ta laparo nutná? Jaké máte zkušenosti vy které si tím prošly? Kdy se vám povedlo otěhotnět s dobrým koncem? Samozřejmě se na vše zeptám svého lékaře, ale ráda bych znala zkušenosti jiných. A ještě dotaz…nějak mi není jasné, kde ta krev v děloze vzala, měla jste to některá také tak? Moc děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 13:08

Ahoj,
já mám za sebou SP a před 3měsíci jsem byla také na operaci s mimoděložním­..vzali mi levý vejcovod. otěhotněla jsem 2měs po operaci a zatím vše v pořádku. od dr. jsme měli dovoleno se snažit také 3-6 měsíců od zákroku.

Mari.G
Kelišová 5123 příspěvků 23.01.19 13:18

Já mám za sebou dvě zamlklá těhotenství (12tt a 6tt), u obou podezření na mimoděložní, takže stres byl veliký a snažila jsem se o tom zjistit, co šlo. Naštěstí u nás to bylo milosrdnější v tom, že naštěstí vše bylo v děloze, i když miminka už nežila…Každopádně - do 3 potratů po sobě se to bere jako náhoda, končí tak cca 30% těhotenství, takže to vůbec nemusí znamenat konkrétní problém. Já mezi potraty porodila jedno zdravé dítě. To pro tu prognózu do budoucna, že teď není třeba se bát dalšího těhotenství, pokud už máte jiné děti na světě, je téměř nulová šance, že by tam byl „systémový“ problém. Většinou jde o genetické vady, ale to už byste věděla a neměla na světě jiné děti.

Co se týče toho mimoděložního, tak tady končím u teorie, ale i kamarádky, co to mají za sebou, tak říkaly, že když se vejcovod neodebere, tak je nebezpečí, že se vajíčko zase sekne v něm (pokud zrovna půjde jím), protože je tam zjizvená tkáň po tom zákroku a většinou je tam zúžení. Nemusí se to stát, ale prý je šance dost velká, takže většinou ten vejcovod rovnou berou. Proto asi chtějí znovu tu laparo.

Já se tedy snažím zasahovat co nejméně, druhý potrat proběhl v klidu doma bez léků, hospitalizací a revizí…mnohem jiný zážitek než ten první. Ale pokud by řekli, že tam je právě velké nebezpečí, že zdravé vajíčko by se seklo v tom vejcovodu, tak bych asi na tu laparo šla. Ta šance je asi veliká, vejcovody jsou dva, takže z 50% je šance to bude opět on. Ale chápu to zklamání a tu nejistotu. Držím pěsti!

mijala
Kecalka 222 příspěvků 23.01.19 13:27

Ahoj já měla ZT pak se pár let nedařilo ,když se konečně zadařilo tak bohužel mimoděložní :( vzali mi jeden vejcovod…no za půl roku jsem znovu otěhotněla a mám krásnýho kluka už 15mesicu :srdce: tak neboj ono se to povede

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 18:11

Děkuji .No nejsem nejmladší i když čas máme,ale třeba za 2-3 roky už bych asi nechtěla no.To mi psala i kamarádka že je asi lepší když ho vezmou.Ale nejsem lékař.Snad ví co dělají.Snad se brzy zadari bez problémů,ráda bych se další laparo vyhla.Uvidim jaký bude mít názor můj lékař.A ještě dotaz…k tomu mi zatím nic neřekli.Kdy můžeme mít sex?Ne že bych už chtěla.Nato nemám zatím myšlenky a ani manžel.Snad poprvé se o mě strašně bál.Jen tak pro info.

Kikyna90
Nováček 7 příspěvků 09.02.19 23:03

Ahoj, jsem tu nová a už mi tady z toho jde hlava kolem, tak snad nejsem úpně mimo a třeba mi někdo poradíte. V neděli mi těhotenský test potvrdil těhotenstvi, byla jsem 15dpo. Ve středu večer jsem měla pocit, že něco není v pořádku. Rozhodla jsem udět ráno těhotenský test. Myslela jsem, že když uvidím sílící 2. čárku, uklidní mě to. Ta však byla stejně slabá jako 4 dny zpět. K večeru jsem dostala silné křeče do podbříšku, následně jsem začala špinit, pozďěji slabě krvácet. Ráno jsem se rozhodla zajít ke svému gynekologovi. Ten mě prohlédl, poté udělal ultrazvuk. Na ultrazvuku říkal, že je něco vidět, ale vzhledem k poslední ms je to málo, nicméně dal těhotenství ještě šanci a mám přijít v pondělí. Říkal, že pokud těhotenství nebude prosperující, tak to ukončíme. Byla jsem z toho všeho trochu mimo… Nicméně teď trochu tápu v tom, jestli jsem prodělala spontalní potrat, nebo zamlklé těhotenství a budu muset na revizi. Po příchodu domu jsem ještě trochu krvácela, čistou krev, potom ze mě ještě cosi malého vyšlo. Omlouvám se za vyjadřování. A teď už jen lehle špiním. Zkusila jsem ještě jednou testnou a duch byl téměř neviditelný. I všechny příznaky zmizely.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 7295 příspěvků 09.02.19 23:15

Vypadá to na biochemické těhotenství. Skončí dřív než začne. Embryo má většinou nějakou genetickou vadu, přestane se vyvíjet a odchází se zpožděnou menstruací. Dříve, když nebyly těhotenské testy, si ženy myslely, že mají jen opožděnou menstruaci. O těhotenství neměly ani tušení. Na další otěhotnění to nemá vliv. Zažije to skoro každá žena.

Kikyna90
Nováček 7 příspěvků 09.02.19 23:28

Děkuji za rychlou odpověď. Vím, že se to stává, i že to bývá vadou plodu. Spíš mě teď trápí, jestli budu muset podstoupit revizi, když doktor říkal,že to ukončíme. Nebo jestli se toho tělo mohlo zbavit samo i bez velkého krvácení.

Mari.G
Kelišová 5123 příspěvků 09.02.19 23:31
@Kikyna90 píše:
Ahoj, jsem tu nová a už mi tady z toho jde hlava kolem, tak snad nejsem úpně mimo a třeba mi někdo poradíte. V neděli mi těhotenský test potvrdil těhotenstvi, byla jsem 15dpo. Ve středu večer jsem měla pocit, že něco není v pořádku. Rozhodla jsem udět ráno těhotenský test. Myslela jsem, že když uvidím sílící 2. čárku, uklidní mě to. Ta však byla stejně slabá jako 4 dny zpět. K večeru jsem dostala silné křeče do podbříšku, následně jsem začala špinit, pozďěji slabě krvácet. Ráno jsem se rozhodla zajít ke svému gynekologovi. Ten mě prohlédl, poté udělal ultrazvuk. Na ultrazvuku říkal, že je něco vidět, ale vzhledem k poslední ms je to málo, nicméně dal těhotenství ještě šanci a mám přijít v pondělí. Říkal, že pokud těhotenství nebude prosperující, tak to ukončíme. Byla jsem z toho všeho trochu mimo… Nicméně teď trochu tápu v tom, jestli jsem prodělala spontalní potrat, nebo zamlklé těhotenství a budu muset na revizi. Po příchodu domu jsem ještě trochu krvácela, čistou krev, potom ze mě ještě cosi malého vyšlo. Omlouvám se za vyjadřování. A teď už jen lehle špiním. Zkusila jsem ještě jednou testnou a duch byl téměř neviditelný. I všechny příznaky zmizely.

Pokud z Vás vyšlo něco jako váček s ocáskem, potratila jste sama. Prožila jsem to před měsícem. Před 3 lety jsem naopak měla těhotenství mladší, že se počkalo a nakonec bylo srdíčko a vše vidět (i když tedy ve 12tt opět potrat). Možné jsou obě varianty, ale jestli jste to embryo zaznamenala, bude to pravděpodobně ono. Na revizi takto brzo netřeba chodit. Vlastně ani později není nutná, ale dá se zvolit. Já v tom 12tt byla, teď ne. Držím pěsti. Já jsem přesně měsíc po tom samovolném potratu, zkoušeli jsme znovu a zítra mám dostat MS. S potratem jsem se tak nějak smířila mnohem lépe, než jsem čekala, ale bojím se, že to dolehne, až MS dostanu.

Mari.G
Kelišová 5123 příspěvků 09.02.19 23:35
@Kikyna90 píše:
Děkuji za rychlou odpověď. Vím, že se to stává, i že to bývá vadou plodu. Spíš mě teď trápí, jestli budu muset podstoupit revizi, když doktor říkal,že to ukončíme. Nebo jestli se toho tělo mohlo zbavit samo i bez velkého krvácení.

Pokud jste zdravá, nemáte žádné šílené bolesti, není žádný zánět, tak k revizi není důvod, ale někteří lékaři na ni stále ženou. Když se tělo vyčistí samo a vše odkrvácí, můžete se snažit hned. Po revizi je potřeba nechat aspoň do první další MS děloze na regeneraci a růst sliznice (ze začátku embryo odsávají, v pozdějším stádiu vyškrábou sliznici pryč). Já krvácím obecně málo, mám dobrou srážlivost krve, tak to možná vidím jinak. Ale u mě šlo o 5 dní (i se závěrečným špiněním) a krvácení nějaké brutální nebylo. Po odchodu embrya ustaly křeče i krvácení a už bylo krve méně a méně.

Kikyna90
Nováček 7 příspěvků 09.02.19 23:51

Děkuji za odpověď a doufám, že to co ze mě vyšlo bylo skutečně embryo. Bylo to tedy dost malé a zaráží mě, jak by to vše proběhlo rychle a téměř bezbolestně, oproti tomu, jak popisovali svůj potrat jiné ženy i ve stejném stádiu těhotenství. Jistotu budu mít stejně až v pondělí… Revize se bojim. Za prvé jsem u doktorů odjakživa strašný srab a taky se bojím, aby mi tam při zákroku nenapáchali nějakou neplechu. No a samozřejmě chci co nejdřiv zase otěhotnět… Přeji ať Vám MS nedorazí a když, tak nepropadejte smutku, určitě se brzy zadaří.

Mari.G
Kelišová 5123 příspěvků 10.02.19 00:46

@Kikyna90 Tak ono embryo na začátku není nijak velké. U mě to proběhlo jako silnější MS, ale normálně mívám slabou než před lety, takže asi to, co má dost jiných žen i normálně. Kamarádka potratila ve stejném stádiu a padaly z ní kusy sraženin. To se nedá nijak srovnávat, tohle má každý jinak. I kdyby v děloze ještě něco zbylo, tak je lepší čekat a sledovat třeba po 2 dnech na UTZ, nabírat HCG a sledovat, co se tam děje. V zahraničí se revize takto jako v ČR nedělají (pokud není vážný důvod). Tam i ve 12tt čekají na spontánní vyčištění. Tohle já dřív nevěděla. Poprvé bych si v tom 12tt asi na samovyčištění netroufla, ale teď to bylo úplně jiné, jak to bylo v klidu doma. Asi bych do revize už znovu nešla, kdyby nebyl zánět dělohy nebo něco takového (a to není otázka krátké chvíle). U mě tedy revizi neudělali dobře a za týden jsem jela znovu na sál. Tehdy mi solidně psychicky šiblo. Tak držím pěsti, ať je to vše čisté. Podle popisu věřím, že bude a pokud by Vás hnali na revizi, konečné rozhodnutí je jen na Vás a je třeba fajn se ukázat i u jiného lékaře. Ony se ty jejich názory dost liší. Já po potratu přecházela mezi gynekology. Bývalá paní doktorka strašila, že čekat alespoň 6 měsíců. Nový pan doktor (věkově jsou na tom úplně stejně) se zděsil, že to se tvrdilo před 30 lety, že teď se naopak ukázalo, že do 6 měsíců po potratu se lépe těhotní kvůli hormonům, co jsou v těle. Že čekat do první MS jako důkaz, že cyklus najel a tělo je připraveno otěhotnět a není co řešit (on pracoval v Kanadě a říkal, že tam takové tanečky kolem revizí, léků na udržení atd. vůbec nemají a úspěšnost mají stejnou).

Kikyna90
Nováček 7 příspěvků 10.02.19 01:13

Já mám sice MS vždy krátkou a slabou, ale tohle krvácení bylo ještě slabší a netrvalo ani den, ale co jsem zapoměla, dostala jsem od doktora Utrogestan, že kdyby plod přece jen prosperoval, pomůže ho to udržet. Měla jsem brát 2tobolky večer. No a nakonec jsem si přece jen včera večer jeden vzala, tak doufám, že jsem si tím ten potrat nějak nezabrzdila. I když v tu chvíli jsem snad už i tak jen špinila. Teď musim jen doufat, že to važně odešlo a doktor nebude trvat na revizi. I když na ni nechci, nevim jestli zvládnu lékaři oponovat.

Mari.G
Kelišová 5123 příspěvků 10.02.19 01:32

@Kikyna90 Držím pěsti. Většina lékařů si myslím, že už na revizi takto brzo neženou. Hlavně pokud to vyšlo, tak není co řešit.

mau-mau
Závislačka 3439 příspěvků 10.02.19 06:45

@Kikyna90 jo tak to jsi zabrzdila, asi. Protože je to progesteron a ten jde jaksi v protisměru. Pokud to chceš odkrvácet, tak progesteron neber. Léky typu Utrogestan, Duphaston nebo Gynprodyl krvácení brání.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Jakou roli měla Plekancova máma v rozvodu s Vondráčkovou?

Je sice matkou jejích dvou milovaných vnoučat, přesto jí nikdy nepřišla na... číst dále >

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >