Zanechává vám myčka na sklenících rýhy?

Anonymní
14.12.20 12:31

Zanechává vám myčka na sklenících rýhy?

Nevíte čím to je?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6904
14.12.20 12:35

Spatne ulozene nadobi tipuju. A jsou to fakt ryhy? Nejsou to jen smouhy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13426
14.12.20 12:36

Nezanechava. Ale pry se tomu rika koroze skla. Vznika to pry u nekvalitniho skla. Mame i velmi levne sklenice Ikea a mame je ciste leskle. Tak nevim, cim to je :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
14.12.20 12:36

Tak záleží, co přesně si představuješ pod pojmem rýhy…

Každopádně mytím v myčce trpí všechno sklo a dělají se na něm malé mikroprasklinky. Některé sklenice tím trpí více, jiné méně. Já například vysledoval, že hodně „odcházejí“ takové ty levné 0.3L skleničky z IKEA. Naopak třeba whiskovky jsou stále nádherné. Ikdyž, ty samozřejmě nedávám do myčky každý den :)

Myčka má prostě na sklo podobný efekt jako třeba pískovací pistole. Můžeš zkusit používat místo tuhých tablet gelové kapsle. Ale vůbec nejlepší je, postupně si najít takové skleničky, které jsou z kvalitního, odolného skla.

PS: Anonym proto, že paní myčka by se mohla urazit? :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
14.12.20 12:39
@cecetka píše:
Nezanechava. Ale pry se tomu rika koroze skla. Vznika to pry u nekvalitniho skla. Mame i velmi levne sklenice Ikea a mame je ciste leskle. Tak nevim, cim to je :nevim:

Jestli myslíš takové ty kus za 9kč, tak tam jsem vysledoval, že různé série jsou z různého skla. Vypadají na první pohled úplně stejně, ale například kousky vyrobené v Bulharsku jsou pořád krásné. Naopak úplně stejná sklenička vyrobená v Rusku už je celá omlácená.

Evidentně je to složením skla. Pokud ti drží všechny, tak máš štěstí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
14.12.20 12:42

Ne, asi 2× mi sklenicku rozbila, kdyz sem ji blbe uložila. Ale ryhy mi nedela, ale tezko rict, snazim se je tam dobre skladat a mame jenom kvalitnejsi, pevne sklo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.20 12:46

A mají ty trhlinky nějak vliv na zdraví? Sklenice měly být kvalitní tak nevím. A ano paní myčka by se mohla urazit :lol:. Spíš kvůli přecitlivělosti třeba s tím, že se bojím jestli to nemá vliv na zdraví raději anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
13426
14.12.20 12:47
@Anonymní píše:
A mají ty trhlinky nějak vliv na zdraví? Sklenice měly být kvalitní tak nevím. A ano paní myčka by se mohla urazit :lol:. Spíš kvůli přecitlivělosti třeba s tím, že se bojím jestli to nemá vliv na zdraví raději anonym.
:roll: :roll: :roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3131
14.12.20 12:50
@Anonymní píše:

myslíš na duševní zdraví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
14.12.20 12:50
@Anonymní píše:

Jestli to má nějaký vliv na zdraví, tak násobně menší, než cokoliv jiného v domácnosti. Když sklenička začne šednout, tak ji prostě vyhoď do tříděného odpadu.

PS: Ano, moje myčka taky dělá rýhy.
Furt jí říkám: „Oksano! Nedrhněte mi to nádobí tou drátěnkou tak silně!“ A ta potvora si nedá říct a drhne a drhne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6393
14.12.20 13:34
@Berry77 píše:
myslíš na duševní zdraví?

Jo na duševní zdraví nepochybně vliv mají :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6393
14.12.20 13:37
@https píše:
Jestli to má nějaký vliv na zdraví, tak násobně menší, než cokoliv jiného v domácnosti. Když sklenička začne šednout, tak ji prostě vyhoď do tříděného odpadu.PS: Ano, moje myčka taky dělá rýhy.
Furt jí říkám: „Oksano! Nedrhněte mi to nádobí tou drátěnkou tak silně!“ A ta potvora si nedá říct a drhne a drhne :D

Mrcha!!! :pocitac: já mám Heidi a je to stejná potvora. Občas je to lemra líná a nevezme ani pořádně připálené hrnce. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
14.12.20 13:41

Pouze jednu značku skleněných pokliček mi myčka nezničila. Jinak všechny levné i drahé skleničky, misky i pokličky postupně ničí. :zed: Skleničky neřeším a každý rok koupím nové. Hlavně kvůli návštěvám, ať se nemusím stydět. Pokličky z Tescomy jsou na blití a štvou mě. Ale kupovat nové nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3333
14.12.20 13:58
@https píše:
Jestli myslíš takové ty kus za 9kč, tak tam jsem vysledoval, že různé série jsou z různého skla. Vypadají na první pohled úplně stejně, ale například kousky vyrobené v Bulharsku jsou pořád krásné. Naopak úplně stejná sklenička vyrobená v Rusku už je celá omlácená.Evidentně je to složením skla. Pokud ti drží všechny, tak máš štěstí :)

A jeste lepsi je si koupit tyto sklenicky v ikea drazdany, ty jsou vyrobene v cesku. Pak je jeste dobre, ze veci co jsou u nas z kartonu, mdf, drevotrisky a podobnych sracek jsou treba ve finske ikea ze dreva. A jeste levnejsi. Cesi ale koupi vsechno, tak proc to delat kvalitni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3333
14.12.20 15:13
@berusa.m píše:
Pouze jednu značku skleněných pokliček mi myčka nezničila. Jinak všechny levné i drahé skleničky, misky i pokličky postupně ničí. :zed: Skleničky neřeším a každý rok koupím nové. Hlavně kvůli návštěvám, ať se nemusím stydět. Pokličky z Tescomy jsou na blití a štvou mě. Ale kupovat nové nebudu.

Co mas za mycku a co pouzivas na myti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat