Zanedbání léčby kotníku (lékařem)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.1.22 20:12

Zanedbání léčby kotníku (lékařem)

Ahoj holky,
dcera si dnes na tělocviku zvrtla kotník. Domu nějak došla, měla ho oteklý, ale neměla krevní sraženinu. Jen kotník jako tenisák. No když to rozchodila chodit šlo, jakmile ale sedla na víc jak deset minut, chodit téměř nemohla. Ještě ve škole to zkoušela rozběhat, to ji tedy prý šlo ale přes velkou bolest a silně kulhala. No jeli jsme na pohotovost. Prý jsou vazy jen natažené, lékař si prohmatal kotník na pár vteřin a přijde mi že to dost podcenil. Dostala ortézu a led, nic víc když nemůže chodit :D. Chci se vás zeptat, když jste si natáhli vazy vy, berme jen to údajné natažení. Jak to probíhalo u vás a co léčba? Dle internetu si myslím že když sotva chodí a kotník má jak tenisák budou natržené. No nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24383
12.1.22 20:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
dcera si dnes na tělocviku zvrtla kotník. Domu nějak došla, měla ho oteklý, ale neměla krevní sraženinu. Jen kotník jako tenisák. No když to rozchodila chodit šlo, jakmile ale sedla na víc jak deset minut, chodit téměř nemohla. Ještě ve škole to zkoušela rozběhat, to ji tedy prý šlo ale přes velkou bolest a silně kulhala. No jeli jsme na pohotovost. Prý jsou vazy jen natažené, lékař si prohmatal kotník na pár vteřin a přijde mi že to dost podcenil. Dostala ortézu a led, nic víc když nemůže chodit :D. Chci se vás zeptat, když jste si natáhli vazy vy, berme jen to údajné natažení. Jak to probíhalo u vás a co léčba? Dle internetu si myslím že když sotva chodí a kotník má jak tenisák budou natržené. No nevím.

Jestli to psali na internetu, tak to bude pravda a toho felčara, co neumí používat google, by měli zavřít na doživotí. Do konce života. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17242
12.1.22 20:26
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
dcera si dnes na tělocviku zvrtla kotník. Domu nějak došla, měla ho oteklý, ale neměla krevní sraženinu. Jen kotník jako tenisák. No když to rozchodila chodit šlo, jakmile ale sedla na víc jak deset minut, chodit téměř nemohla. Ještě ve škole to zkoušela rozběhat, to ji tedy prý šlo ale přes velkou bolest a silně kulhala. No jeli jsme na pohotovost. Prý jsou vazy jen natažené, lékař si prohmatal kotník na pár vteřin a přijde mi že to dost podcenil. Dostala ortézu a led, nic víc když nemůže chodit :D. Chci se vás zeptat, když jste si natáhli vazy vy, berme jen to údajné natažení. Jak to probíhalo u vás a co léčba? Dle internetu si myslím že když sotva chodí a kotník má jak tenisák budou natržené. No nevím.

To snad nemyslíš vážně 8o 8o

Ortéza a led je na popsanou situaci naprosto adekvátní léčba… a tobě bych doporučila dát si pauzu od Googlu nebo si léčit úrazy svépomocí, jestliže důvěřuješ více internetu než chirurgovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2285
12.1.22 20:26

Strýček Google se vším poradí, to je jasný. Na co vlastně potřebujeme doktory? Pokud ti to pomůže, syn jednou dostal ortézu i na zlomeninu.Tak sis měla vydupat UZ a rentgen.Nech kotník v klidu, leduj, ať na něj nestoupá. Můžeš koupit i octanovou mast. První 2 dny to bude určitě oteklý. Pokud by tam byla nesnesitelná bolest, navštiv znovu lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
12.1.22 20:30

Kdyby hloupost nadnášela, že?…
Příště nechod k lékaři, najdi si odpověď na googlu a porad si sama. Někdy se tady nestačím divit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11632
12.1.22 20:32

Měla jsem to samé v osmnácti letech, natažené vazy. Bohužel tak hodně, že se samy zpět už úplně nestáhly. Dostala jsem tenkrát na pohotovosti zinkoklih. Když se mi to po 14 dnech stalo podruhé, byla jsem u chirurga- kapacity v oboru a ten řekl, že to bylo na dlahu. Že zůstanou vazy natažené a spraví to pouze operace, kterou mi nedoporučil. Prý by my mohli více uškodit, než pomoct, kdyby to zmrvili. Je to už 15 let a dodnes si sem tam kotník podvrtnu, když nedám pozor. Ale teď už tak jednou za rok a tím způsobem, že mě v něm chvíli píchá a ok. Ale jinak jo, lékař natažené vazy pozná i pohmatem. A výron bolí jako prase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
12.1.22 20:40

Dítě s tím litá půl dne jak blbé když to má být v klidu a ty jak blbá hned obvinit doktora. Já bych příště doporučil sekyru a špalek. Vyléči. bolave končetiny hned :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3309
12.1.22 20:41

Nevím no… asi bych věřila lékaři… a ano natažený sval může takto bolet, naopak si myslím, že je to úplně normální… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1651
12.1.22 20:52

Co s tím měl dělat? Amputovat na místě? Však i kdyby ty vazy byly natržené, tak by předepsal klid, ortézu a led. Jen ne na pár dní, ale na tři měsíce nejmíň. Neboj, ono to sice dost bolí a otéká, jak je tam zánět, ale za pár dní to oplaskne a bude běhat jako zajíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5495
12.1.22 21:01

Věřila bych víc doktorovi než netu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2622
12.1.22 21:50
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Normální léčba od doktora při natažených vazech. Spíš tvoje dcera je p*tomá, když s tím ještě zkouší běhat :mrgreen:
Co víc za léčbu jsi myslela, že bude?
Já dostala ortézu a klid při obou kotníkách :mrgreen: Poprvé jsem si zpřetrhala vazy - tedy otok, modřina, kotník hrál všemi barvami a šílené prasknutí v kotníku - známka zpřetrhaní vazu, prý.
Podruhé to byl druhý kotník jen natažené vazy. Ten je v pohodě. Kotník kde se mi podařilo zpřetrhat vazy, občas zlobí při změně počasí a možná moji chybou, taky jsem chodila, největší kravina co mě mohla napadnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 12:03

To je mi jasné, asi jsem to spíš blbě podala. Jde mi o to, že si myslím že to nejsou jen natažené vazy. Na internetu píší že s nataženými vazy lze fungovat skoro 100%, zatímco moje dcera i po třech dnech nemůže skoro vůbec chodit, a otok nesplaskl. A ten lékař na ten kotník skoro ani nesáhl, tak si říkám jestli to spíše nebude něco horší jako je to natržení vazů.

• Citovat
  • Nahlásit
2622
15.1.22 14:04
@Anonymní píše:
To je mi jasné, asi jsem to spíš blbě podala. Jde mi o to, že si myslím že to nejsou jen natažené vazy. Na internetu píší že s nataženými vazy lze fungovat skoro 100%, zatímco moje dcera i po třech dnech nemůže skoro vůbec chodit, a otok nesplaskl. A ten lékař na ten kotník skoro ani nesáhl, tak si říkám jestli to spíše nebude něco horší jako je to natržení vazů.

Na internetu je spoustu článku od odborníku i od lidí co tomu nerozumí, takže podle toho dělat diagnozu, jestli si myslíte že s tím má něco jiného běžte k lékaři, ale počítejte s tím, že léčba bude stejná. ****Odpověz mi na otázku co tedy čekáš za léčbu?****
Já měla jak natažené vazy, tak zpřetržené vazy. Klid, ledování, ortéza byla léčba u obou kotníku.
A jinak ne, nelze fungovat s nataženými vazy, tedy jde ale s velkou bolesti. A jinak má mít klid, tak nevím proč se pokouší chodit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 14:11

No, jen jsem tady četla starší články a tam holky psali, že na natržené vazy měli sádru, dlahu a berle, tak mám strach aby se ji to nezanedbalo… Navíc když jsem viděla, že se ji na to skoro ani nekoukl, tak mám asi logicky strach

• Citovat
  • Nahlásit
2285
15.1.22 14:39

Nemá mít klidový režim? Určitě můžeš navštívit lékaře, kdy má kontrolu?.Pokud máš opravdu vážné obavy, dcera má bolesti, noha např. je hodně oteklá, nebo se ti něco nezdá jdi s ní na pohotovost. Přepokládám že dcera leží a jde max na záchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat