Zamrzlé rameno - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hajda
Nováček 5 příspěvků 10.01.17 12:28
Zamrzlé rameno - zkušenosti

Ahoj, zakládám nové téma o zamrzlém rameni (či obou). Všimla jsem si, že to téma už tady bylo, ale je více než rok staré, takže ho zakládám znovu. Chtěla bych se zeptat, zda má někdo osobní zkušenost s touto diagnózou a jak jste to kdo řešili. Mě se toto téma týká už od července 2016, kdy jsem se jednou ráno probudila a měla jsem ztuhlou ruku. Tak jsem si řekla, že je asi přeleželá a nic jsem neřešila. Po měsíci, kdy jsem už cítila v ruce bolesti a měla omezenou hybnost, jsem se vydala k ortopedovi. Ten řekl: „No jo, to je zamrzlé rameno, musíte cvičit“, dal mi nějaké potravinové doplňky na klouby a tím to skončilo. Za další měsíc se na mě při kontrole ani nepodíval, řekl, že musím být trpělivá a cvičit. Tak jsem si našla jiného doktora. No, abych to zkrátila - od října (tj. cca 3 měsíce) chodím na rehabilitace, byla jsem 2× na obstřiku, který nezabral, chodím na magnetoterapii, elektrostimulaci a zmrzlo mi už i druhé rameno. Od krční páteře prý to ale není. Takže takové běžné věci, jako je oblíkání, česání, mytí hlavy apod. mi dělají šílený problém. Taky jsem nejdříve brala nějaké léky na bolest, ale nic nezabíralo, jen jsem si zkazila žaludek, takže teď si vezmu Ibalgin jen když už fakt nemůžu vydržet. Bolesti mám nepřetržitě ve dne, v noci, přesto se dál snažím s tím něco dělat. Už se pomalu smířuju s tím, že je to léčba na dlouho, ale dočetla jsem se, že po nějaké době se to „samo“ vyléčí. Je tu někdo, kdo by mi napsal svou zkušenost? Nebo jak jste to řešili a s jakým výsledkem? Děkuji za reakce.

Reakce:

Rezii
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 10.01.17 14:16

Trpím touto diagnózou od 15 let. Takže 15 let v zimě boj. Mě to teda neboli nonstop, musí se sejít podmínky pro, záchvat' - zima, námaha, v horším případě ještě zátěž a vlhko- např zpocené rameno pod popruhem batohu. Co pomáhá- cílená rehabilitace na preuceni špatných pohybových stereotypů- chodila jsem do Motola, v zimě nevyjdu bez ovčích vycpávek na ramenou, z mazání pomáhají nahrevne mastičky, na lyže nosím ty polštářky co promacknes a dělají teplo a strkam k rameni. Už mám od loni i elektronické zahrivadylko;) jo a pokrok 60% po pořízení domácí infrasauny a opravdu pravidelném saunování. Masáže samozřejmě, tak často jak si mohu dovolit- Thajky to umí krásně rozmasirovat ale naučí se to s kecama i partner. A pohyb spíše mírný a pravidelný, nic studeného- v zimě neplavu. Lyžování taky spíš záchvaty spouští i když ho miluju. Dobrý je spíš nudný tělocvik a protahování doma v teple na podložce a míči. Elektroterapie, magnetoterapie, obstrik- nanic.

hajda
Nováček 5 příspěvků 10.01.17 16:21

Rezii: To teda nejsou vůbec dobré vyhlídky :?. Zatím, co jsem kde četla, se toho nakonec všichni zbavili, nicméně je známo, že se to může vracet. Budu doufat, že budu v této skupině, která se vyléčí, protože už mi stačilo půl roku nepřetržitých bolestí a nevyspání :,(

Rezii
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 10.01.17 16:53
@hajda píše:
Rezii: To teda nejsou vůbec dobré vyhlídky :?. Zatím, co jsem kde četla, se toho nakonec všichni zbavili, nicméně je známo, že se to může vracet. Budu doufat, že budu v této skupině, která se vyléčí, protože už mi stačilo půl roku nepřetržitých bolestí a nevyspání :,(

Zkus některé z mých typů, nenech tělo, zvyknout' na bolest. Čím dýl to trvá tím hůř se toho zbavuje. Já už vím že to mám nafurt, ale co znam a zkouším těch pár osvědčených věci, trpím mnohem míň.

hajda
Nováček 5 příspěvků 10.01.17 19:49
@Rezii píše:
Zkus některé z mých typů, nenech tělo, zvyknout' na bolest. Čím dýl to trvá tím hůř se toho zbavuje. Já už vím že to mám nafurt, ale co znam a zkouším těch pár osvědčených věci, trpím mnohem míň.

Zdá se mi, že toho dělám docela dost - každý den cvičení doma + 3× týdně s fyzioterapeutem a zatím jsem se bolesti nezbavila. Saunu nesnáším, takže touto cestou to nepůjde a ty hřejivé mastičky a jsem už taky zkoušela (taky hřejivé náplasti) a bez výsledku :,( Takže jdu pohledat nějaké masáže. Díky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >