Zamražení dušené zeleniny

41
8.11.19 15:09

Zamrazeni podusene zeleniny na prikrm

Zdravim, chci se zeptat mozna hloupe. Zaciname s prikrmem, zatim mrkvickou a uprimne me nebavi ji kazdy den dusit, docela to trva a dite mi uz zacina nekdy knourat a mrkev jeste neni meka, asi si to neumim dobre rozvrhnout. Kazdopadne me napadlo, co kdybych mrkvicku na kolecka ve velkem mnozstvi podusila a kolecka zmrazila, pak uz bych je jen na paracku kratce ohrala a pokracovala v priprave. Dela to tak nekdo take? Nebo to neni vhodne treba z duvodu uchovani vitaminu a podobne? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17962
8.11.19 15:10
@Ivet18 píše:
Zdravim, chci se zeptat mozna hloupe. Zaciname s prikrmem, zatim mrkvickou a uprimne me nebavi ji kazdy den dusit, docela to trva a dite mi uz zacina nekdy knourat a mrkev jeste neni meka, asi si to neumim dobre rozvrhnout. Kazdopadne me napadlo, co kdybych mrkvicku na kolecka ve velkem mnozstvi podusila a kolecka zmrazila, pak uz bych je jen na paracku kratce ohrala a pokracovala v priprave. Dela to tak nekdo take? Nebo to neni vhodne treba z duvodu uchovani vitaminu a podobne? Dekuji

Mrazí si to ženský do tvořitek na led. Já teda dávám skleničky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19643
8.11.19 15:43

Taky jsem uvařila, propasírovala a zamrazila. Nejdřív do tvořítek na led, potom do muffinů a později jsem to míchala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1498
8.11.19 16:33

@Ivet18 uplne bezne delam kilo zeleniny na pare, rozmixuju, dam do silikonovych tvoritek na led nebo na muffiny a zamrazim. Pak to vyloupu a dam do uzaviratelne krabicky v mrazaku. Vyndavam porce a micham na ohrati. Mam vyzkouseno, ze tvoritka na led (z Ikea) maji 1 ks cca 12 g, bezne muffiny cca 60 g. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
8.11.19 17:23

Take si mrazim jednodruhovou zeleninu do tvoritek na led a micham pak podle nalady (mrkev, brokolici, hrasek, cuketu, dyni, spenat, kvetak). Stejne tak si delam kostky vyvaru s nadrobno nakrajenym masem. Prilohy varim cerstve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14065
8.11.19 23:36

@Ivet18 v pohodě to zamraž, nejlíp o kostiček na led, to máš pak porcičky / dokud je to miminko, pak už se to nevyplatí.
Později jsem předvářela a mrazila jen maso a vývar a denně dělala čerstvou zeleninu s přílohou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
9.11.19 21:59

Dekuji moc za prispevky a ohrivate/rozmrazujete pak pezne v hrnci? Bojim se, ze se tim ztrati ty vitaminy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat