Zamlklé těhotenství říjen 2014

Fotoalbum tématu (47) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
clea14
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 22.10.14 11:04
zamlklé těhotenství říjen 2014

Ahoj, ráda bych spojila holky se strašnou zkušeností zamlklého těhotenství teď v říjnu 2014. Mohli bychom se vzájemně podpořit a předat zkušenosti… :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 373 Další »
Reakce:
clea14
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 22.10.14 11:06

Přes půl roku jsme se snažili. Dopadlo to, pak jsme měli obavy z mimoděložního těhotenství – váček se objevil na správném místě. Pak jsem se bála, aby se rozběhlo srdíčko a v 8+0 jsme ho na ultrazvuku viděli. No a pak jsem šla včera na kontrolu (11+0) a na KO. A srdíčko nebylo a miminko už se nevyvíjelo. Zrovna se mnou byl manžel, aby viděl první ultrazvuk :-( Hned odpoledne mi udělali revizi. Teď už jsem doma a je mi kupodivu docela dobře (fyzicky). Na duši mě hodně bolí. Je mi to hrozně líto. Manžel se hrozně těšil. Chodil kolem mě po špičkách, podstrojoval mi, nic mě nenechal zvedat a tak. Rozhodli jsme se ale, že budeme stateční a až to půjde, tak to zkusíme znovu. Trošku mi to stěžuje moje maminka. Je hrozně starostlivá a má takový ten soucitný ton. To teď vůbec nepotřebuju. Nevím, jak jí to říct, aby mě nechala být. Ona se taky hrozně těšila (nedávno mi umřel tatínek, takže to pro ní byla taková nová naděje). V nemocnici mi řekli, abych dodržela šestinedělí (bez sexu, bazénu, koupele a velké námahy)… Je to hrozný šok…

mandamagda
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 22.10.14 11:30

@clea14 Vím, jak ti je, ale věř mi, že opravdu bude líp. Poprvé pro mě bylo nejhorší období do termínu, kdy bych porodila. I když neuplynul den, kdy bych si na to nevzpomněla, pomohlo mi plánovat věci s miminkem nesouvisející - dovolenou, výlety, velebení bytu, začala jsem chodit na jógu… Paradoxně, když se to stalo podruhé, vyrovnala jsem se s tím lépe, protože už jsem měla potřebné „mechanismy“ ke zvládnutí celé té situace. Ne, že mě to nesebralo, to bych lhala, ale trvalo to kratší dobu.
Mamce bych úplně na rovinu řekla, co by mi pomohlo. Taky jsem nechtěla, aby nade mnou lidi brečeli, naštěstí nikdo takový nebyl, i když vím, že se tím taky trápili - resp. trápilo je, že se já trápím
Opravdu bude dobře, ne hned, ale ten den přijde. Mysli na to, že každým dnem, který uplyne, jsi svému miminku blíž, ne dál
:hug:

Aladinka
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 22.10.14 15:23

Tak mě revize ZT čeká zítra. :,( Jsem v háji. Nevím, co mě čeká, bojím se. Holky, prosím, jak to tedy probíhá? A nechají si mě v nemocnici nebo ten den pustí domů?
@clea14 Je mi to líto, ale bude určitě líp! Musí!!! :hug:

clea14
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 22.10.14 15:31

@Aladinka
Ahoj, já šla na zákrok hned, co jsem strávila housku, kterou jsem si dala včera k snídani, takže asi ve dvě hodiny. Uspali mě přes žílu. Trvalo to asi 10 minut a ve tři hodiny už jsem se probudila na pooperačním úplně čilá. Ani mi nebylo špatně. Břicho mě bolelo jako při menstruaci. Já musela zůstat přes noc v nemocnici. No a dnes ráno, protože jsem moc nekrvácela a neměla jsem teplotu, mě pustili domů. Pomohlo ti to? Kdybys chtěla ještě něco vědět, tak se klidně zeptej… Mrzí mě, že tě to také čeká. V jakém jsi týdnu?

Aladinka
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 22.10.14 15:38

@clea14 Moc děkuju! :hug: Určitě mi to pomohlo, fakt vůbec nevím, co čekat… Ani nevím, na co jiného se ptát, jen mě zajímalo, jak to probíhá, na co se připravit.
Jinak jsem v 8tt. Čekala jsem dvojčátka, jedno zaniklo samo před dvěma týdny a druhé se přestalo vyvíjet. Takže tak. :,(

clea14
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 22.10.14 15:46

To je blbý :-( No já si říkám, že lepší teď než později. A raději tohle než opravdu nemocné miminko.

Dělá se to pod celkovou narkózou, takže musíš mít prázdný žaludek (nesmíš ani pít). Jo a ptají se na krevní skupinu, jestli nemáš negativní Rh faktor. Při příjmu do nemocnice ti udělají ještě jednou ultrazvuk, aby potvrdili diagnózu.

Co mě překvapilo bylo, že k nám do nemocnice si musíš přinést svůj toaleťák… :roll:

Aladinka
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 22.10.14 15:56

@clea14 Jj, máš pravdu, že radši teď, než potom mít nemocné nebo postižené dítě…
Takže ještě kontrolují, jestli opravdu je mimi špatné? Na to jsem se tě ještě chtěla zeptat. Jo a taky, kdy ses potom mohla najíst? Já, ne že bych byla nějaký pažravec ( mám 55kg ), ale pro mě je celkem trauma, že mám být nalačno, jsem zvyklá snídat.
A s tím toaleťákem jsi mě teda pobavila. :lol:

clea14
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 22.10.14 16:04

Jídlo mi dali hned jak mě převezli na normální pokoj - asi 1,5 hodiny po zákroku.

Ještě jednou tě určitě zkontrolují a vyptají se tě na veškerou anamnézu (nemoci v rodině, užívané léky, alergie, prodělané nemoci, jestli jsi kuřačka atd.), měří tlak i teplotu.

Aladinka
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 22.10.14 16:51

@clea14 Opravdu moc děkuju za všechny informace! Aspoň vím, co mě čeká. Tak teď už jen, aby to všechno proběhlo co nejlíp… :?

clea14
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 22.10.14 17:26

Určitě se pak ozvi… Držím palce.

clea14
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 23.10.14 07:55

Ahoj, dnes jsem se kupodivu v noci ani nevzbudila. Nepotřebovala jsem totiž na záchod. Tak jsem si uvědomila proč jsem nemusela a zase to obrečela :,(

@Aladinka Jak ti je?

Viollett
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 23.10.14 08:28

Ahojky holky…pripadavam se k vam!
@Aladinka ahoj prosimte vydrz je to des, jeste vedet, ze cekas na to, ze ti to miminko nekdo vezme! Ja jsem jsem druhy den po revizi a to jsem jela za segrou s tim, ze si budeme povidat o miminkach a spolu planovat, ona segra je jeste navic v 27t a ja byla v 10t a po prijezdu za ni a pohody, kterou sme si naplanovaly mi me miminko vzali…prestalo mu tlouct srdce, ale prvni den hospitalizace mi ho jeste nevzali, rekli mi, ze na 90% nezije!! A ze musim pockat do rana! To cekani me malem zabilo! Hrozne stebou citim, vim jak ti je.
Nebudu ti psat, ze musis byt silna, jelikoz to nejde, vim to!
Je to tak divny pocit…a my zeny proste musime drzet! Ale prvni dny si ted pripadam jak kdyby mi miminko nekdo ukradl…
To je muj pocit…
Na druhou stranu je fakt, ze bez techto diskuzi, kde jsem zjistila, kolik nas je, je to tedy az zarazejici, rekla bych, ze skoro kazda druha si timhle projde…strasne…
Ale miminka se dockame, spousta holek me hodne uklidnilo…jde to pak prej jak po masle!
Jenze chce to trpelivost a tu ja moc nemam, vim to… :andel: :hug:

Viollett
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 23.10.14 08:32

@clea14 jezisi to je tak hnusny…taky se budim v noci… :-( to s tim chozenim v noci na wc je to tak no…taky se s tim nemuzu smirit…v noci sem se vzbudila a sahla si na brisko, rada sem si ho hladila…a pak mi doslo, ze jsem prazdna :'( :zed: :zed: rozumim ti

clea14
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 23.10.14 08:44

Bříško mi hladil i manžel a teď je po všem. :?
Ta příroda je zvláštní - na záchod už nemusím tak často, ale prsa mě stále bolí. Je to tak hloupý připomenutí!
Dnes jsem ještě doma, ale zítra už půjdu do práce, jinak bych se asi zbláznila.

@Viollett A ty jsi začala krvácet, že tě to zastihlo na Moravě? Mě na to přišli při prohlídce. Žádné příznaky jsem neměla.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 373 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Hasta la vista, Dádo! Patrasová posouvá hranice svého instagramového bizáru

Brzy jí bude třiašedesát, svými selfíčky na Instagramu ale Dáda Patrasová... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >