Zamlklý potrat a Vaše zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.04 08:40

Ahoj všechny návštěvnice těchto prima stránek,

na začátek mi dovolte popřát všem do nového roku hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka.

Jelikož jsem prodělala před 14 dny zamklý potrat a jsem z toho trochu mimo, chtěla jsem se zeptat těch, které to zažily na jejich zkušenosti a rady. Kdy jste po „tom“ otěhotněly, zda jste braly nějaké vitamíny, zda jste podstoupily, Vy a nebo Váš partner, nějaké speciální vyšetření. Předem Vám všem děkuji.

Alena

Přečtěte si článek: Zamlklé těhotenství: Jaké jsou příznaky a příčiny?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.04 10:31

Ahoj, mě se to stalo letos v květnu, miminko se přestalo vyvíjet v 6. týdnu. Po čištění se mi kupodivu zpravidelnila menstruace a tři měsíce po zákroku jsem začala brát každý den Maternu. Před tím jsem nic nebrala (možná že mimi nemělo dostatek kyseliny listové). Po měsíci, co jsem brala Maternu, jsme se začali s manželem snažit, cca ob den hned po skončení menstruace (když se nám nechtělo, tak jsme se nepřemlouvali). Hned po prvním měsíci snažení jsem zjistila, že jsem těhotná. Teď jsem v 18.týdnu a doufám, že je vše v pořádku.(ťuk, ťuk) Vůbec mě nenapadlo, že by se nám to mohlo hned podařit, myslela jsem, že u nás to bude „běh na dlouhou trať“ :-) Domluvila jsem si, že budu dělat lektorku břišních tanců a objednali jsme dovolenou na horách. A pak bylo vše jinak :-) Po tom zákroku jsem byla 2× na masáži SHIATSU a tam mi srovnali energii, masérka říkala, že v oblasti břicha jsem byla úplně bez energie. Každý týden jsem chodila na břišní tance. Možná i to mělo svůj podíl. Je to těžké, ale asi jsme si tím měli projít. U nás s manželem to nesmírně prohloubilo náš vztah, manžel byl tak ohleduplný a tolik mi byl oporou, že jsem ho začala milovat ještě víc (a to jsem myslela, že to už nejde :-)) Vše zlé je pro něco dobré. Tak držím pěsti i Vám a nedejte se! Hlavu vzhůru! Doktoři to stejně neřeší, pokud se to nestane min. 3× za sebou, což je dost drsný. Radši to nejdřív nechte na přírodě. Teprve pak hledej různá vyšetření. Není to nic neobvyklého a stává se to dost často, jen se o tom nemluví.

Ve

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.04 10:49

Díky moc za utišení. Četla jsem pár odborných článků na toto téma a docela jsem byla vystrašená, i když mi v nemocnici říkali, že je to běžné. Příští týden jdu na kontrolu a tak doufám, že bude vše v pořádku.

O tom manželovi máš pravdu, pro mě byl a stále je hodně velkou oporou, protože psychicky to zatím moc dobře nenesu. Snažila jsem se najít nějakou diskusi na internetu na toto téma (nějakou spřízněnou duši), ale bohužel, jak jsi říkala, moc se o tom nemluví-jen samá teorie, ale zkušenosti a pocity jiných jsem nikde nenašla. Ještě jednou díky za pozitivní zprávy a přeji Ti i Tvému miminku hodně zdravíčka.

Alena

Lysinka
Kecalka 151 příspěvků 08.01.04 11:09

Ahojky!

Ja mam za sebou tri takove potraty. Drive jsem chodila k lekarce, ktera tvrdila, ze se musi cekat nejmin pul roku. Upozornuju, ze jsem od ni slysela spoustu jinych zastaralych nazoru. Nekdy loni v breznu jsem od ni po 10ti letech odesla k novemu lekari. Ten tvrdi (a uz mi to bylo mockrat potvrzeno), ze zacit se snazenim po jakemkoliv potratu se muze prakticky hned, protoze nase telo je tak dokonale, ze kdyz neni uplne v poradku, tak proste neotehotnis. Teprve az je pripraveno, tak se to povede. Taky je pravda, ze samovolnych potratu v ranem stadiu muze prozit kazda z nas nekolik v zivote, aniz by o tom vedela…zkratka to bere jako opozdenou MS. Proste se to stava, ze clovek potrati a neni to zadna tragedie v dnesni dobe, pokud se jedna o potrat na uplnem zacatku tehotenstvi.

Jak jsem psala, ja mam za sebou potraty tri (o kterych vim) a z toho dva nebyly vubec prochazka ruzovym :,-(em, jednou jsem dokonce potratila v nemocnici za asistence doktoru. To bylo sileny a to bych nikomu neprala, protoze jsem tam jen lezela a nic se mnou nedelali, prestoze jsem krvacela jak o zavod a jenom cekali az potratim (pro uplnost FN Kralovske Vinohrady v Praze - nikdo tam nechodte). Tenkrat jsem to strasne obrecela. Uz je to rok a ctvrt a ted jsem ve 33.tydnu tehotenstvi. Miminko se ma k svetu a ja se pomalu pripravuju na porod.

Takze z toho plyne, ze se kazda dockame a taky, ze proste my zensky musime neco vydrzet.

Drzim moc pesticky, at se nam brzy rozrostou rady tehulek a maminek.

Lucka

Lysinka
Kecalka 151 příspěvků 08.01.04 11:17

Jeste malickost, prave ted je jedna diskuze na tohle tema na www.rodina.cz v sekci problemy v tehotenstvi.

Tak tam mrkni, taky jsem tam psala.

Lucka

Jity
Stálice 54 příspěvků 08.01.04 12:12

Ahoj,

mám stejnou zkušenost na konci října v 10 TT (mimi se přestalo vyíjet asi v 7). Je fakt, že jsem to taky řádně obrečela a ještě teď mám někdy pocity, které nezvládám, ale většinou už je to jakoby hodně dávno…Moc mi pomohla právě diskuse na www. rodina - konkrétně " .{target:_blank, jitka:}":[http://www.rodina.cz/…se/novep.asp?…]

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.04 13:58

Ahojky, měla bych takový dotaz.

Mám pocit, že se mi něco takového stalo loni v prosinci. MS se mi zpozdila skoro o tři týdny, těhotenský test jsem měla slabě pozitivní. protože jsem v tu dobu byla dost vynervovaná ( úmrtí v rodině ), tak jsem začala krvácet,Myslíte, že je možné, abych miminko čekala, ale díky tomu jsem o ,,TO,, přišla a dokonce ani nic nepoznal můj gynekolog ??díky moc.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.04 12:31

Ahoj Aleno, já jsem ničím takovím neprošla , ale sestřenice mého táty ano ta potratila 4* , doktaři zjistili že je to nadprodukcí štítné žlázi ,léčila se asi 2 roky a teď má skvělého kluka Lukáška . tak nezoufej. Věř mi že vím co prožíváš , já jsem také přišla o miminko zemřelo mi v 9 měsících a ještě teď to bolí. Ale čas všechno vyléčí a pokud máš dobrého partnera .Držím palečky, ať co nejdřív uslíšíš dětský smích. Verča.

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 28.01.04 14:56

Ahoj!

Já jsem zamlklý potrat prodělala 3×. Po nejrznějších testech včetně genetiky (všechno jsem absolvovala u Apolináře a byla jsem tam velice spokojená) se přišlo na to, že mám nefunkční žluté tělísko. Při dalších těhotenstvích jsem tedy první 3 měsíce brala Utrogestan (4 x denně), no a teď mám už dvouletou holčičku, pětiměsíčního chlapečka a plánujeme v budoucnu ještě jedno mimčo. Takže si nezoufej, určitě se to vyřeší a brzy budeš mít krásné miminko. Jindra

Jituly
Nováček 4 příspěvky 13.02.04 10:17

Ahoj,

taky sháním informace o zamlklém potratu, psala jsem svůj dotaz do disk. fóra „tehotenství - zamlklé těhotenství“. Už i tam je několik rad, za které děkuji. Jsem také 17 dnů po revizi, moc to bolí, ale díky příteli a celé rodině to zvládám „jaxtax“. Můj gynkolog radil začít to zkoušet hned po 10 dnech, když se člověku chce a těší ho to. Nám se chtělo moc, proto jsem poslechli :-) Pomohlo mi to, protože bych ráda mimčo co nejdřív, je mi 35 a přítel je ještě o dost starší. Věřím, že se to povede a nechci na to moc myslet, ráda bych to nechala na přírodě. Přesto mi to nedá a brouzdám po intermetu a pátrám po nových informacích a zkušenostech. Opravdu hodně je toho na www.rodina.cz. Přeji nám všem podobně „postiženým“ (prý je nás 20%) co nejvíce štěstí :-D

Jituly

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: Jituly dne 13-02-2004 11:27 ]

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.04 11:31

Ahoj,

loni v prosinci jsem to zažila na vlastní kůži.Nikdy jsem nepomyslela,že by se mi to mohlo stát a neustále jsem si říkala proč zrovna já.Ale jak vidím je nás hodně .Dost jsem to obrečela ,ale teď už jsem v pohodě.Doktor mi radil dát si pauzu tak půl roku,ale pro mě je to dlouhá doba.Začala jsem opět brát vitamíny(CALIBRUM-baby plan) a kys.listovou a zkoušíme to znovu,doufám že nám to vyjde.

Všem snažilkám přeju hodně štěstíčka.

Jituly
Nováček 4 příspěvky 13.02.04 13:28

Kys. listovou jsem ani nepřestala brát a přidala jsem i bio selen+zinek, vitamíny jsem pro jistotu naordinovala i příteli :-P

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.08 20:05
zamlkly potrat

Zazivam neco podobneho. Po dvouletem snazeni, kdy nas lekari ujistovali, ze jsme oba naprosto v poradku, a jednom potratu jsem v breznu znovu otehotnela. Meli jsme obrovskou radost, zvlast, kdyz vse vypadalo zpocatku dobre. V utery jsem byla na ultrazvuku v 10TT. Dr. nam oznamila, ze se plod prestal vyvijet. Nemela jsem vubec zadne priznaky potratu, zadne bolesti, zadne krvaceni. Kdybych nesla na UZ, blahove bych zila v nadeji, ze je vse jak ma byt. Vcera jsem v nemocnici podstoupila kyretaz a jsme zase jen sami dva…

rosinka
Závislačka 4020 příspěvků 08.05.08 21:24

Ahoj…je to moc smutne :cry: drz se!! nebyli jste s manzelem na imunologickych testech? nebo doktori co rikaji, proc se to tak stalo?

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.08 01:06

No doktori toho moc nerikaji. Mysli si, ze jde o tzv aneuoploidii nebo-li chromozomalni/genetickou vadu, ale geneticke vysetreni pry provedou az po tretim potratu…Zatim pry zvysene riziko pro dalsi potrat nemame.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama