Zamražená embrya po rozchodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
33
3.1.22 15:39

Zamražená embrya po rozchodu

Zdravím chtěla bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenost. Po 6letech odemě odešel partner. Máme za sebou 2 IVF cykly a z toho posledního 5. zamražených embryí po genetickém vyšetření v nejlepší kvalitě. A má otázka zní je nějaká možnost je použít bez něho? :( Já totiž po tolika letech trápení nejsem schopná se vzdát něčeho za co jsem tolik bojovala :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
180
3.1.22 15:41

@Myška529 myslím,že musi být souhlas, podpis obou, takže myslím že nemáš šanci, pokud on ti to nepodepíše :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
3.1.22 15:48

@ŠmolinkaJana taky jsi to myslím :,( ale třeba nějaká naděje je… alespoň v to doufám :( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
3.1.22 15:49

@Myška529 spíš se divím, že chceš dítě někoho s kým už nejsi? Raději bych našla někoho jiného, než pak být sama s dítětem. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
3.1.22 16:04

@ŠmolinkaJana nejde o to jestli s ním jsem či ne… :zed: já už po zdravotních komplikacích a zdravotním stavu nemůžu podstoupit znova celé. Oba jsme věděli že těch 5 mrazáčků je jediná šance. Proto hledám řešení… a ano i za to že on by snámi nebyl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18896
3.1.22 16:11

A zeptala ses ho, jestli by souhasil? Problem je, ze b pak byl automaticky otcem a tim padem by byly vymahatelne alimenty. Takze asi zalezi, an cem by jste se dohodli a zda ti duveruje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38354
3.1.22 16:21
@Myška529 píše:
Zdravím chtěla bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenost. Po 6letech odemě odešel partner. Máme za sebou 2 IVF cykly a z toho posledního 5. zamražených embryí po genetickém vyšetření v nejlepší kvalitě. A má otázka zní je nějaká možnost je použít bez něho? :( Já totiž po tolika letech trápení nejsem schopná se vzdát něčeho za co jsem tolik bojovala :,(

Ne. Jsou i jeho. Nemáš na ně monopol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38354
3.1.22 16:22
@ŠmolinkaJana píše:
@Myška529 spíš se divím, že chceš dítě někoho s kým už nejsi? Raději bych našla někoho jiného, než pak být sama s dítětem. :nevim:

Protože chce dítě. Je jí fuk, čí je, jestli ho chce i ten druhý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
3.1.22 16:27

@Myška529 to mi přijde hodně sobecké, bylo by to i jeho dítě. Urcite s tím musí souhlasit a měl by o tom vědět. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13158
3.1.22 16:35
@Myška529 píše:
@ŠmolinkaJana nejde o to jestli s ním jsem či ne… :zed: já už po zdravotních komplikacích a zdravotním stavu nemůžu podstoupit znova celé. Oba jsme věděli že těch 5 mrazáčků je jediná šance. Proto hledám řešení… a ano i za to že on by snámi nebyl

Chápu tě, ale asi by byl opravdu nutný jeho souhlas, to dítě by bylo prostě jeho. Nevím, jak spolu vycházíte po rozchodu, ale zkus si s ním promluvit, sám moc dobře ví, že pro tebe je to tedy jediná šance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11012
3.1.22 16:45

Musí s tím souhlasit i partner. Což určitě nebude, protože by byl zapsán jako otec a musel by ti platit alimenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7205
3.1.22 16:50

:hug:
kdo nepodstoupil dlouhé trápení s ivf, tak tě moc nepochopí a třeba i odsoudí,
já ti rozumím..
zkus se s ním jakkoliv domluvit po dobrém, že jen podepíše souhlas v caru (není už třeba podepsaný předem?) a že nebudeš trvat na zápisu do RL ani na výživném..
pro mne bylo také dítě na 1. místě a udělala bych snad cokoliv na světě (asi kromě únosu :lol: i když ani za ten nedám po 13 let psycho- trápení za sebe v tehdejším stavu ruku do ohně) pro to být máma..
zkus se s ním prostě dohodnout, přijmi jeho podmínky…
a nezáleží, co ti tu kdo napíše, záleží na tobě a na něm a na caru, to je vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7205
3.1.22 16:53
@arinecka píše:
Chápu tě, ale asi by byl opravdu nutný jeho souhlas, to dítě by bylo prostě jeho. Nevím, jak spolu vycházíte po rozchodu, ale zkus si s ním promluvit, sám moc dobře ví, že pro tebe je to tedy jediná šance.

jo.
a bohužel fakt záleží nyní na něm.. na jeho ochotě a spoustě okolností.. zda byla chyba u ní či u něj.. pokud u něj, třeba by i přes rozchod s dítětem souhlasil, pokud by to měla být i pro něj jediná šance být tátou… ale muži to puzení až tak mít holt nemusí…
tohle je situace na prd
ale znám víc párů, které proces IVF rozdělil :,(
je bohužel strašně těžký, náročný jak finančně, časově, tak hlavně psychicky a pokud vztah není postavený na velmi silných základech, může to s ním zamávat :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
3.1.22 19:14

Vím že mě budete soudit že to jsou i jeho embrya. Ale rozchod dopadnul hůř pro mě. Nebyla to má vina. Nebo nevím jestli se mám obviňovat z jeho nevěry. On děti mít mužů… Moje možnost mít své dítě jsou to embrya které jsou zamražené. A přijde mi opravdu nespravedlivé že po tom všem bych já se toho měla vzdát. A nejsem žádná hyena. Dítě by bylo mé a otec by byl neznámý. Bohužel když to řeknu teď ho potřebuji bohužel jako dárce :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
3.1.22 19:17

@Lucy75 byli jsme už dvakrát na KETU tak nevím nebo nejsem si jistá jestli souhlas není podepsaný nebo jestli se musí podepisovat znova 🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat