Zamlžené vidění na jedno oko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
95
28.9.21 16:03

Zamlžené vidění na jedno oko

Ahoj, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost se zamlženým viděním? Mám to už několik dní na jednom oku, je to dost nepříjemné, nic jinak nebolí. K lékaři jsem objednaná, ale termín je za pár týdnů…Před lety jsem byla na laserové operaci krátkozrakosti. Máte někdo zkušenost, co by to mohlo být? :roll: Napadl mě šedý zákal, ale ten snad spíš postihuje staré lidi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27828
28.9.21 16:14

Šedý zákal nebo zákalky ve sklivci, šedý zákal je ta lepší varianta, protože jde operovat - mamka měla laserovou operaci krátkozrakosti ve 36 letech, šedý zákal ve 46 - ani očního lékaře to dlouho nenapadlo, že by to byl šedý zákal,
ta laserová operace to zřejmě urychlila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27360
28.9.21 16:15

Vetsinu veci mam na salamu, ale se zamzenym videnim bych par tydnu necekala. Nerikej, ze jsi jim popsala problem, rekla, ze je to asi akutni a objednali te za par tydnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
28.9.21 16:18
@mroe píše:
Vetsinu veci mam na salamu, ale se zamzenym videnim bych par tydnu necekala. Nerikej, ze jsi jim popsala problem, rekla, ze je to asi akutni a objednali te za par tydnu.

Nejdřív mi chtěli dát termín v půlce listopadu, když jsem popsala problém, tak se zeptali na věk a pak teda dali termín na konec října :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27360
28.9.21 16:20
@Salome123 píše:
Nejdřív mi chtěli dát termín v půlce listopadu, když jsem popsala problém, tak se zeptali na věk a pak teda dali termín na konec října :-(

No, asi bych tam volala znovu. Nebo sla jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3700
28.9.21 16:23

Jela bych na oční pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27828
28.9.21 16:24
@mroe píše:
Vetsinu veci mam na salamu, ale se zamzenym videnim bych par tydnu necekala. Nerikej, ze jsi jim popsala problem, rekla, ze je to asi akutni a objednali te za par tydnu.

no máš pravdu, mamka po tom šedém zákalu dostala i ty zákalky sklivce - a protože bylo podezření na odchlípení sítnice, šla akutně na oční ihned, 3× po 10 dnech jí rozkapávali oko, aby to odchlípení sítnice vyloučili
@Salome123 odchlípení sítnice se musí okamžitě operovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9425
28.9.21 16:26
@Salome123 píše:
Ahoj, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost se zamlženým viděním? Mám to už několik dní na jednom oku, je to dost nepříjemné, nic jinak nebolí. K lékaři jsem objednaná, ale termín je za pár týdnů…Před lety jsem byla na laserové operaci krátkozrakosti. Máte někdo zkušenost, co by to mohlo být? :roll: Napadl mě šedý zákal, ale ten snad spíš postihuje staré lidi…

Jsem si myslela, že když by se najednou prvně v životě člověku zamlžilo oko, zhoršilo se tak zlomově vidění a zamlžení by neustupovalo, tak je to důvod se hned ten den vydat na oční pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
28.9.21 16:27

Díky, zítra se někam zkusím nacpat. Mám z toho teda hrůzu ach jo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
28.9.21 16:27

Zákalkami ve sklivci to nebude, to je úplně běžná věc, mám to taky a to jsem fakt mladá a oči mám jinak zdravé, a má to skoro každý a takto se to myslím neprojevuje. Já být tebou jedu na oční pohotovost, pro jistotu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35314
28.9.21 17:25
@Salome123 píše:
Ahoj, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost se zamlženým viděním? Mám to už několik dní na jednom oku, je to dost nepříjemné, nic jinak nebolí. K lékaři jsem objednaná, ale termín je za pár týdnů…Před lety jsem byla na laserové operaci krátkozrakosti. Máte někdo zkušenost, co by to mohlo být? :roll: Napadl mě šedý zákal, ale ten snad spíš postihuje staré lidi…

A jinak jsi normální?
Mazej na oční pohotovost! Teď! hned!

Tys ještě nejela?

Hned!

ženská, nešťatná, zahrávat si se zrakem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34317
28.9.21 17:31
@Bábrdl píše:
A jinak jsi normální?
Mazej na oční pohotovost! Teď! hned!

Tys ještě nejela?

Hned!

ženská, nešťatná, zahrávat si se zrakem.

tak zajímavý je, že jejího očního to očividně netankuje, že to může být problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4009
28.9.21 17:33
@Salome123 píše:
Díky, zítra se někam zkusím nacpat. Mám z toho teda hrůzu ach jo :roll:

Nejlépe na oční ambulanci v nějaké nemocnici, asi si počkáš, ale vyšetří tě ten den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4009
28.9.21 17:34
@Danca222 píše:
Zákalkami ve sklivci to nebude, to je úplně běžná věc, mám to taky a to jsem fakt mladá a oči mám jinak zdravé, a má to skoro každý a takto se to myslím neprojevuje. Já být tebou jedu na oční pohotovost, pro jistotu :)

Zákalky ve sklivci opravdu zamlžené vidění nezpůsobí, to jsou spíš malé černé tečičky, ale když na to člověk nemyslí, tak o tom ani neví. Ale zamlžené vidění může být od sítnice přes zánět nervu, to opravdu není pr/*del.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35314
28.9.21 17:36
@vokishka píše:
tak zajímavý je, že jejího očního to očividně netankuje, že to může být problém

Její oční ale jejíma očima koukat nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat