Zamlklé těhotenství ve 24tt, co teď?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Macekv
Nováček 6 příspěvků 18.11.18 21:08
Zamlklé těhotenství ve 24tt, co teď?

Ahoj, bohužel jsem porodila 12.11. mrtvého syna ve 25tt :,( :,( :,(. Mám tři děti, mezi 2. A 3. 2 potraty v 8tt…Teď s novým partnerem, jeho první dítko, toto. Kontrola bez srdeční akce. Týden jsem běhala k dr, že necítím pohyby, které jsem cítila od 19tt. Tušila jsem, že se něco děje. Bohužel se nedalo nic dělat. Porod byl rychlý, malý pár dni nežil. Poté narkóza a revize. Fyzicky se cítím ok. Psychicky je to špatné. Nemůžu truchlit, nejde to. Moje hlava je v režimu pudu sebezáchovy. Před 8mi lety mi doma zemřela mamka na rakovinu. Tohle je mnohem horší, ale úplně mi hlava myšlenky na malého vytěsnila. Myslím jen na další těhu, ale hrozně se bojím. Přítel si moc miminko přeje a dneska brečel a já skoro nic. Připadala jsem si v jeho náručí hrozně :,( Malého jsem neviděla, botrila se mu hlavička a tělíčko, při porodu jsem cítila „křupání“.. Ale hrozně to že mě spadlo potom. Šíleně jsem se bála porodu a narkozy. Malého jsme nechali zpopelnit, ale bez pohřebného, měl podle zákona „jen“ 470g, hranice je půl kg. Teď čekáme na výsledky histologie a pitvy. Bojím se výsledků. Co když tam něco najdou? Říkám si, co když nemůžeme mít dítě? Přítel se 2mi partnerkami děti mít nemohl a já otěhotněla neplánovaně hned na začátku vztahu, ale na miminko jsme se všichni tešili. Asi nebyla správná doba, já řeším rozvod, stridavou péči, bydlení máme s problémy, hledáme nový větší byt, stěhovala jsem se od manžela, syn adhd předškolák s odkladem, budeme řešit medikaci.. Pořád samy stres, asi to bylo tím já nevím. :,( Hrozně mi malý chybí, ten pocit prázdnoty a ničeho v břiše je děsný..Nevim, jak to zpracovat :,( :,( :,(

Příspěvek upraven 18.11.18 v 21:23

Reakce:
Macekv
Nováček 6 příspěvků 18.11.18 21:20

Ještě mě napadají takové myšlenky jako, co když jsem nemocná a malý umřel kvůli tomu??? :,(

Uživatel je onlinefarska
Vesmírná mluvilka 30262 příspěvků 18.11.18 21:29

Tohle chce regulérně CAS .
Mne osobně pomohla hrozně moc kineziologie: odblokování ,pochopení,smíření se .
Za dva měsíce jsem byla opět těhotná a vše bylo už naprosto ok.
Drž se a NIC si nevycitej,některé věci nas holt v životě někam mají posunout a tohle je nejspíš jedna z nich.
Jen kdyby to tak strasne nebolelo… :?

Macekv
Nováček 6 příspěvků 19.11.18 00:16

@farska já na kineziologii byla asi 5dni před porodem práve kvůli synove Adhd.. A byla jsem tam 3hodiny a probrecela je.. Hrozně mi to pomohlo. Proto to teď celkem zvládám, beru to tak, že malý určitě ví, proc odešel a že nebyl správný čas, ukázal nám, že děti mít můžeme, ale ještě musíme dořešit rozvod, bydlení a pak, že se k nám vrátí.. Je těžké se s tím vyrovnat. Ale nevím, zda je moje tělo normální, že teď netruchli :,( :,( :,( brecim každý den, ale přijde mi to málo a to spíš, když se mě děti ptají, proč už ho nemam, zda ode mě nechytlo bacil nějaký, kdy ho zas budeme mít.. Pořád se ptají proč. Pořád jim vysvětluju proč. Možná to ještě dolehne, je to týden teď a zážitek celkové dost otřesný :,( :,( :,(

Příspěvek upraven 19.11.18 v 07:37

andelka83
Generální žvanilka 20213 příspěvků 19.11.18 06:58

Moc mě to mrzí.
My jsme přišli o mimco v lednu,též jsem přestala cítit pohyby,pak začalo špinění,po víkendu jsem šla k Dr a ten nenašel srdíčko a mimco neodpovídalo dokonce o 2 týdny tt. Byoa jsem jinak 19 tt a myslela že jsme spokojeně v půlce. A pak šok. Taky společné miminko s novým partnerem, přišlo dřív než jsme čekali,rychle jsme hledali byt, řešili stěhování..Mladší syn to těžce nesl,je hodně citlivý. Starší byl též adhd,v 1 třídě. My jsme to taky těžce nesli. Byla jsem doma celé šestinedělí. Pak už to bylo psychicky dobré,ale co ti budu říkat,občas to na mě padlo i později,a myslím na malou i dneska. Hodně často. Důvod proc se to stalo se nezjistil. Výsledky přišly víc jak 5 měsíců po porodu. Doktoři tvrdili že blbá náhoda,nebo něco co se nedá zjistit. A že za 3 měsíce můžeme zkusit znovu. Během té doby jsme se přestěhovali, sestěhovali, vytvořili jsme nový režim, začali chystat svatbu.. přijde mi že tehdy nebyla pro miminko vhodná doba. Že jsme nebyli připraveni. Na svatbě jsem byla těsně před NT screeningem,teď jsem 30 tt a zatím všechno v pořádku. Ale obavy mám pořád. Prožívám to jinak než předchozí těhotenství. Kluci se moc těší,modlím se ať je nezklamu. Na malou nezapomenu nikdy,byla to vytoužená holčička,která nám ale nebyla asi souzená,ale hodně nás ovlivnila.

Macekv
Nováček 6 příspěvků 19.11.18 07:51

@andelka83 já mám 2 kluky a 3 vytouzenou holcicku, ale ani ta nám manželství nezachranila, spíš naopak. S manželem vycházíme skvěle, ale i tak je to stres. Deti si střídame po týdnu. Někdo to odsuzuje, ale dětem to vyhovuje a i nám. Teď jsme čekali chlapečka a my chtěli holcicku, co bych teď dala za to, aby nás takovýhle kraviny nenapadali. Nám neodpovídal o týden ale ve výsledku o 5. Jak se tělíčko už rozkládací a sesouvali se kosti, tak se rychle zmenšoval. Já byla na ko v pátek 2.11. Ze necítím 2dny pohyby, dr udělal utz a srdíčko bilo. Půjčíl mi Doppler, já ho celý víkend nenašla, v pondělí jsem tam šla znovu, že pořád necítím pohyby. Sestřička ho Dopplerem nenašla, jen tím velkym na ozvy a slabé, začal se i hýbat.. Doppler jsem tam nechala, že se nebudu stresovat. Ze je Teda asi otočeny a kope dovnitř. Za uvidíme prý za týden na kontrole. Tak já to neřešila, že zbytečně Plašim. Cítila jsem občas tlak, tak jsem si myslela, že se otira o stěnu a placenty a kope dovnitř asi. A v pondělí 12.11. Už nežil a odpovídal 21tt já byla 24+3. Byl to nejhorší den v mým životě. Naštěstí jsem ještě ten den porodila a měla vše za sebou. Přítel to nese těžce s já si vyčítam, že jsem to vytesnila a funguju, až si právě říkal, že si myslí, že netruchlim :,( :,( :,( Upinam se na další těhu. Jinak bych se zbláznila. Nevěděla jsem, že to trvá tak dlouho ty výsledkům?? 8o já jdu 6.12. Pro výsledky svoji krve, že ji poslali do Hradce Králové. Nevím, co čekat, co zkoumají a tak. Máte to hodně podobné jako my. My řešili ještě jméno, že bude po ex manželovi skoro. Teď chci rozvod už podat, Bořík nám odešel a já to musím řešit, kvůli dalšímu miminku a doufám, že přijde. Dr mi říkal 3mesice taky. Přítel se bojí ale, že to nepůjde, když má „problem“. Jsem mu říkala, že když to šlo skoro hned, tak nám to půjde znovu. Jsme si souzeni :srdce: :srdce: :srdce: To ze mu to předtím nešlo, to se stává. Hold nebyli ty správné dvojice 8) Jinak se vám nedivím, já se taky budu bát, ale musíme věřit, že naši andílci nám pomůžou :* :andel:

andelka83
Generální žvanilka 20213 příspěvků 19.11.18 08:35

@Macekv jj,u nás to napřed vypadalo na kluka. Že to byla holčička jsem zjistila až ze zprávy z genetiky. Obrecela jsem to. Teď čekáme kluka na 100% a je mi to úplně jedno,od začátku nám šlo jen o to,ať je všechno ok.
My s ex vycházíme taky dobře, máme společnou péči,k režimu týden/ týden jsme ještě nedospěli,ale má je skoro 10 dní v měsíci. Teď se mi to hodí,musím odpočívat.
S přítelem určitě mluvte,on každý si to prožívá jinak. Já prvních 14 dní brečela snad denně. Miminko máme doma,ale ani nevím kde urnicka je,to zařizoval manžel. Ještě jsme se ani nerozhodli kam s ní. Tak zatím je doma.
Já jsem se potom dost věnovala sobě, měřila jsem bt,ať vím jestli funguju,než to zkusíme znovu.Brala jsem Inofolic,potom listovku,ať jsem připravená. Myšlenky mi zaměstnala svatba. A pak se povedlo hned první měsíc. Takže teď mám TP přesně v den,kdy mě pouštěli z nemocnice. Trochu mě to děsí,ale věřím že to bude dobrý.
Výsledky..nám říkali hned ze to bude trvat 3-6 měsíců. A to ani nebyla pitva,protože jsme si miminko vyžádali k " pohřbení".
My jsme právě během pobytu v nemocnici začali řešit svatbu. Měla jsem totiž příjmení po manželovi i po rozvodu,takže miminko má v papírech moje příjmení,i když kdyby se narodilo,bylo by po otci. Tak teď jsme se vzali když jsem byla ve 3 měsíci.
My jsme ani jednou nečekali že to bude tak brzo. I když muž už dítě má,ale to mu bylo 21, teď nám je 35. A ejhle,šlo to hned.
Teď to bude takové náročné období,ale zvládnete to a věřím že další miminko přijde a už zůstane. Tyhle věci partnery dost prověří. Já teď vím na jisto,že můj muž je ten pravý na všechno.

Macekv
Nováček 6 příspěvků 19.11.18 09:10

@andelka83 já mám 2 kluky a 3 vytouzenou holcicku, ale ani ta nám manželství nezachranila, spíš naopak. S manželem vycházíme skvěle, ale i tak je to stres. Deti si střídame po týdnu. Někdo to odsuzuje, ale dětem to vyhovuje a i nám. Teď jsme čekali chlapečka a my chtěli holcicku, co bych teď dala za to, aby nás takovýhle kraviny nenapadali. Nám neodpovídal o týden ale ve výsledku o 5. Jak se tělíčko už rozkládací a sesouvali se kosti, tak se rychle zmenšoval. Já byla na ko v pátek 2.11. Ze necítím 2dny pohyby, dr udělal utz a srdíčko bilo. Půjčíl mi Doppler, já ho celý víkend nenašla, v pondělí jsem tam šla znovu, že pořád necítím pohyby. Sestřička ho Dopplerem nenašla, jen tím velkym na ozvy a slabé, začal se i hýbat.. Doppler jsem tam nechala, že se nebudu stresovat. Ze je Teda asi otočeny a kope dovnitř. Za uvidíme prý za týden na kontrole. Tak já to neřešila, že zbytečně Plašim. Cítila jsem občas tlak, tak jsem si myslela, že se otira o stěnu a placenty a kope dovnitř asi. A v pondělí 12.11. Už nežil a odpovídal 21tt já byla 24+3. Byl to nejhorší den v mým životě. Naštěstí jsem ještě ten den porodila a měla vše za sebou. Přítel to nese těžce s já si vyčítam, že jsem to vytesnila a funguju, až si právě říkal, že si myslí, že netruchlim :,( :,( :,( Upinam se na další těhu. Jinak bych se zbláznila. Nevěděla jsem, že to trvá tak dlouho ty výsledkům?? 8o já jdu 6.12. Pro výsledky svoji krve, že ji poslali do Hradce Králové. Nevím, co čekat, co zkoumají a tak. Máte to hodně podobné jako my. My řešili ještě jméno, že bude po ex manželovi skoro. Teď chci rozvod už podat, Bořík nám odešel a já to musím řešit, kvůli dalšímu miminku a doufám, že přijde. Dr mi říkal 3mesice taky. Přítel se bojí ale, že to nepůjde, když má „problem“. Jsem mu říkala, že když to šlo skoro hned, tak nám to půjde znovu. Jsme si souzeni :srdce: :srdce: :srdce: To ze mu to předtím nešlo, to se stává. Hold nebyli ty správné dvojice 8) Jinak se vám nedivím, já se taky budu bát, ale musíme věřit, že naši andílci nám pomůžou :* :andel:

Macekv
Nováček 6 příspěvků 19.11.18 09:27

@andelka83 já jsem vdaná.. Odešla jsem fyzicky v červnu.. S přítelem jsem od března, manžel to věděl. Začátky byli krušné. Já neodesla kvůli přítelovi, ale kvůli chování manžela. Takže papíry připravuju. Na vše máme dohodu. O svatbě jsme mluvili, ale není to aktuální.. Nechtěla jsem, se stejně vdát, jen kvůli dítěti. Teď ale vím, že 100% je to on. Je mi obrovskou oporou. O děti se stará. Pomáhá mi. Na všem se domluvíme. Prostě je to ta pravá životní láska a ztráta našeho Borika nás jen o to víc pripoutala k sobě. Miminko bude plánované a i když spolu budeme až se začneme snažit rok teprve, nejde o zamilovanost jen, ale je životní partner který mi dává jistotu, oporu a bezpečí, které jsem 14let u manžela postrádala. My ho též ne halí zpopelnit. Akorát u nás jde o potrat, protože měl je om 470g i když 25tt..takze pohřeb 8tis zaplatíme sami a dáme ho k mojí mamce do urnoveho hrobu. Patří k sobě. Moji dva andělé, které jsem milovala nadevše.. Jeste nás čeká vyzvednutí urny a uložení do hrobu. To už bude definitivní tečka a smíření se s realitou. :,(

andelka83
Generální žvanilka 20213 příspěvků 19.11.18 09:47

@Macekv já jsem též s přítelem ještě dřív než skončilo manželství. Se to tak nějak seběhlo. Dlouhodobá krize. A pak rozhodnutí. Půl roku jsme pak řešili dohody k soudu a odstěhoval se až půl roku po rozvodu,tj víc jak rok po rozchodu. Tak to bylo takové náročné ty první roky, dojíždění na víkendy..až jak jsme začali uvažovat o miminku se to rozjelo. A je to super. Už spoustu žijeme skoro rok a všechno klape.
U nás to byl též potrat,platili jsme 5 tis. Já mám na hřbitově jen babičku a tam není místo. Tak ještě čekáme a zatím je doma s námi.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >