Zánět čelistního kloubu nebo trojklanného nervu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katulik29
Kecalka 483 příspěvků 15.08.18 00:03
Zánět čelistního kloubu nebo trojklanného nervu?

Už asi týden mě trápí občasné bolesti na levé straně v oblasti čelistního kloubu, bolest vystřeluje až do horních i spodních zubů nebo vystřeluje přes spánek do hlavy. Nejčastěji objeví po jídle, hlavně pokud něco dýl žvýkám (upečené maso a podobně), ale mnohdy se bolest „objeví sama od sebe“. Kolikrát mi na to zabraly obyčejné prášky na bolest, ale v sobotu večer mě to chytlo tak silně, že nic nezabralo a já trpěla celou noc až někdy do tří do rána. Jedná se o zánět čelistního kloubu nebo nebo trojklanného nervu? Ještě musím dodat, že ten kloub na levé straně mi jakoby (bezbolestně) vyskakuje při otevření pusy víc dokořán. Má s tím prosím někdo zkušenost a popřípadně, co vám pomohlo nebo co se dělo, když jste navštívili zubaře? K zubařce se teď nedostanu, má dovolenou a kvůli své práci se nedostanu ani nikam na zubní pohotovost a bojím se, aby se ta šílená bolest nevrátila.. :(

Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 26563 příspěvků 15.08.18 04:15

Mě se takto projevoval zánět osmičky. Bez vyšetření nikdo neřekne,co to je a rozšíření zánětu je dost nebezpečné. Máš prece nárok na propustku a dobu nutnou k ošetření u lékaře. Nebo si vem dovolenou,zdraví máš jen jedno.

Katulik29
Kecalka 483 příspěvků 15.08.18 05:03

@Jana206 Já vím, jenže u mě je momentálně problém v tom, že jsem ve zkušebce.. Takže nárok na dovolenou ještě nemám.. Navíc u mě to žádný zub přímo nebude, protože mě to mírně bolí i při stlačení prstem u toho kloubu. Můj táta si myslí, že to bude spíš ten trojklanný nerv, já se spíš přikláním zase k zánětu toho čelistního kloubu, poněvadž jsem s ním už před asi 4 lety měla problém. Zkusím se dneska ještě dovolat mé zubařce na osobní mobil a uvidím.. :?

Betyssek
Stálice 96 příspěvků 15.08.18 06:05

Ja se s celistnimi klouby léčila 6 let… A casto mi rikali, ze to co me boli nemi kloub, ale ty svaly co jsou pres nej.. Kup si Guajacuran v lekarne, zkus to mírně zahrivat a mazat nejakym Diclofenac gelem.. A stravu měkčí, abys zvykala co nejmin. Nevim odkud jsi, ale nejlepsi v republice na celistni klouby jsou ve VFN v Praze ;)

LindaPraha
Extra třída :D 13843 příspěvků 15.08.18 07:01

Trojklanny nerv to asi nebude. To je pry nejhorsi bolest a muzu potvrdit. Ja myslela, ze si hlavu otlucu o zed. Sileny. Ja ho nakonec mela podrazdeny z klimatiace nebo otevreneho okynka v aute, coz mi rekl na neurologii. Predtim jsem mela 2× zubare, 2× ORL a nikde nic :(
Mne pomahalo hodne teplo - suche. Chodila jsem v lete v sale omotane kolem hlavy :)

Katulik29
Kecalka 483 příspěvků 15.08.18 07:52

@Betyssek jsem z Karlovarska. Praha je ode me asi cca 3 hodiny jizdy autem, ale bohuzel se do Prahy nedostanu.. :( ka prave uz skoro ani nejim, aby me to zbytecne nebolelo… A jak pise @LindaPraha, tak uz mam i ja pocit, ze budu mlatit hlavou o zed nebo ze vezmu poradne klad

Katulik29
Kecalka 483 příspěvků 15.08.18 07:54
@Katulik29 píše:
@Betyssek jsem z Karlovarska. Praha je ode me asi cca 3 hodiny jizdy autem, ale bohuzel se do Prahy nedostanu.. :( ka prave uz skoro ani nejim, aby me to zbytecne nebolelo… A jak pise @LindaPraha, tak uz mam i ja pocit, ze budu mlatit hlavou o zed nebo ze vezmu poradne kladivo a majznu se tim. Bezne prasky na bolest uz nepomahaji, presla jsem na Aulin a i ten mi to spis jen zmirni.. :(
malá_holka
Kelišová 5823 příspěvků 15.08.18 07:56

:roll: zubní pohotovost funguje nonstop, nebo minimálně do 10 večer. To stejný pohotovost orl, kdyby to bylo od ucha např.

LindaPraha
Extra třída :D 13843 příspěvků 15.08.18 08:20

@Katulik29 musis to vzit postupne no, nejdriv zubar a ORL a pokud se vse vylouci, pak neurologie. Ja byla tehotna a mohla jsem jen Paralen, asi 3× brufen, to uz se nedalo… Ale fakt mi pomohlo hodne to teplo (ale ja mela vse dobry, az na neuro rekli, ze je to podrazdeny trojklanny nerv). Zavolej zubari a chtej, at te hned vezme…

Katulik29
Kecalka 483 příspěvků 15.08.18 08:42

@LindaPraha problem je v tom, ze muj zubar ma.prave dovolenou.. :( holt zatim omezim zvykani a pokusim se hlavu drzet v teple. Pri nejhorsim bych si v pondeli zajela na nejakou pohotovost kdyby to nepolevilo.. :think:

LindaPraha
Extra třída :D 13843 příspěvků 15.08.18 08:45

@Katulik29 nema zastup? Moje zubarka ma pro urgenty dohodnuteho jineho zubaka. No uvidis. Nemas horske slunicko, jak dela teplo?

Katulik29
Kecalka 483 příspěvků 15.08.18 09:26

@LindaPraha Bohuzel nema prave. Uz jsem obvolavala i jine zubare, ale nikdo me nechce vzit kdyz nemaji pohotovost.. Bydlim v malem zapadakove a i kdyz je tu hezky, je tu malo doktoru, nemocnice u nas nefunguje jak ma. Mozna ho maji jeste moji rodice, tak jim pak zkusim zavolat a zeptat se

Katulik29
Kecalka 483 příspěvků 15.08.18 09:30

@malá_holka u nas prave nic takoveho neni..

Jana206
Nadpozemská drbna 26563 příspěvků 15.08.18 09:42
@Katulik29 píše:
@Jana206 Já vím, jenže u mě je momentálně problém v tom, že jsem ve zkušebce.. Takže nárok na dovolenou ještě nemám.. Navíc u mě to žádný zub přímo nebude, protože mě to mírně bolí i při stlačení prstem u toho kloubu. Můj táta si myslí, že to bude spíš ten trojklanný nerv, já se spíš přikláním zase k zánětu toho čelistního kloubu, poněvadž jsem s ním už před asi 4 lety měla problém. Zkusím se dneska ještě dovolat mé zubařce na osobní mobil a uvidím.. :?

Mě to taky vystřelovalo dole. A promiň,to ostatní jsou kecy v kleci,zdraví máme jen jedno a žádná práce za něj nestojí.
Neléčený zánět související se zuby a čelistními klouby se může rozšířit i do vedlejších nosních dutin a může to potom probíhat chronicky,můžeš si zadělat na dlouhodobé problémy,souvisí to spolu. Jinak zubní pohotovost u nás ve FN je nonstop.

Katulik29
Kecalka 483 příspěvků 15.08.18 12:12

@Jana206 holt budu muset do jineho mesta, tady chcipl pes co se tyce celkove lekarske pomoci, natoz konkretne zubarske.. :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Slávek Boura píše o magii: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >