Zamražení vajíček kvůli radioléčbě

5.6.17 17:09

Zamražení vajíček kvůli radioléčbě

Dobrý den, ráda bych věděla jestli tu někdo podstoupil zmrazení vajíček kvůli radioléčbě? Dnes mi to doporučila praktická lékařka s tím že by to bylo vhodné. V létě mě čeká radioléčba kvůli rakovině štítné žlázy. Nikde na internetu jsem toho moc o zamražení v tomto případě nenašla, tak zkouším tady.. Děkuji za každé info :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

272
5.6.17 18:20

Bohužel vedlejším účinkem radioterapie muže byt infertilita, a zamrazenim svých vajíček tomuto můžete předcházet.
Přeji hodně štěstí s léčbou :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49493
5.6.17 19:14

Urcite bych zvazovala vitrifikaci, coz je modernejsi zpusob mrazeni s vyssi uspesnosti rozmrazeni. Pokud mas chlapa, se kterym vis, ze bys dalsi potomky chtela mit, je lepsi mrazit rovnou embrya, rozmrazuji se lepe. Jinak myslim, ze to bude robihat jako klasicke IVF (pokud ti tedy umozni hormonalni stimulaci, jinak by se odsavala v prirozenem cyklu po jednom) - nastimuluji vajecniky, v narkoze odeberou vajicka a ta zamrazi, popripade je oplodni muzovym spermatem a pak zamrazi embrya. Zavedou se, az uz budes vylecena, idealne po jednom, sance na tehotenstvi je velmi orientacne nejakych 20-30 % na jedno embryo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
5.6.17 19:16

@misicka0137 mě to bylo kdysi také doporučeno, ale když gynekolog zjistil, že mám přítele, se kterým plánuji mít děti, tak nás přemluvil na zamražení našich embryí nikoli vajíček a to z důvodu, že při rozmražovaní je u embryí vysoká pravděpodobnost přežití (v Reprofitu prý až 95%), a u vajíček je mnohem nižší a mohla bych při rozmražování o ně přijít, takže jsme šli do této varianty
ale je to už pár let a možná rozmražovací techniky pokročily a to rozmražování vajíček na vyšším levelu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 21:46

Moc děkuji všem :) v pondělí jdu za svým gynekologem který pracuje i v CAR, tak uvidím jaký názor mi na to řekne on. Manžela mám a další mimčo bychom chtěli. Jen nevím jestli zmrazení stihneme časově. Mám na to jen cca 2 měsíce :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama