Zamlklé těhotenství? Prosím o zkušenosti.

Anonymní
13.5.20 10:47

Zamlklé těhotenství? Prosím o zkušenosti.

Ahoj holky, prosím o radu. Jsem těhotná. Na první prohlídce jsem byla v 5+3, kdy samozřejmě srdíčko ještě nebylo, ale vyloučilo se mimoděložní a doktorka mi řekla, že všechno je OK. Teď jsem 7+6 a byla jsem na další prohlídce. Hned ze začátku jsem věděla, že je něco špatně, protože doktorka strašně dlouho mlčela a vůbec mi nechtěla ukázat obrazovku ultrazvuku. Pak jen začala říkat, že je plod strašně malý, že nevypadá na 8. týden a srdeční akce není. Zavolala si i sestřičku, aby se s ní na to podívala. No prožívala jsem peklo. Měla tam pro mě nachystanou těhotenskou průkazku, kterou teda zase schovala. Předepsala mi Utrogestan, že prý tomu těhotenství trochu pomůžeme a poslala mě domů, ať přijdu zas za týden. Chovala se všeobecně dost arogantně. Celý den jsem probrečela a druhý den to samé. Je to zamlklé těhotenství? Děsím se další prohlídky, že mi řekne, že plod se přestal vyvíjet a musím na kyretáž. Je to moje první těhotenství, vysněné miminko, o které jsme se snažili 10 měsíců. Jsem na dně. Díky za odpovědi a zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12390
13.5.20 10:53

Jo, zamlkle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2665
13.5.20 10:55

Je mi to líto. Počítala bych spíš s tím horším. Lékaři se většinou nemýlí. Bohužel se to stává a i já mam za sebou ZT v 8 tydnu. Pomohlo mi hodně, říkat si, že bylo něco špatně a příroda to vyřešila takhle brzo. Určitě chceš zdravé miminko a dočkáš se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1172
13.5.20 11:00

Prisla jsem o mi mi v 6 tt, nebyla tam srd :hug: eční akce. Za rok jsem otehotnela bez potíží:* je to psychicky náročné období, ale preboli to. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
13.5.20 11:05

Já byla na první prohlídce v 7+3 podle menstruace. Doktorka taky nic neviděla (jen dutinku), říkala, že mi ani neřekne, ve kterém jsem týdnu, protože to ani nejde změrit. Objednala mě za 14dní. Ty dva týdny byly nekonečné a s manželem jsme se smířili s tím, že je to zamlklé. Na prohlídku jsem šla, jak na popravu. No a na ultrazvuku na nás vykoukl prcek i se srdíčkem, dle ultrazvuku 9+1. Dr říkala, že se to někdy stává, že se ukáže až později… Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7183
13.5.20 11:41

Je to zamlkle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4883
13.5.20 11:46

To bohužel na zamklé vypadá. Ale neboj, nejsi jediná - já řeším úplně to samé. Zjištěno ZT, čekám jestli odejde samo, jinak příští týden revize. První dva dny jsem probulela, teď už ok…alespoň víš, že otěhotnět v pohodě můžeš a ono se to podaří! Neboj!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
21.5.20 14:10

Ahoj,
dneska jsem se také dozvěděla, že moje těhotenství je neprosperující. první kontrola byla v 6+1, byl gestační i žloutkový váček, vzhledem k věku, jsem dostala utrogestan. dnes kontrola v 7+3, byl už i zárodeček plodu, ale bez srdeční akce, plus zjistila hematom. poslala mě rovnou do Podolí na kontrolní ultrazvuk a případně rovnou domluvit revizi. Ultrazvuk byl opravdu podrobný, snad ze všech stran děloha. zárodek odpovídá 6+5, bez srdíčka, i na doppleru. takže revize. jdu v úterý :-(, snažím se z toho nějak vzpamatovat, není mi málo, děti nemám, bylo to moje první těhotenství… snad vyjde to další

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4883
21.5.20 14:36

@bejuna29 drž se :hug:. Já mám od včerejška revizi za sebou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
21.5.20 15:12
@Salorka píše:
@bejuna29 drž se :hug:. Já mám od včerejška revizi za sebou

a jak se cítíš? je to ambulantní zákrok viď? snažím se s tím nějak srovnat, ale dneska je to rána…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4883
21.5.20 18:47

@bejuna29 já se cítím úplně v pohodě. V hlavě to mám srovnaný, takže fyzicky a psychicky dobrý. Mám doma jedno zdravé úžasné dítko, za které jsem vděčná a chtěli bychom druhé. Teď to vyšlo hned na druhý pokus, ale prostě to tak být nemělo. Už před prvním dítkem jsem na revizi byla kvůli neúplnému potratu, takže jsem věděla, co mě čeká. Ráno jsem přišla na lačno na sedmou, o půl deváté zákrok v celkové anestezii a v jednu s doprovodem domů. Nekrvácím vůbec a bolesti nemám. Piju kontryhel a beru Fertipronu. Uvidíme, co řekne doktorka na kontrole. Neboj se ničeho, prostě se to stává. Já podle MS 12tt, podle Utz 7tt. Beru to tak, že to příroda včas utla, protože to v pořádku určitě nebylo. Musíš na to koukat trochu pozitivně, nebylo by to dobrý. Určitě se Vám brzy zadaří a bude to v pohodě.
Já první dva dny probulela taky, ale pak už dobrý, pak už jsem jen chtěla, aby to bylo pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
21.5.20 19:44
@Salorka píše:
@bejuna29 já se cítím úplně v pohodě. V hlavě to mám srovnaný, takže fyzicky a psychicky dobrý. Mám doma jedno zdravé úžasné dítko, za které jsem vděčná a chtěli bychom druhé. Teď to vyšlo hned na druhý pokus, ale prostě to tak být nemělo. Už před prvním dítkem jsem na revizi byla kvůli neúplnému potratu, takže jsem věděla, co mě čeká. Ráno jsem přišla na lačno na sedmou, o půl deváté zákrok v celkové anestezii a v jednu s doprovodem domů. Nekrvácím vůbec a bolesti nemám. Piju kontryhel a beru Fertipronu. Uvidíme, co řekne doktorka na kontrole. Neboj se ničeho, prostě se to stává. Já podle MS 12tt, podle Utz 7tt. Beru to tak, že to příroda včas utla, protože to v pořádku určitě nebylo. Musíš na to koukat trochu pozitivně, nebylo by to dobrý. Určitě se Vám brzy zadaří a bude to v pohodě.
Já první dva dny probulela taky, ale pak už dobrý, pak už jsem jen chtěla, aby to bylo pryč.

mám chvíle, kdy je mi z toho smutno, pak přijdou ty obranné chvíle pocitu nic se nestalo, jako bych nebyla těhotná. tím, že ještě žádné dítě nemám a nebyla jsem nikdy těhotná, tak je to všechno neznáme i ty všechny pocity…jinak to tak vnímám, že tělo ví co dělá, a lepší teď než pak později…asi si ještě párkrát pobrečím, ale život jde dál… a jak říká stoletý stařík, který vyskočil z okna a zmizel (knížka) co bylo, bylo, co bude, bude…
už to chci mít taky za sebou, špatně snáším narkozu, mám nízky tlak, tak se bojím toho stavu po, ale naštěstí mohu ještě v rámci covidu být na home officu, takže ten týden pro organismus na odpočinek po zákroku bude stačit a nebudou se v práci vyptávat co je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4883
21.5.20 20:05

@bejuna29 ten stav po zákroku je v pohodě, toho se neboj. Nikdo na Tebe spěchat nebude. Bude tam s Tebou sestra a pomůže Ti, kdyby cokoliv. U nás hodinu a půl nesmíš vstávat, pak teprve opatrně se sestrou a s ní i na záchod. Já jsem seděla na posteli už asi po čtvrt hodině. Seberou Ti polštář, každých 15min měří tlak a po hodině a půl dostaneš napít :P Neboj, buď statečná a bude to dobrý. Mysli na to, že čím dřív, tím líp. Zkus pak ten kontryhel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
22.5.20 08:37
@Salorka píše:
@bejuna29 ten stav po zákroku je v pohodě, toho se neboj. Nikdo na Tebe spěchat nebude. Bude tam s Tebou sestra a pomůže Ti, kdyby cokoliv. U nás hodinu a půl nesmíš vstávat, pak teprve opatrně se sestrou a s ní i na záchod. Já jsem seděla na posteli už asi po čtvrt hodině. Seberou Ti polštář, každých 15min měří tlak a po hodině a půl dostaneš napít :P Neboj, buď statečná a bude to dobrý. Mysli na to, že čím dřív, tím líp. Zkus pak ten kontryhel

jj zkusím, už na to koukám, máš nějakou oblíbenou značku, nebo je to jedno, jaký čaj koupím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4883
22.5.20 10:56

@bejuna29 Tak jak? Hotovo? Držím palce :hug: Kupovala jsem v lékárně sypaný, ale mají i sáčkový

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama