Zamlklé těhotenství. Pocity viny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jana45
Kecalka 361 příspěvků 12.10.14 11:19
Zamlkle těhotenství. Pocity viny

Ahoj chci se zeptat „znovu“ Před dvouma týdny jsem byla na revizi v 8tt.Po zamlklem těhu. A mám pořad strach že jsem si to zavinila sama. Je to k zbláznění. Týden před revizi přijel manžel z obchodu a potřeboval pomoct vyložit z auta nějake rošty. Nebyly zrovna lehké. Trochu mě zabolelo v břiše, ale jen chvilku a pak jsem byla v pohodě. Nekrvacela jsem ani nešpinila. Za týden jsem šla na kontrolu a todle. S tím že to nevyšlo jsem se jakžtakž smiřila ale mám pořad na mysli tu vinu.

Reakce:
Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 12.10.14 11:25

Takhle nemůžeš přemýšlet…pokud miminku přestalo bít srdíčko, prostě k tomu byl nějaký důvod, třeba by bylo nemocné, tohle se prostě stává a věř mi, že velmi často, projde si tím snad každá druhá žena, některé i víckrát, některé i ve vyšším stupni těhotenství. Nic si nedávej za vinu, nebo se z toho zblázníš, i když je to těžké, ber to tak jak to přišlo a věř, že se brzy podaří otěhotnět znovu a bude všechno dobré.

Mám to taky za sebou, v únoru, na svůj svátek jsem začala krvácet, jela jsem hned do nemocnice, kde si mě nechali, miminko bylo v pořádku, jen mi našli hematom. 4 dny jsem tam ležela, brala léky proti krvácení a na udržení miminka a přesto když mě chtěli pustit domů a udělat kontrolní utz, tak srdíčko už netlouklo, takže revize a konec…Chvilku jsem taky měla všelijaké pocity viny ale teď už vím, že to nemá smysl se takhle trápit, snaž se myslet dopředu a hlavně pozitivně, určitě jsi na tom žádnou vinu neměla!

Verun83
Echt Kelišová 9328 příspěvků 33 inzerátů 12.10.14 11:36

Nemuzes za to, pokud je plod v poradku udrzi se. Denne zvedam syna, ma tak 14kg, a v pohode. Takze takhle na to nemysli. Stava se to casto. Priste to bude urcite v poradku.

Katka.U
Kecalka 256 příspěvků 12.10.14 11:39

Hlavne si nic nevycitej! Jak uz psala Verca, treba nebylo neco vporadku a melo to takhle dopadnout, rikal mi to take doktor, když jsem si tim prosla. Priroda to tak zaridila, miminko by nemuselo byt zdrave. Take jsem premyslela a vycitala si co jsem delala a nedelala, ale pak radsi hodit za hlavu a nemyslet. Bude to dobre, neboj, mam ted doma 9.mes.stareho prcka a bylo vse v tehu ok. Drzim pesticky at to vyjde co nejdrive :kytka:

Teruna000
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 12.10.14 11:52

Nevyčítej si to, je to věc, která se stává. Mě se to stalo taky, bohužel ve vyšším stádiu těhotenství a pořád si říkám, že se to stát mělo. Protože pokud nebylo něco v pořádku, tak to příroda vyřešila za nás. Teď mám doma 16 měsíčního chlapečka a i když těhotenství nebylo ukázkové, jsem za to nesmírně ráda. Moc držím palce ať to brzy vyjde :hug:

Litta
Extra třída :D 13518 příspěvků 12.10.14 12:04

Nemůžeš za to, na pocity viny kašli. :kytka: Drž se. :hug:

Taciras
Extra třída :D 11370 příspěvků 12.10.14 12:09

Né, opravdu za to nemůžeš, jsou ženské, co v sedmém týdnu ještě ani neví, že jsou těhotné. Navíc jak by teoreticky mohlo přestat bít srdíčko miminku v břiše jen tím, že tys něco zvedla? Pokud by bylo v pořádku, tak by se to nestalo. Co kdybys měla doma třeba batole? Synek váží 15 kilo a tahám ho běžně, celou dobu. K tomu jsme se v 7. měsíci stěhovali, normálně jsem montovala a tahala sama i skříně, manžel sice trochu remcal, ale ví, že když se rozhodnu, že chci mít něco hotový, tak to nepočká, až přijde z práce. Zase ví i to, že kdybych se necítila, tak to nedělám. A pořád všechno v pohodě. Prostě tímhle to neovlivníš, mohla bys ležet a nechat o sebe pečovat jako o skleníkovou květinku a stalo by se to stejně. Jiná může dělat co chce a nic se nestane. Je to podle mě osud a nesouvisí to s tím, co jsi dělala nebo nedělala. Tvé výčitky nejsou vůbec na místě.

Jana45
Kecalka 361 příspěvků 12.10.14 12:20

Moc vám děkuji. Pomohlo mi to. A když budu mít zas náladu pod psa tak si to zase přečtu a bude zase líp.

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 12.10.14 13:10

Neboj, určitě za to nemůžeš. To bys v dalším těhotenství musela jen sedět a nedělat naprosto nic. Pokud je plod zdravý, tak žena může dělat cokoliv a nic se nestane. Právě příroda to většinou zařídí sama, pokud je plod poškozený, aby se těhotenství dál nevyvíjelo a samo se ukončilo. Ber to pozitivně - zjistila jsi, že otěhotnět můžeš a příště se to určitě povede.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >