Zánět bartholiniho žlázy?

352
20.2.21 20:46

Zánět bartholiniho žlázy? Zkušenosti.

Ahojte. Má prosím některá z vás zkušenosti se zánětem, nebo jen bolestí bartholiniho žlázy? Můžete se prosím podělit o vaše zkušenosti?
Už 3.den pozorují nepříjemnou bolest na pravém stydkem pysku :,( všimla jsem si, že je i natekly.
Tlačí mě kalhotky, je mi nepříjemné sedět a bohužel mám teď menstruaci takže si nemám ani jak pomoct. Trápí mě to a na internetu jsem našla právě, že to může být zánět te žlázy. Na gyndě jsem byla před týdnem kdy bylo vše v pořádku, samozřejmě pokud problém potrvá navštívím lékaře hned jak mi skončí MS.
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53
20.2.21 21:59

Ahoj, já už po několikáté jsem tento zánět prodělala. Poprvé jsem to nechala pár dní s tím že se žláza zvětšila na velikost švestky, byl tam hnis, bolest taková, že jsem nemohla ani spát..skončila jsem na gynekologii, kde mi to v krátké anestezii řízli a vyčistili + jsem dostala ATB. Jindy třeba ta žláza praskla a vyteklo to samo, ale ted už na nic nečekám a hned jdu za mou doktorkou na chirurgii, kde mi to vyčistí…je to strašně nepříjemné, děsím se, kdy se mi to zase objeví, posledně jsem to měla loni v dubnu. Rádo se to vrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
20.2.21 22:04

@Blueangel111 a můžu si pomoct i nějak sama? Je nějaká mastička, bylinky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 22:08

Oni u doktora stejně neudělají nic jiného než že to rozříznou, vymačkají hnis a vydesinfikují. Takže pokud máš kvalitnější desinfekci (ale fakt desinfekci, pokud to praskne tak tam nepatlat žádné bylinky ani mastičky, to by se znovu zanítilo) tak to u běžné velikosti zvládneš doma. Já vymáčknu (měla jsem 3×) ve sprše v čupu, bolí to jak sviňa :mrgreen: osprchuju aby to bylo naprosto čisté a vydesinfikuju a ideálně bavlněné kalholky a často měnit. Nepřelepuju aby to dýchalo.

Preventivně nepomůže nic, když už to máš, je to prostě hnis pod kůži, ten jinou cestu než ven nemá :palec: a nedá se ničím „zahnat“. Pokud o tom víš déle tak určitě má cenu desinfikovat si to místo a udržovat to v čistotě než to praskne.

• Citovat
  • Nahlásit
12554
20.2.21 22:19

Ahoj, měla jsem to dvakrát, je to hrozně nepříjemné…
Já si to tedy vyléčila sama s pomocí doktora. jeste jsem neměla hnis ale měla jsem to „jen“hodně oteklé…Doktor poradil koupit aescin teva a tuším že jsem brala 3× denně po 3tabletkach…hodně jsem se koupala v horké vaně..myslím že dubovou kůru jsem měla. a pomohlo to.za par dní byl klid. Drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
20.2.21 22:33
@Anonymní píše:
Oni u doktora stejně neudělají nic jiného než že to rozříznou, vymačkají hnis a vydesinfikují. Takže pokud máš kvalitnější desinfekci (ale fakt desinfekci, pokud to praskne tak tam nepatlat žádné bylinky ani mastičky, to by se znovu zanítilo) tak to u běžné velikosti zvládneš doma. Já vymáčknu (měla jsem 3×) ve sprše v čupu, bolí to jak sviňa :mrgreen: osprchuju aby to bylo naprosto čisté a vydesinfikuju a ideálně bavlněné kalholky a často měnit. Nepřelepuju aby to dýchalo.Preventivně nepomůže nic, když už to máš, je to prostě hnis pod kůži, ten jinou cestu než ven nemá :palec: a nedá se ničím „zahnat“. Pokud o tom víš déle tak určitě má cenu desinfikovat si to místo a udržovat to v čistotě než to praskne.

Nevím jak si to mám vymačknout :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
20.2.21 22:35

@ametyst
Je to na předpis nebo si to mohu normálně koupit v lékárně.? A děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12554
20.2.21 23:04

@Nika. Al není to na předpis..určitě to můžeš zkusit.Mne to opravdu poradil doktor že to ještě nemám akutní, nebyl tam hnis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
21.2.21 00:28

@ametyst moc děkuji, taky nemám ještě hnis tak hned zítra ráno jdu do lékárny. Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
21.2.21 23:15

Měla jsem. Dr. se to nejdřív snažila rozehnat, ale v té době nebyl zrovna Framykoin a nepovedlo se. Bohužel do toho spadnul Silvestr a v nemocnici dr. řekl, že jestli chci, můžu se nechat hospitalizovat, nebo to vyřešíme hned, večer můžu slavit, ale musím pocitat s tím, že se to vrátí. Vzhledem k Silvestru jsem si vybrala možnost č. 2. Dr. to rozriznul a vymacknul (bolest jako prase, anestezii mi nedal žádnou, ale vydržela jsem). Vrátilo se to za 6 měsíců. To už jsem to vyřešila snad trvale, udělali mi chemickou extrakci. Byly to asi 4 dny v nemocnici, dělá se to totiž ve dvou krocích. Celkem týden PN. Akorát jsem měla prd z léta, žádný kolo žádný koupání, než se to zahojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
22.2.21 18:53

No já mám pocit, že se to zvětšuje ale začíná to i svědit, tak asi budu muset stejně k dr. :,( a nastupují do nové práce, nemůžu na nemocenskou ach joo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12554
22.2.21 19:09

@Nika. Al to mě moc mrzí ale držím palce. U mě se to také nezlepšilo hned… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 14:14

Zánět BŽ?

Ahojte, snad někdo pomůže… Během víkendu jsem měla docela dlouhej pohl.styk s přítelem a přes noc se mi ten pravý stydký pysk jakoby „nafoukl“ bulku jsem si tam bohužel nahmatala taky, ale na dotek to nebolí, na záchodě taky nemám problém, jen když se kouknu dolů tak to jde na první pohled poznat, že tam je něco jinak. Myslíte, že to může být tenhle problém s Bartholiniho žlázou? Jsem z toho dost vystresovana a moje gyndařka má zrovna dovolenou takže té se ani nedovolam a přemýšlím jestli jít s tím nna gynekologickou ambulanci, protože jsem fakt z toho vystreslá :roll: Děkuju za jakoukoliv zpětnou vazbu!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat