Zánět a bolest zubu v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 15:44
Zánět a bolest zubu v těhotenství

Prosím vás, nedávno se mi ulomil zub a občas pobolívá, poslední dobou i v noci, udělal se mi kaz a zub se ulamuje, poslední zrádná stolička. O oběd jsem na něj špatně kousla a bolí to jako čert. Já se přestěhovala a každý zubař v okolí mi říká, že má plno, nevím co s tím, jsem ještě ke všemu těhotná teprve v 14tt, takže mám strach i z ošetření 8o :zed:

Příspěvek upraven 22.05.19 v 16:16

Reakce:
Murka
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 22.05.19 15:51

Pro těhotenství a plod je horší neléčený zánět a bolest, než zákrok u zubaře. Lokální anestezie je bezpečná a dítě neohrozí. Takže teď na pohotovost s akutním ošetřením a začít aktivně hledat zubaře. Požádej svou zdravotní pojišťovnu, ať pomůže s nalezením zubaře. A nepočítej, že to bude v okolí. Tady se běžně za zubařem dojíždí i 50 kilometrů, právě proto, že místní mají plno.

moncicak123456
Kecalka 147 příspěvků 22.05.19 16:09

Přesně tohle jsem teď řešila :( Mě zubní lékařka zemřela někdy na přelomu roku a v té době mi praskl zub. Drolil se a začal dělat problémy asi před 2 týdny, byl citlivější na chladné a to je jasné že už se něco děje. Zubaře jsem si sehnala už předtím, s tím, že mě objednal až na konec července. Každopádně jsem už registrovaná byla tak šla jsem ráno neobjednaná jako akutní připad. Lokalni analgezie je sice bezpečná ale dávat ji nechtějí a to jsem těsně před termínem. Umrtvil mi to něčím jiným, vyčistil kanálky, dal nějaké lečivé vložky a provizorní výpln. Nu bolelo to ale to vydržíš :hug: Hlavně jak píše @Murka neléčený zánět je mnohem horší…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 10:08

A myslíte že na pohotovosti, když předložím tehu průkazku budou šetrní a ošetří mě? Setkávám se s názory, že u zubaře spousty maminek v 2 trimestru o mimčo přišlo tak nevím co je na tom pravdy :nevim:

moncicak123456
Kecalka 147 příspěvků 25.05.19 12:00

Na pohotovost nejezdi, byla jsem tam večer před tím než mě ošetřil můj zubní lekař a bylo to úplně příšerný… Jinak mě zubař řekl že se velké zákroky nemají dělat v prvním a třetím trimestru. Takže by jsi teď měla být ok a co nejdříve bych se k zubaři zašla. ;)

Váš příspěvek
Reklama